دفاع شخصی
یك فدراسیون با 2 دفتر!

ابراهیمی: فدراسیون بادبانی باید در تهران مقر داشته باشد

ابراهیمی: فدراسیون بادبانی باید در تهران مقر داشته باشد

به گزارش دفاع شخصی، سرپرست فدراسیون بادبانی اظهار داشت: ما باید دفتری را در تهران داشته باشیم اما هزینه ای برای فدراسیون نخواهد داشت و لازم باشد خودم در دفتر کیش مستقر می شوم.


خسرو ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا درباره ی ی علت این که فدراسیون بادبانی بجای مستقر شدن در کیش، در نظر دارد دفتری را در تهران باشد، بیان کرد: با تدبیر مقام عالی وزارت ورزش که تصمیم هوشمندانه ای بود، کیش دفتر مرکزی فدراسیون بادبانی شد تا بتوانیم در برگزاری رویدادهای بین المللی و در بعد همگانی و قهرمانی فعالیت نماییم. بادبانی 111 رشته دارد که 10 رشته آن المپیکی است و 14 رشته آن در بازی های آسیایی است. وقتی حکم سرپرستی را به من دادند، بادبانی مانند نوزادی بود که تازه به دنیا آمده بود و باید از زیر صفر شروع می کردیم.
او افزود: باتوجه به محاسباتی که شده است، در کیش امکانات و علاقه مندی ها وجود دارد. بادبانی هزینه بر است و باید در باشگاه ها علاقه مندان را پیدا و استعدادیابی نماییم. در این فاصله ریاست منطقه آزاد کیش نیز جا به جا شد و خلاء به وجود آمد. البته دفتر فدراسیون را در کیش تحویل گرفتیم که فقط چند میز بود و امکانات نرم افزاری وجود نداشت. فدراسیون نیز حساب بانک مرکزی نداشت و باید از سازمان تامین اجتماعی کد بیمه هم می گرفتیم و مجبوریم این کارها را در تهران انجام دهیم که البته خیلی هم جلو افتاده ایم. ما از فدراسیون قایقرانی و برادرم آقای سهرابیان کمک گرفتیم و مکانی را در فدراسیون در اختیار ما قرار داد و نیروهای خودرا استخدام کردیم و از نفرات ورزیده ای مانند ناخدا امینی استفاده کردیم. البته از تفکر خود سهرابیان هم استفاده می نماییم و ما خودمان را از هم جدا نمی دانیم.
ابراهیمی در پاسخ به این پرسش که چرا همان دفتر کیش را تجهیز نکردید؟ اظهار داشت: همین کار را هم انجام می دهیم.
وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه تجهیز کردن و فعال نگه داشتن هر دو دفتر تهران و کیش هزینه بر است و بار مالی برای فدراسیون دارد و چه ضرورتی دارد که یک فدراسیون دو دفتر داشته باشد؟ اظهار داشت: در حقیقت دفتر مرکزی ما در کیش است. مقر اصلی سازمان ملل در نیویورک است اما یک دفتر در ژنو دارد! در قانون وزارت ورزش مقر فدراسیون در تهران است و ما تابع قانون هستیم. در مجمع عمومی می توان تصمیم گرفت که مقر تغییر کند. من این اجازه را ندارم که مقر را جا به جا کنم اما دفتر مرکزی برای مدیریت در کیش است و از امکانات منطقه آزاد استفاده می نماییم. نیرویی هم به آن صورت در تهران مستقر نخواهیم نکرد. با روابطی که داریم، تا حالا پنج رئیس هیات در استانها تایید شده اند و امیدار هستم حداکثر تا 10 روز دیگر حکم هشت رئیس هیات دیگر را بگیریم تا بتوانم نخستین مجمع عمومی فدراسیون را در کیش برگزار نماییم.
سرپرست فدراسیون بادبانی در مورد این که رئیس و نایب رئیس فدراسیون تهران مستقر هستند و فکر نمی کنید این برای یک فدراسیون که دفتر مرکزی آن در کیش است، اتفاق خوبی نباشد و گفته می شود به سبب داشتن مشغله کاری، امکان مستقر شدن در کیش را ندارید؟ اشاره کرد: تحصیلات تکمیلی من در کیش بود و با عشق و علاقه به آنجا می رویم و کار خاصی هم نداریم و با تمام وجود در خدمت بادبانی هستیم. دبیر فدراسیون هم جزو شهروندان کیش است. پروتکلی را هم داریم تنظیم می نماییم که در تفاهم نامه با مدیر جدید منطقه آزاد کیش، چند نفر از اعضای هیات رییسه ما کیش وند (شهروند کیش) شوند. تا الان هر هزینه ای شده است، یک ریال از جایی نگرفته ایم نه از وزارت ورزش و نه منطقه آزاد کیش. داریم برنامه ریزی می نماییم که زیر ساخت ها را درست نماییم. لازم باشد خودم در کیش مستقر می شوم اما دبیرکل ما در کیش است. با تجربه سه دهه ای که داریم، برنامه ریزی می نماییم بهترین رویدادها را داشته باشیم و سه، چهار برنامه اساسی داریم که تا آخر سال انجام دهیم که یکی از آنها بازی های کیش است.
وی در مورد این که بالاخره در تهران دفتری خواهید داشت یا خیر، اظهار داشت: باید مقری را در تهران داشته باشیم اما هیچ هزینه ای به فدراسیون وارد نمی نماییم و دفتر مرکزی ما در کیش خواهد بود. ما بطور موقت در فدراسیون قایقرانی هستیم و جدا می شویم. زمانی که کشاورز مدیر عامل منطقه آزاد کیش بود، قرار بود دفتری را در خیابان آفریقا بدهند چون به هر حال ما باید با وزارت ورزش هم در ارتباط باشیم اما این که نیرویی استخدام نماییم که هزینه بر باشد، این کار را نمی نماییم.
ابراهیمی در مورد این که منطقه آزاد کیش می پذیرد که فدراسیون بادبانی دو دفتر داشته باشد و در این صورت باز هم از نظر مالی و امکانات به فدراسیون کمک می کند؟ اشاره کرد: در تهران هزینه ای نخواهیم داشت و وقتی هیات تهران راه افتاد، امکاناتی را از هیات تهران می گیریم. منطقه آزاد کیش باید متولی برنامه های ما باشد. لازم است هیاتهای استانی بروند و بیایند و حضور هیات ها در کیش، هزینه های خودرا دارد و لازم است منطقه آزاد کیش با ما همراهی داشته باشد. رئیس جدید منطقه آزاد که بیاید، هماهنگی می نماییم.
وی در مورد این که شاخص ترین ورزشکار بادبانی که قبل از این در رویدادها شرکت می کرده است، احمد احمدی بود و برنامه فدراسیون در مورد او چیست؟ اشاره کرد: همه ورزشکاران برای ما عزیز هستند. برای فدراسیون دو جنبه مهم می باشد. نخستین این که بادبانی را از نظر همگانی گسترش دهیم و در قهرمانی نیز در قهرمانی آسیا، بازی های آسیایی و المپیک شرکت نماییم. نفرات زیادی در کایت بردینگ داریم و استعداد یابی می نماییم. احمد احمدی در لیزر فعالیت می کند و تا حالا نتوانسته برای ما رنکینگ بیاورد. بخش های خصوصی اسپانسر او شدند و تمرکز کار روی یک نفر رفت. البته او الان ایران نیست و آنطور که شنیده ام ظاهرا به سبب بحث سربازی نمی تواند به ایران بیاید اما هنوز با او صحبت نکرده ام. اگر شرایطش را داشته باشد نه به عنوان ورزشکار بلکه به عنوان کسی که صاحب تجربه است و می تواند جوانان ما را کمک نماید، از وجودش استفاده خواهیم کرد.
منبع:

1401/10/22
14:28:42
5.0 / 5
318
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد