دفاع شخصی
سرمربی تیم ملی تكواندو:

ریسک جوانگرایی برای من لذت دارد

ریسک جوانگرایی برای من لذت دارد

به گزارش دفاع شخصی، سرمربی تیم ملی تکواندو اظهار داشت: تیم ملی با تلفیقی از ورزشکاران جوان و باتجربه به مسابقات قهرمانی جهان اعزام می شود و به موفقیت همه نفرات خیلی امیدوار هستم.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، بیژن مقانلو به آخرین شرایط تکواندوکاران ایران در آستانه مسابقات قهرمانی جهان پرداخت و اظهار داشت: خدا را شکر وضعیت خوبی داریم. خیلی امیدواریم در مکزیک عملکرد خوبی به نمایش بگذاریم. تیمی با تلفیقی از تکواندوکاران جوان و با تجربه را داریم. نفرات تیم انگیزه بالایی دارند و من به نوبه خودم وقتی شادابی و نشاط آنها را در تمرینات میبینم خیلی انرژی می گیرم.
سرمربی تیم ملی تکواندو به برنامه های تمرینی خود نیز اشاره کرده و اضافه کرد: تا آنجا که توانستیم از زمان حداکثر استفاده را کردیم و بهره لازم را بردیم، اما باتوجه به چشم اندازی که تا المپیک داشتیم، یکی دو برنامه اجرا نشد و امیدوار هستم در آینده همه برنامه ها همسوتر با تیم ملی صورت گیرد.
مقانلو درباب حضور چهار تکواندوکار جوان در ترکیب تیم ملی اظهار داشت: باتوجه به نقاط ضعف، قوت و تهدیدهایی که سالهای قبل وجود داشت، ارزیابی کردیم و بسیاری از این نوجوانان که مدال های خوش رنگی در مسابقات جهانی، آسیایی و حتی المپیک کسب کردند، در اردوها حضور ندارند. کوشیدیم از پتانسیل تکواندو حداکثر استفاده را ببریم. خدا را شکر در ایران پتانسیل بالایی داریم. مهم این است که جهت استفاده بهینه از این سرمایه ها سازماندهی و برنامه ریزی خوبی داشته باشیم. بستری فراهم کردیم که این جوانان به خودباوری رسیده و در مسابقات انتخابی ایده آل عمل کنند و بتوانند نتیجه مطلوب را بگیرند.
وی اضافه کرد: ریسک این جوانگرایی برای ماست ولی ما لذت می بریم از این که جوانانی داریم اینقدر با انگیزه بالا که در همین مدت کم به خود باوری مبارزه با بهترین های دنیا رسیده اند. این جوانانی که حالا به مسابقات جهانی اعزام می شوند، امتیازات خوبی کسب کرده اند، در رنکینگ المپیکی شرایط خوبی دارند و با اهمیت ترین چیز حفظ و ارتقای این جایگاه است که خوشبختانه برنامه ها به خوبی برای تحقق این هدف پیش رفته است. بارها گفته و الان هم می گویم که سال ۲۰۲۳ برای تکواندو ایران متفاوت خواهد بود.
سرمربی تیم ملی در مورد ارزیابی حریفان ملی پوشان در مسابقات جهانی اظهار داشت: باتوجه به شرایط موجود همه واقف هستند که اغلب کشورهای دنیا روی تکواندو سرمایه گذاری زیادی داشته اند و این رشته پیشرفت خوبی در سطح دنیا داشته است. حالا تکواندو متعلق به یک کشور خاص نیست، یک طلا با ۱۴۰ امتیازی که در رده بندی مسابقات جهانی دارد، همه معادلات را تغییر خواهد داد. همه کشورها مانند ما برنامه ریزی کرده اند. خدا را شکر روند رو به رشد خوبی داریم. ان شاءالله در روز مسابقات هر ورزشکار ما بتواند با ارائه بهترین عملکرد دل خانواده تکواندو ایران را شاد کند.
مقانلو در آخر اظهار داشت: بیش از ۱۰ دوره به عنوان تکواندوکار، سرمربی، مربی و حتی تماشاگر در مسابقات حضور داشته ام. مسابقات جهانی شرایط متفاوتی نسبت به سایر تورنمنت ها دارد، نباید از یک باخت غمگین شد و با یک پیروزی خوشی کرد. هر لحظه باید منتظر یک حادثه یا اتفاق بود. ان شاءالله تا روز آخر در کورس قهرمانی باشیم و بتوانیم به نتیجه مد نظر خود برسیم.

1401/08/20
13:56:15
5.0 / 5
369
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد