دفاع شخصی

در مجمع سالیانه فدراسیون تیراندازی چه گذشت؟

در مجمع سالیانه فدراسیون تیراندازی چه گذشت؟

دفاع شخصی: مجمع سالیانه فدراسیون تیراندازی در مشهد انجام شد و در این مجمع خبرگان ورزشی و خزانه دار رای گرفتند.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی به ریاست محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای امروز ۱۰ دی در مشهد اجرا شد. همین طور مهین فرهادی زاد نایب رئیس کمیته ملی المپیک، آرش فرهادیان و رئیس، دبیر و نایب رییسان فدراسیون نیز حضور داشتند. جواد فروغی، نجمه خدمتی و لعیا محمدی نیز به عنوان ورزشکار در این مجمع حاضر بودند.
در این مجمع الهه احمدی با ۳۹ رای و حسین زکی زاده با ۲۹ رای به عنوان خبره ورزشی در هیات رییسه انتخاب شدند. البته پیش تر و در مجمع انتخاباتی این فدراسیون ابراهیم برخورداری و الهه احمدی به عنوان خبره ورزشی انتخاب شده بودند که می بایست در نخستین مجمع سالیانه برای حضورشان رای گیری انجام می شد. همین طور در این مجمع سالیانه محمد پاشا با ۳۱ رای به عنوان خزانه دار برگزیده شد.
همین طور گزارش مالی سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ توسط حسابرس ارائه شد و خزانه دار به ارائه گزارش مالی فدراسین پرداخت. علیرضا باقری، بازرس فدراسیون نیز گزارش مربوط به سالهای ۱۳۹۹، ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را ارائه نمود. در آخر هم مصوب شد کلیه بخشنامه های مربوط به کمیته ها با تائیدیه هیات رئیسه، اجرائی شود.
قربانی: تا المپیک ۴ یا ۵ سفر خارجی خواهیم داشت
سردار مرتضی قربانی رئیس فدراسیون در مجمع سالیانه فدراسیون تیراندازی اظهار داشت: در این مجمع گزارش اقدامات انجام گرفته و حساب های مالی سال ۹۹ و ۱۴۰۰ بررسی و تصویب می شود. همین طور خبرگان و خزانه دار معرفی و به رای گذاشته می شود.
رئیس فدراسیون تیراندازی در ادامه اظهار داشت: زمانی که ما در اسفند ۱۴۰۰ فدراسیون را به دست گرفتیم حدود ۱۱ ماه بود که رشته تپانچه و تفنگ تعطیل بود. یعنی هیچ مسابقه، اردو و اعزامی نداشتند. رشته اهداف پروازی هم دو سال و نیم بود که تعطیل شده بود. با این وضعیت ما مسئولیت را بر عهده گرفتیم. ما منتظر حل مشکلات نبودیم و به اهداف پروازی، تفنگ و تپانچه سر زدیم و با مربیان تماس گرفتیم و کار را شروع کردیم و با وجود بدهی ها، تیم های ملی را به برزیل، باکو، قونیه، قزاقستان، ترکیه و مصر اعزام کردیم. در مجموع از شروع سال ۷ اعزام انجام و ۱۰ مدال کسب کردیم و هانیه رستمیان هم نخستین سهمیه کاروان ایران برای المپیک پاریس را کسب نمود. با آنکه ۱۰ ماه تیم های ملی راکد بودند اما جریان اردوها شروع شد و هم اکنون وضعیت خوبی دارند.
وی اظهار داشت: در کنار اینها بدهی سنگین هم داشتیم. با بدهی زیاد مربوط به شرکت توسعه، مالیات و متفرقه روبه رو بودیم. همین طور فشنگ از وزارت دفاع گرفته شده بود و پول آن پرداخت نشده بود. ما قسمتی از مشکل را حل کردیم. باید تیم های ملی را ارتقاء می دادیم. ما علی رغم مشکلات مالی زیاد تیم ملی تفنگ و تپانچه و اهداف پروازی را به برزیل، باکو، قزاستان و قونیه اعزام کردیم. مشکلات سلاح و مهمات هم داشتیم اما به لطف خدا با همه اینها توانستیم ۱۰ مدال (۲ طلا، ۲ نقره و ۶ برنز) را در میادین بین المللی بدست آوریم.
رئیس فدراسیون در ادامه اظهار داشت: در کنار همه این فعالیت ها ۴۵۰۰ ورزشکار را به کار گرفتیم که در اردوها، جایزه بزرگ ها و مسابقات شرکت کردند. اینها به خاطر این بود که یک استعدادیابی وسیعی داشته باشیم. حالا هم حدود ۳۵۰ ورزشکار را استعدادیابی کردیم. از میان اینها افرادی که رکوردشان بهتر باشد به تیم ملی راه پیدا خواهند کرد. اینها به خاطر بهتر شدن رنگ و بیشتر شدن مدال در پاریس است.
او اظهار داشت: اینجا هم از امام رضا (ع) کمک می خواهیم تا توانایی و روحیه ما را بیشتر کند تا بار سنگینی که بر دوش داریم را به مقصد برسانیم. تیراندازی در سطح پنجم ورزش کشور است اما متاسفانه اوضاع آنچنانی ندارد. از مجلس شورای اسلامی، دولت، نمایندگان و وزارت ورزش انتظار داریم که به این رشته که ۱۹۰ مدال را به خود اختصاص می دهد کمک ویژه کنند تا ما ورزشکاران را آموزش دهیم. در این رشته با رعایت موازین اسلامی هم زنان و هم مردان به آسانی تمرین می کنند. در خدمت هستیم تا این ورزش را همگانی نماییم و ارتقاء دهیم.
وی در پاسخ به این پرسش که چه مسابقات بین المللی در برنامه دارید اظهار داشت: در جدول برنامه پیش از المپیک تیم ملی را به برخی از کشورها البته باتوجه به توانایی مالی اعزام می نماییم. اعزام ها سختی خودرا دارد. مقرر است ۴ یا ۵ سفر خارجی تا المپیک داشته باشیم و در کنار آن هم اردوها و مسابقات داخلی هم داشته باشیم.
قربانی اشاره کرد: دستورالعملی با وزارت دفاع آماده کردیم و سه ماه است منتظر امضای آن از طرف وزارت ورزش هستیم. شرح وظایف کمیته های فنی معین شد و اعضای کمیته تصمیم گیر امور مربوطه هستند. دو تیم نوجوانان و جوانان کار خودرا شروع کردند و اردوهای آنها با حضور خانم طالبی و آقای احمدی اجرا شد. همین طور کمیته گلوله زنی افتتاح شد. دو مرحله مسابقه اجرا شد. چند روز آینده یک مرحله مسابقه دیگر در قم برگزار و تا آخر سال نیز چهارمین مرحله مسابقات برگزار می گردد.
رییس فدراسیون تیراندازی در آخر اظهار داشت: از اسفند ماه تا کنون ۱۳سفر استانی انجام دادم و ۸ مجمع انتخاباتی و ۴ مجمع عمومی و سالیانه در هیات های استانی داشتیم. قبل از حضور در فدراسیون نیز به ۱۱ استان سفر داشتم.
پولادگر: در تیراندازی کسی پیگیر و دلسوز نبوده است
سید محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان نیز در مجمع اظهار داشت: از سردار قربانی که این شرایط را فراهم نمود که مجمع اجرا شود و دوستان توفیق زیارت استان مقدس موسی ابن الرضا را پیدا کنند، تشکر می کنم.
وی در واکنش به مشکلاتی که از دوره مدیریت گذشته باقی مانده است، اضافه کرد: اساسا بدانید تمام موارد در مورد مدیریت قبل را پیگیری می نماییم و دوستان باید پاسخگوی عملکرد خود باشند. افراد باید پاسخگوی عملکرد خود در هر جا که هستند، باشند اما وقتی مدیران در کشور ما می روند دیگر جوابگوی عملکرد خود در محل فعالیت گذشته خود نیستند.

پولادگر اشاره کرد: این فدراسیون دارای امکانات خوبی است و این ورزش رونق زیادی دارد و امروز خوشرنگ ترین مدال را در المپیک کسب کرده است. امیدوار هستم هم فروغی عنوان خودرا در المپیک پاریس تکرار کند همه این اتفاق با تعداد بیشتر برای سایر تیراندازان بیفتد. سطح توقع مردم، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از تیراندازی بالا رفته است. با فراز و نشیب هایی که وجود داشته، امیدوار هستم قهرمانی ها و اردوها روی ریل خود قرار بگیرند و آنرا در بازی های آسیایی چین لمس نماییم. همه انتظار دارند هم در بازی های آسیایی و هم در المپیک نتایج خوبی بگیرید.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش یادآوری کرد: همه می دانیم در بحث بودجه کم لطفی شد و دوستان در مجلس رقمی را تقسیم کردند و ما نفهمیدیم بر چه اساس و قاعده بوده و هر موقع اعتراض می نماییم از ما دلگیر می شوند. هنوز نمی دانیم چرا رشته ای که مدال المپیک دارد در این فهرست وجود ندارد اما یک رشته بومی رقم قابل توجهی را دریافت می کند. ان شاءالله همه تلاش می کنند تا پشتیبانی لازم صورت گیرد و توقعات در رویدادهای پیش رو محقق شود.

وی ادامه داد: درخواست دارم این رشته در پارا تحت پوشش فدراسیون باشد. در پارالمپیک مدال های ارزشمندی توسط ورزشکاران به دست آمده و جای این رشته در فدراسیون تیراندازی خالی است و آنها عضو خانواده تیراندازی هستند. این یک مجمع دوسالانه است و از همه شما برای تلاشی که برای رشد این رشته در زمینه همگانی و قهرمانی داشتید، تشکر می کنم و امیدوار هستم همیشه شاهد درخشش ورزشکاران در این رشته باشیم. در تیراندازی به سبب شرایط برگزاری مسابقات آن، بانوان امکان حضور در میادین بین المللی را داشتند و بانوان در این رشته درخشیدند.
پولادگر با اشاره به بدهی های مالیاتی فدراسیون اظهار داشت: در فدراسیون تکواندو، ۱۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی وقتی پای کار قرار گرفتیم به ۴۰۰ میلیون تومان رسید. در تیراندازی کسی دلسوز و پیگیر نبوده که این میزان بدهی به وجود آمده است. امروز با حضور سردار قربانی خیالتان راحت باشد که اتفاق خوبی خواهد افتاد.
همین طور در آخر این مجمع عمومی و سالیانه الهه احمدی با ۳۹رای و حسین زکی زاده ۲۹ به عنوان خبره ورزشی در هیات رئیسه این فدراسیون انتخاب شدند. محمد پاشا نیز با ۳۱ رای به عنوان خزانه دار این فدراسیون برگزیده شد.
منبع:

1401/10/11
14:44:57
5.0 / 5
454
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد