دفاع شخصی
هیجان انگیز ترین بازی دور هفتم تاتا استیل از نگاه فدراسیون جهانی

نبرد ۷ ساعته شطرنج باز ایران مقصودلو چگونه حریف آمریکایی را متوقف کرد

نبرد ۷ ساعته شطرنج باز ایران مقصودلو چگونه حریف آمریکایی را متوقف کرد

به گزارش دفاع شخصی، فدراسیون جهانی شطرنج معتقد بوده که رقابت ملی پوش ایران با ملی پوش آمریکا هیجان انگیز ترین بازی ها در دور هفتم مسابقات شطرنج تاتا استیل بوده است.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، در دور هفتم هشتاد و پنجمین دوره مسابقات شطرنج تاتا استیل، پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران، در جدول مسترز این مسابقات به مصاف کاروآنا آمریکایی رفت و به تساوی رسید. مقصودلو که دارای ریتینگ ۲۷۱۹ است، درحالی در این بازی مساوی کرد که حریفش در این دور دارای ریتینگ ۲۷۶۶ بود. در اواخر این رقابت، حریف مقصودلو پیش بود اما شطرنج باز ایران بعد از حدود ۷ ساعت و ۱۰ دقیقه بازی موفق شد باخت را با تساوی عوض کند.
فدراسیون جهانی شطرنج درباب این مسابقه نوشت: در هیجان انگیزترین بازی دور هفتم مسابقات تاتا استیل، مقصودلو در دفاع بهتر ظاهر شد و توانست به تساوی برسد. پرهام با کوشش برای بردن به هر قیمتی از خط باریکی عبور کرد چونکه او پیاده خودرا تا b۷ پیش برد اما در طول راه یک مهره را از دست داد. کاروآنا به پیروزی بسیار نزدیک شد اما چند حرکت پیروز را از دست داد و به مقصودلو اجازه داد تا یک تساوی را تضمین کند.
به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، هشتاد و پنجمین دوره مسابقات تاتا استیل یک بازی رفت و برگشتی ۱۴ نفره است که از ۱۴ تا ۲۹ ژانویه در هلند انجام می شود. پرهام مقصودلو بجای "دودا" در این مسابقات دست به مهره شده است.1401/11/02
12:32:17
5.0 / 5
330
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد