دفاع شخصی
برای شركت در آزمون ارتقای كمربند؛

مشكل مربیان تكواندو پا برجاست

مشكل مربیان تكواندو پا برجاست

دفاع شخصی: فدراسیون تكواندو در حالی برای برگزاری آزمون های ارتقای كمربند اطلاعیه می دهد كه خیلی از مربیان به سبب شرایط خاص اجازه ثبت نام شاگردان خودرا ندارند و هیچكس به مشكل آنها توجه نمی نماید.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، ستاد کرونا در ورزش تابحال مجوزی برای فعالیت ورزشهای رزمی صادر نکرده و باشگاه های ورزشی همچنان در تعطیلی به سر می برند. در این شرایط فدراسیون های ورزشی تلاش دارند با برگزاری دوره های مجازی ورزشکاران خودرا همچنان همراه خود داشته باشند. برگزاری دوره های آنلاین تمرینی، آزمون ارتقای کمربند و … از این دست برنامه هاست.
در این بین فدراسیون تکواندو آزمون های ارتقای کمربند خودرا طبق روال قبل یعنی هر ۴۵ روز یکبار برگزار می نماید و مربیان تکواندو باید برای حضور شاگردان خود در این آزمون ها و ارتقای کمربند از قرمز تا دان ۳ را روی سایت مربوطه یعنی همان بانک اطلاعاتی ثبت نام کنند.
اما مدتی است که سایت فوق بسته است و مربیان می بایست اول نسبت به پرداخت هزینه های بیمه مسئولیت اقدام نمایند تا سایت باز شده و دسترسی مربیان برای ثبت نام باز شود. این درحالی است که همانطور که اشاره شد، باشگاه ها تعطیلست و مربیان بویژه آنها که درآمد اصلی شان از راه مربیگری است، هیچ درآمد دیگری از راه تکواندو ندارند و در واقع توان پرداخت این هزینه را نیز نخواهند داشت. اگر به هزینه بیمه، هزینه های کلاس های داوری، مربیگری، حق عضویت سالانه و… را اضافه نماییم، به سبب قانع کننده ای می رسیم تا بدانیم حق داشته اند تا خیلی از همین مربیان قید مربیگری را زده و به دنبال کارهای دیگری بروند.
برای سال ۱۳۹۹ کمیته آزمون فدراسیون تکواندو ۲۳ دوره ارتقا کمربند از قرمز تا دان ۷ را برنامه ریزی نموده است. مربیانی که با مشکل مالی مواجهند بدون شک نمی توانند شاگردان خودرا ثبت نام کنند و دوره ارتقای آنها با تأخیر مواجه خواهد شد و در این بین هنرجویان در ادامه راه آموزشی با مشکلاتی مواجه خواهند شد.
در این خصوص مربیان زیادی به شرایط موجود به شیوه های مختلف اعتراض خودرا به گوش مسئولان مربوطه بویژه رئیس و دبیر فدراسیون رسانده اند. اما متأسفانه این اعتراضات هیچ ثمری نداشته و مشکل همچنان پابرجا است.
مربیان تکواندو امیدوار هستند تا در این خصوص وزارت ورزش ورود کرده و راهی را پیش روی آنها قرار دهند تا هنرجویان خودرا ثبت نام کنند.


منبع:

1399/05/08
15:05:47
5.0 / 5
1697
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد