دفاع شخصی

تغییر نام ورزشگاه فرسوده دمشق به افتخار پله

تغییر نام ورزشگاه فرسوده دمشق به افتخار پله

دفاع شخصی: سوریه به افتخار پله نام استادیوم فرسوده دمشق را تغییر می دهد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا و به نقل از سایت middleeasteye، اتحادیه فوتبال سوریه در نظر دارد استادیوم ویران شده «عباسین» در دمشق را که زمانی مورد استفاده ارتش قرار گرفته بود، به نام پله اسطوره فوتبال برزیل نامگذاری کند.

ورزشگاه عباسین زمانی محل میزبانی بازی های تیم ملی فوتبال سوریه بوده است.

این ورزشگاه در سال ۱۹۷۶ با ظرفیت ۳۰ هزار تماشاگر ساخته شد. با اینحال از سال ۲۰۱۱، زمانی که جنگ در سوریه شروع شد و بدنبال تصمیم فیفا در خصوص عدم میزبانی مسابقات بین المللی فوتبال در این کشور، ورزشگاه عباسین بدون استفاده باقی ماند.

در نتیجه پس از شروع جنگ داخلی، این مکان به محل چراگاه حیوانات تبدیل شد و تعدادی از صندلی ها تخریب شد و ساختمان ورزشگاه نیز لطمه های زیادی دیده است. نیروهای سوری از این ورزشگاه به عنوان پارکینگ خودرو های نظامی، انبار مهمات و اسلحه و محل تمرین نظامی استفاده کردند.

بیشتر بخوانید
اینفانتینو: در هر کشور یک ورزشگاه به نام «پله» نامگذاری شود
اولین کشوری که با نامگذاری یک ورزشگاه به نام "پله" موافقت کرد

اتحادیه فوتبال سوریه حالا می خواهد نام این ورزشگاه را به "پله" تغییر دهد تا به اسطوره برزیلی ادای احترام کرده باشند. صلاح الدین رمضان، رییس این اتحادیه خبر تغییر نام ورزشگاه را تایید نمود.

در اوایل ژانویه، جیانی اینفانتینو رییس فیفا اظهار داشت که فدراسیون فوتبال فیفا درخواست هایی را به همه کشورهای جهان ارسال کرده تا به افتخار پله که بیش از ۱۰۰۰ گل به ثمر رساند یک ورزشگاه به نام او نامگذاری کنند.

رمضان اظهار داشت که «اتحادیه فوتبال سوریه نامه رسمی از فیفا دریافت کرده اما ۹۰ درصد از استادیوم های سوریه وضعیت خوبی ندارند و ابتدا باید این ورزشگاه ها بهبود پیدا کنند و در ادامه ورزشگاه عباسین به پله تغییر نام کند.»

رمضان همین طور توضیح داد که «این اتحادیه چندین بار در سالهای اخیر مجبور شده است لیگ برتر کشور را به تعویق بیندازد، برای اینکه استادیوم های بزرگی مانند حماه، حمص، لاذقیه و الفیحه در وضعیت وخیمی هستند و جهت استفاده امن نیستند. به همین خاطر رقابت های لیگ به تعویق افتاده است.»

البته برخی از کاربران سوری در رسانه های اجتماعی به این تغییر نام انتقاد کرده اند.

تیم ملی سوریه در یک دهه گذشته مجبور به برگزاری مسابقات خارج از سوریه بوده است. با اینحال از سال ۲۰۲۰ اتحادیه فوتبال سوریه مقامات فیفا را تحت فشار قرار داده است تا ممنوعیت بازی های خانگی سوریه و میزبانی بازی های بین المللی را با این استدلال که کشور امن است، لغو کنند.

در سال ۲۰۲۰، مقامات فیفا برای نخستین بار از سال ۲۰۱۲ برای ارزیابی وضعیت از دمشق بازدید کردند.

منبع:

1401/11/03
08:42:32
5.0 / 5
332
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد