دفاع شخصی

اردوی 80 نفره آزادکاران نونهال در کمپ تیم های ملی

اردوی 80 نفره آزادکاران نونهال در کمپ تیم های ملی

دفاع شخصی: اردوی تیم ملی کشتی آزاد نونهالان در حالی از روز 13 آبان ماه در محل کمپ تیم های ملی کشتی شهید قاسم سلیمانی و خانه کشتی شهید ابراهیم هادی درحال برگزاری است که تعداد کشتی گیران و مربیان حاضر در این اردو نسبت به سایر اردوهای تیم ملی قابل قیاس نیست.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، بعد از برگزاری سومین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی در اواخر مهر، فدراسیون کشتی بلافاصله مبادرت به برگزاری اردوی بسترسازی با حضور نفرات برتر این رقابت ها و همین طور نفرات مستعد در کمپ تیم های ملی کشتی کرد.
علاوه بر نفرات اول تا سوم مشترک ۱۲ وزن (۴۸ نفر) کادر فنی مبادرت به دعوت از ۱۲ کشتی گیر مستعد دیگر از این رقابت ها کرده است تا بستر مناسبی برای آماده سازی تیم ملی کشتی آزاد نونهالان فراهم گردد.
فدراسیون در کنار دعوت از کشتی گیران مستعد، از مربیان سازنده آنها نیز دعوت بعمل آورده بطوریکه ۱۳ مربی سازنده در کنار مسعود واحدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نونهالان در اردوی تیم ملی حضور دارند.
بدین ترتیب نزدیک به ۸۰ کشتی گیر و مربی از سراسر کشور در کمپ تیم های ملی محل برگزاری اردوی تیم های ملی بزرگسالان حضور دارند تا از امکانات این کمپ همچون تغذیه، اسکان، بدنسازی، سالن تمرین، پیست دومیدانی، وسایل بازی و... برخوردار شوند و این در حالیست که در اردوهای تیم های ملی بزرگسالان نزدیک به ۴۰ نفر حضور دارند.بی گمان هدف فدراسیون کشتی از برگزاری اردوهای مقطعی و بسترسازی نونهالان نگاه کلان به امر پشتوانه سازی اصولی در کشتی است که می تواند در سالهای نه چندان دور ذخایر تیم های ملی ما را در رده های مختلف نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان به چندین برابر افزایش دهد.
باتوجه به اهمیت رده سنی پایه، فدراسیون کشتی از قهرمانان و بزرگان کشتی کشور برای حضور در اردوی تیم نونهالان برای ایجاد انگیزه و انتقال تجربیات، دعوت کرده است که یونس امامی دارنده مدال برنز جهان روز گذشته میهمان آزادکاران نونهال بود.
حضور آینده سازان کشتی ایران در کمپ تیم های ملی از طرف دیگر نیز حائز اهمیت می باشد، چونکه در ذهن آنها تصویر ویژه ای به یادگار خواهد ماند تا ضمن شناخت راه قهرمانی، تلاش خودرا برای حضور در تیم های ملی در رده های سنی مختلف بیشتر کنند و در آینده نیز به عنوان ملی پوش کشورمان در تمرینات و اردوهای تیم های ملی حضوری مستمر داشته باشند.
از طرف دیگر باتوجه به نگرش فدراسیون کشتی در راستای بسط و گسترش سایر ابعاد یک ورزشکار نمونه، مسئولان فدراسیون و مربیان حاضر در اردوهای تیم ملی علاوه بر بحث فنی بر بحث اخلاقی نیز تاکید ویژه ای دارند تا آینده سازان کشتی ایران بعد از کسب عنوان قهرمانی، منش پهلوانی و مردم داری و احترام به پدر و مادر و دیگران را سرلوحه کار خود قرار دهند.
از دیگر اهداف فدراسیون کشتی در دعوت از کشتی گیران نونهالان و مربیان سازنده به کمپ تیم های ملی، ایجاد انگیزه در سایر کشتی گیران و مربیان کشور است تا آنان نیز با تلاش و انگیزه بیشتر به کار خود ادامه دهند و این مساله می تواند به رشد کشتی پایه در کشورمان کمک دوچندانی داشته باشد.
اردوی آزادکاران نونهال که شامل برنامه های فنی، آمادگی جسمانی، برنامه های فرهنگی و تفریحی می باشد تا روز ۱۸ آبان ماه ادامه خواهد داشت و بلافاصله بعد از آن اردوی فرنگی کاران نونهالان به مدت ۶ روز در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی کمپ تیم های ملی کشتی شروع خواهد شد.
منبع:

1401/08/17
08:56:08
5.0 / 5
404
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد