دفاع شخصی

آنیش گیری باخت نادری را به قهرمان شطرنج جهان تحمیل کرد

آنیش گیری باخت نادری را به قهرمان شطرنج جهان تحمیل کرد

دفاع شخصی: مگنوس کارلسن بعد از شکست در مسابقات تاتا استیل می گوید که باخت او برایش بحرانی نیست.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، در دور چهارم هشتاد و پنجمین دوره مسابقات شطرنج تاتا استیل، مگنوس کارلسن مرد شماره یک شطرنج جهان مقابل آنیش گیری هلندی شکست خورد تا نخستین باخت در این رقابت ها برای این شطرنج باز به دست بیاید.

chess.com درباب این باخت کارلسن نوشت: گیری نخستین پیروزی مقابل کارلسن را بعد از ۱۲ سال به دست آورد. آنیش گیری هلندی، برای نخستین بار در بیش از یک دهه، در دور چهارم مسابقات شطرنج تاتا استیل ۲۰۲۳ بر مرد شماره یک جهان یعنی مگنوس کارلسن در شطرنج کلاسیک غلبه کرد. گیری یک باخت هیجان انگیز و نادر را به قهرمان جهان تحمیل کرد. استاد بزرگ هلندی با هماهنگی فوق العاده کارلسن را فلج کرد.

گیری در مصاحبه ای اظهار داشت: دیر یا زود این اتفاق می افتاد. من بتازگی مقابل او بسیار بد بازی کرده ام. برای من واضح بود که می توانم مقابل او ببازم.

گیری که عملکرد خودرا کم اهمیت جلوه داد اعلام نمود: بازی خیره کننده ای نداشتم بلکه بیشتر یک بازی هوشمندانه جهت استفاده از اشتباهات کارلسن انجام دادم.

همچنین کارلسن اعلام نمود که این باخت برای او بحرانی نیست. او اظهار داشت: هنوز راه زیادی تا انتهای این مسابقات در پیش است اما بدیهی است که من مقابل گیری خوب بازی نکردم. در مجموع حریفم روز خوبی داشت و بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت. هیچ بهانه ای بابت باخت ندارم.

منبع:

1401/10/30
15:37:45
5.0 / 5
337
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد