دفاع شخصی

روز بدون شکست مقصودلو در مسابقات جهانی شطرنج

روز بدون شکست مقصودلو در مسابقات جهانی شطرنج

دفاع شخصی: ملی پوشان شطرنج ایران در روز دوم مسابقات سریع قهرمانی جهان رو در روی حریفان خود قرار گرفتند.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، در جریان روز دوم مسابقات سریع قهرمانی جهان در بخش مردان، پرهام مقصودلو، مرد شماره یک شطرنج ایران به مصاف حریفان خود رفت و این روز را بدون باخت پشت سر گذاشت.
در دور ششم این مسابقات، ملی پوش شطرنج ایران مقابل پتروسیان، شطرنج باز ارمنستانی به تساوی رسید. در بازی هفتم ملی پوش ایران نماینده آذربایجان را شکست داد. در دور هشتم و در رقابتی مهم ملی پوش ایران موفق شد نیمن، شطرنج باز آمریکایی را متوقف نماید و به تساوی برسد. در باز آخر روز دوم این مسابقات، مقصودلو به تساوی دست یافت تا با ۶ امتیاز در رده ۲۲ این مسابقات قرار بگیرد.
محمد امین طباطبایی، دیگر ملی پوش شطرنج ایران در روز دوم به ۳ پیروزی و یک شکست رسید. تنها باخت طباطبایی در دور ششم مقابل نماینده اسپانیا به دست آمد. با این نتیجه طباطبایی هم ۶ امتیازی شد و در رده ۲۵ این مسابقات قرار گرفت.
بردیا دانشور، در روز دوم این مسابقات به دو پیروزی، یک تساوی و یک شکست دست یافت تا با ۵ امتیاز در رده ۶۹ این مسابقات قرار بگیرد. هم چنین پویا ایدنی در این رقابت ها به یک پیروزی، ۲ تساوی و ۱ شکست رسید تا با ۴.۵ امتیاز در رده ۹۶ این مسابقات قرار بگیرد.
احسان قائم مقامی، دیگر شطرنج باز ایران در این رقابت ها، نتایج ضعیفی را رقم زد بطور که به یک پیروزی، دو تساوی و یک شکست دست یافت. قائم مقامی که با ریتینگ ۲۵۴۹ در این مسابقات حضور دارد، با کاهش حدود ۱۰ واحدی ریتینگ زنده خود روبه رو شده است. ملی پوش شطرنج ایران حالا با ۴.۵ امتیاز، در رده ۹۹ قرار دارد.
مگنوس کارلسن، نابغه شطرنج جهان با ۷.۵ امتیاز در صدر این مسابقات ایستاده است. نفر دوم این رقابت ها شطرنج باز روسیه با ۷ امتیاز است. باتوجه به نتایج مقصودلو و طباطبایی می توان این امید را داشت که فردا ملی پوشان ایران در دورهای ۱۰ تا ۱۳ نتایج خوبی را رقم بزنند و روی سکو بایستند.
به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، مسابقات جهانی شطرنج سریع و برق آسای جهانی از ۲۶ تا ۳۰ دسامبر (۵ تا ۹ دی ماه) در کاخ ورزشی آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است. مسابقات سریع در تاریخ ۲۶ تا ۲۸ دسامبر و سپس مسابقات برق آسا ۲۹ تا ۳۰ دسامبر کار خودرا دنبال خواهند کرد. دین لیرن چینی، علیرضا فیروزجا و لوون آرونیان ارمنی همچون شطرنج بازان سرشناسی هستند که در این مسابقات حضور ندارند.
منبع:

1401/10/07
21:56:48
5.0 / 5
372
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد