دفاع شخصی
رضا خیرخواه:

با رفتن کیخا ژیمناست های جوان جایگزین شده اند

با رفتن کیخا ژیمناست های جوان جایگزین شده اند

به گزارش دفاع شخصی، سرمربی تیم ملی ژیمناستیک اظهار داشت: با کنار رفتن کیخا جوان ترها به تیم ملی دعوت شده اند و در این شرایط کار برای ما مشکل تر شده است.


رضا خیرخواه در گفت و گو با ایسنا، در مورد شروع دومین اردوی تیم ملی ژیمناستیک اظهار داشت: نخستین اردوی ما برای شناسایی ورزشکاران بود که در زنجان به مدت یک هفته انجام شد. در آن اردو ۲۲ ژیمناست حضور داشتند. اردوی دوم ما هم از روز گذشته ۱۲ دی شروع شد که ۱۰ نفر از بهترین ژیمناست ها را به این اردو دعوت کردیم. این اردوها جهت آماده سازی ژیمناست ها برای حضور در جام های جهانی آلمان، قطر، آذربایجان و مصر است که این مسابقات در اسفند صورت خواهد گرفت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این مسابقات جهت کسب سهمیه المپیک پاریس است، اظهار داشت: مسابقات کسب سهمیه المپیک در ژیمناستیک متفاوت می باشد. باید هر ژیمناست در ۴ جام جهانی شرکت نمایند. در آخر امتیاز ۳ مسابقه جمع می شود و سهمیه ورود به مسابقات جهانی کسب می شود. اگر ژیمناستی در یک جام جهانی شرکت نکند نمی تواند در مسابقات جهانی شرکت نماید. در مسابقات جهانی سهمیه المپیک توزیع می شود.


سرمربی تیم ملی ژیمناستیک اضافه کرد: یک مشکلی هم که هست ژیمناست ها یک سالی است که از میادین بین المللی و اردوهای تیم ملی دور بوده اند. سالهای قبل ما دائم در اردو بودیم و ژیمناست ها به نتایج خیلی خوبی هم رسیدند. حالا کار سختی خواهیم داشت. البته هنوز تفکرات این است که باید نتایج مثل قبل باشد ولی حالا کار من خیلی مشکل خواهد بود. حالا جوانترها به اردو آمده اند و شرایط خیلی متفاوت می باشد. باید کمی توقعات کمتر شود.

او اضافه کرد: ما اهتمام می نماییم در سخت ترین شرایط بهترین عملکرد را داشته باشیم. در سالهای قبل خوب تمرین کردیم و نتیجه خوبی هم گرفتیم. اهتمام می نماییم در یکی دوماهی که مانده تلاش خودرا نماییم و به نتایج خوبی برسیم. امیدوار کننده است اما کار بسیار سختی است.


وی درباب این که باتوجه به شرایط موجود چند ژیمناست به مسابقات اعزام خواهند شد، اظهار داشت: مقداری هم از نظر بودجه باید وزارت ورزش کمک نماید. ما در دوره گذشته تا یک قدمی کسب سهمیه رفتیم و اگر کرونا سبب تعطیلی مسابقات نمی شد سعیدرضا کیخا اساسا المپیکی می شد. حالا او به زندگی اش چسبیده و دیگر جوان ترها جایگزین شده اند. در این شرایط کار برای من مشکل تر شده چون بسیاری از آنها تجربه بین المللی ندارند.

وی ادامه داد: البته مثل همین مسابقات جام جهانی را در سال آینده هم خواهیم داشت. یعنی دو مسابقه جهانی برای توزیع سهمیه المپیک در پیش داریم. چهار مسابقه جام جهانی هم در سال آینده داریم تا سهمیه حضور در مسابقات جهانی سال آینده را بگیریم.

خیرخواه در آخر اظهار داشت: برای تیم ملی و ملی پوشان دعا کنید. کار من به خاطر نتایجی که قبلا گرفته ایم سخت و توقعات از من زیاد شده است، اما هم من، هم ژیمناست ها و هم کادر فنی اهتمام می نماییم دست پر از مسابقات برگردیم.
1401/10/13
15:27:59
5.0 / 5
440
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد