دفاع شخصی

نخستین باخت مقصودلو در مسابقات تاتا استیل

نخستین باخت مقصودلو در مسابقات تاتا استیل

به گزارش دفاع شخصی، مگنوس کارلسن، مرد شماره ۱ شطرنج جهان مقابل شطرنج باز هلندی شکست خورد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، در دور چهارم هشتاد و پنجمین دوره مسابقات شطرنج تاتا استیل، پرهام مقصودلو - مرد شماره ۱ شطرنج ایران، در جدول مسترز این مسابقات به مصاف شطرنج باز ازبکستان رفت و شکست خورد. مقصودلو که دارای ریتینگ ۲۷۱۹ است، درحالی در این بازی باخت که حریفش در این دور دارای ریتینگ ۲۷۱۳ بود.
مرد شماره ۱ شطرنج ایران می توانست در این بازی به پیروزی برسد اما او از موقعیت های خود استفاده نکرد. با این نتیجه مقصودلو حدود پنج واحد ریتینگ زنده از دست داد.
با این شکست، مرد شماره ۱ شطرنج ایران نخستین باخت خود در مسابقات را به دست آورد. مقصودلو که بدون برد است در بازی اول تا سوم خود به تساوی رسیده بود.
همینطور مگنوس کارلسن - مرد شماره ۱ شطرنج جهان، که در این رقابت ها دست به مهره شده است، مقابل آنیش گیری هلندی شکست خورد تا نخستین باخت برای این شطرنج باز به دست بیاید.
سیدمحمد امین طباطبایی، دیگر ملی پوش شطرنج ایران که با ریتینگ ۲۶۸۶ در جدول چلنجرز این مسابقات حضور دارد، در چهارمین بازی خود به مصاف شطرنج باز هلندی رفت و به تساوی رسید. این مساوی درحالی برای ملی پوش ایران به دست آمد که حریف او دارای ریتینگ ۲۳۶۱ بود.
درحالی که به نظر می رسید ملی پوش شطرنج ایران بتواند در این بازی به سادگی پیروز شود اما به تساوی رسید تا حریفش حدود هفت واحد ریتینگ زنده کسب کند و طباطبایی چهار واحد ریتینگ زنده از دست بدهد. با این تساوی ملی پوش ایران ۲.۵ امتیازی شد.
به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، علیرضا فیرزوجا در این مسابقات دست به مهره نشده و غایب بزرگ این رقابت ها به شمار می آید.
هشتاد و پنجمین دوره مسابقات تاتا استیل یک بازی رفت و برگشتی ۱۴ نفره است که از ۱۴ تا ۲۹ ژانویه در هلند برگزار می گردد. پرهام مقصودلو به جای "دودا" در این مسابقات دست به مهره شده است.
منبع:

1401/10/28
14:39:01
5.0 / 5
395
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد