دفاع شخصی

بورسیه پنجاه وزنه بردار توسط فدراسیون جهانی در انتظار تایید نهایی

بورسیه پنجاه وزنه بردار توسط فدراسیون جهانی در انتظار تایید نهایی

به گزارش دفاع شخصی، کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی وزنه برداری پیشنهاد بورسیه 50 وزنه بردار که به دنبال کسب سهمیه المپیک هستند را بیان نمود.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی وزنه برداری پیشنهاد بورسیه ورزشکاران را مطرح کرده است که اگر مورد تایید هیات اجرایی قرار بگیرد، به 50 ورزشکار کمک مالی اهدا می شود.
این بورسیه برای کمک به ورزشکاران برای حضور در مسابقات گزینشی المپیک 2024 پاریس است.
در طرحی که توسط کمیسیون طراحی شده است، فدراسیون جهانی300 هزار دلار (برای هر ورزشکار 6 هزار دلار در یک سال) می پردازد و این بورسیه برای ورزشکاران کشورهایی است، که ثروتمند نیستند.
هیدیلین دیاز قهرمان المپیک بعد از قهرمانی در وزن 55 کیلوگرم زنان مسابقات جهانی 2022 کلمبیا، از طرح بورسیه ورزشکاران حمایت کرد و اظهار داشت: "این ایده بسیار خوبی است. این بورسیه واقعا به وزنه برداران کمک می نماید و از شنیدن این طرح بسیار خوشحال شدم. این بورسیه می تواند مشکلات زیادی از وزنه برداران کم درآمد را حل کند."
این بورسیه مستقیم به خود ورزشکار پرداخت می شود و ورزشکاران ماهیانه 500 دلار دریافت می کنند که می توانند آنرا برای هزینه مربی، دسترسی به امکانات آموزشی خوب، هزینه های اسکان و زندگی، معاینات پزشکی، بیمه، و هزینه های سفر به مسابقات استفاده نمایند.
این ایده مورد استقبال ورزشکاران شرکت کننده در وزنه برداری قهرمانی جهان قرار گرفت چونکه بیشتر از 100 وزنه بردار به علت مشکلات ویزا و هزینه پرواز نتوانستند در قهرمانی جهان کلمبیا حضور داشته باشند.
در حالیکه این طرح هنوز مورد تایید هیات اجرایی قرار نگرفته است، خیلی از وزنه برداران با رئیس کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی تماس گرفته اند و سوال کرده اند که چگونه می توانند درخواست این بورسیه را داشته باشند. هیات اجرایی مقرر است در هفته های آینده در مورد این طرح به جمع بندی برسد.
اورسلا پاپاندرئا نایب رئیس فدراسیون جهانی از این طرح حمایت کرده است و اظهار داشت: این پیشنهاد و کمیسیون ورزشکاران از حمایت کامل من برخوردار می باشند.
منبع:

1401/09/18
12:36:05
5.0 / 5
481
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد