دفاع شخصی
IOC اعلام كرد:

احتمال حذف بوکس از المپیک 2024 بیشتر شد

احتمال حذف بوکس از المپیک 2024 بیشتر شد

دفاع شخصی: کمیته بین المللی المپیک (IOC)، از بیشتر شدن احتمال حذف بوکس از المپیک 2024 آگاهی داد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، ۱۳ مهر ۱۴۰۱ بود که با تصمیم «عمر کرملوف» رییس روسیه ای فدراسیون جهانی بوکس (IBA)، این فدراسیون مجوز حضور ورزشکاران روس و بلاروس در مسابقات جهانی را صادر کرد، این در حالی بود که تمام فدراسیون های جهانی در رشته های مختلف ورزشی، حضور ورزشکاران این دو کشور در مسابقات بین المللی را ممنوع کرده اند.

اکنون با گذشت نزدیک به سه ماه از این اقدام فدراسیون جهانی بوکس، کمیته بین المللی المپیک (IOC) اعلام نموده است که امکان حذف بوکس از المپیک ۲۰۲۴ پاریس وجود داشته و بیشتر شده است.

سایت NBC SPORT نوشت: بوکس ممکنست از المپیک ۲۰۲۴ پاریس به سبب مشکلات حاکمیتی در این ورزش حذف شود. کمیته بین المللی المپیک در اطلاعیه ای که روز پنج شنبه توسط واشنگتن پست گزارش شد، اعلام نمود که تصمیمات اخیر انجمن بین المللی بوکس (IBA) می تواند منجر به حذف بوکس از بازی های المپیک پاریس شود.

تصمیمات مدیریتی اشتباه، مشکلات و مسائل مالی، داوری های از پیش تعیین شده در مسابقات بین المللی و... همگی مطالبی بودند که در سالهای قبل، از آنها به عنوان تخلف فدراسیون جهانی بوکس یاد می شد، تا این که IOC در سال ۲۰۱۹، IBA را - که در آن زمان با نام AIBA شناخته می شد - از المپیک خود محروم کرد.

پس از گزارش ها، IOC با این اقدام خود تایید نمود که در بعضی از مسابقات بوکس داوران تخلف می کنند و بصورت باند بازی نتایج را در مسابقات تعیین می کنند. با اینحال اما IOC مسابقات بوکس در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را برگزار کرد که حالا بنظر می رسد تصمیم دارد این رشته را از المپیک ۲۰۲۴ پاریس کنار بگذارد.

بیشتر بخوانید:

اولین مجوز به ورزشکاران روس برای حضور در مسابقات بین المللی

با تصمیم IOC بوکس هنوز در برنامه اولیه بازی های المپیک ۲۰۲۸ لس آنجلس گنجانده نشده است، بااینکه هنوز می توان آنرا اضافه کرد. توماس باخ، رییس کمیته بین المللی المپیک، در این رابطه اظهار داشت: IBA باید به نگرانی های مربوط به حاکمیت، شفافیت مالی، پایداری و یکپارچگی فرآیندهای داوری و باند بازی های داوری خود رسیدگی کند.

نکته مهم این است که ژوئن گذشته، IOC اعلام نمود که فدراسیون جهانی بوکس (IBA) مسابقات مقدماتی بازی های پاریس ۲۰۲۴ را برگزار نخواهد کرد.

پس از حمایت کنگره فوق العاده IBA از «عمر کرملوف» روس و انتخابات مجدد او به عنوان رییس فدراسیون جهانی بوکس، در ماه سپتامبر بود که کمیته بین المللی المپیک اعلام نمود به شدت نگران آینده بوکس در المپیک است.

«کرملوف» روسیه ای درباره ی تصمیمات IOC برای IBA اظهار داشت: «من می خواهم به کمیته بین المللی المپیک بگویم که آنها می توانند به ما سفارش هایی ارائه کنند، اما آنها حق ندارند به ما دیکته کنند که چگونه کار و زندگی نماییم.

در بیانیه کمیته بین المللی المپیک که روز پنج شنبه انتشار یافت، آمده است:

«کنگره اخیر IBA یک دفعه دیگر نشان داد که IBA علاقه واقعی به ورزش بوکس و بوکسورها ندارد، بلکه فقط به قدرت خود علاقه دارد. همین طور باردیگر مشخص شد که IBA می خواهد با اشاره به گذشته که توسط IOC در سال ۲۰۱۹ به آن پرداخته شده است، از مسائل اخلاقی منحرف شود. اراده ای برای بهتر شدن شرایط از جانب IBA وجود ندارد. تمدید قرارداد اسپانسرینگ با گازپروم به عنوان تنها حامی اصلی IBA، نگرانی هایی را که IOC از سال ۲۰۱۹ بارها و بارها ابراز کرده است، تقویت می کند. این اعلامیه تأیید می کند که IBA همچنان به شرکتی وابسته است که عمدتا توسط دولت روسیه کنترل می شود. نگرانی ها همین طور درباره ی برگزاری انتخابات جدید ریاست فدراسیون جهانی بوکس وجود دارد. IOC باید همه اینها را در هنگام تصمیم گیری بیشتر در نظر بگیرد که ممکنست - بعد از آخرین تحولات - شامل حذف بوکس از بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس شود.

منبع:

1401/10/03
10:27:08
5.0 / 5
496
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد