دفاع شخصی

دوچرخه ۹۰۰ میلیونی اماراتی ها برای دختر رکابزن ایران

دوچرخه ۹۰۰ میلیونی اماراتی ها برای دختر رکابزن ایران

به گزارش دفاع شخصی، لژیونر دوچرخه سواری زنان ایران اظهار داشت: تیم اماراتی که عضو آن هستم بهترین امکانات را دارد و دوچرخه ای که در اختیار من گذاشته اند، هم اکنون بهترین دوچرخه دنیا است.


سمیه یزدانی در گفت و گو با ایسنا در رابطه با ی حضور در یک تیم دوچرخه سواری اماراتی بیان نمود: هم اکنون تیم SBK در چارچوب کلاب است و فقط مسابقات داخل کشور امارات را شرکت می کند. با این وجود کشور امارات پیشرفت بسیار بزرگی در دوچرخه سواری داشته است بگونه ای که این رشته دارد به ورزش اول امارات تبدیل می شود و جای فوتبال را می گیرد.
او در پاسخ به این پرسش که قراردادش با این تیم چند ساله است، اظهار داشت: این تیم کمپ تمرینی در سطح تیم های حرفه ای دارد و در سال ۲۰۲۳ به این تیم پیوستم تا در سال ۲۰۲۴ که باشگاه در چارچوب یک تیم حرفه ای می شود، همراهشان باشم چونکه برنامه ریزی تیم برای سال ۲۰۲۴ است.
یزدانی در مورد امکاناتی که این تیم اماراتی دارد، خاطرنشان کرد: امکانات تیم در بالاترین سطح است. دوچرخه ای که در اختیار من قرار دادند، ۷۶ هزار درهم قیمت دارد که حدودا ۹۰۰ میلیون تومان می شود و هم اکنون بهترین دوچرخه دنیا است. همینطور مابقی تجهیزات هم هر کدام از بهترین برندها در اختیار من قرار داده شده است. علاوه بر آن از لحاظ تغذیه و دیگر امکانات بهترین شرایط فراهم است.
رکابزن لژیونر ایران در مورد تفاوت سطح امکانات در این تیم و تیم های ایرانی اظهار داشت: ما در ایران تیم باشگاهی و قرارداد نداریم که بخواهم وضعیت این تیم را با تیم های باشگاهی ایران مقایسه کنم.
او در پاسخ به این پرسش که در ایران همیشه مشکل تمرین در جاده ها را دارند و امارات چه شرایطی را برای تمرین دوچرخه سواران فراهم نموده است؟ اظهار داشت: در این کشور حدود ۶۰۰ کیلومتر جاده فقط مخصوص دوچرخه سواری راه اندازی شده است در صورتیکه ما در ورزشگاه آزادی که محل اصلی انجام تمریناتمان است، حتی ۸ کیلومتر جاده ی مخصوص دوچرخه سواری نداریم و مجبوریم در اتوبان ها بدون اسکورت تمرینات را انجام دهیم.


دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص این که فکر می کند اگر لژیونر نمی شد، ممکن بود که فقط در خانه تمرین کند؟ خاطرنشان کرد: بطور قطع اگر لژیونر نمی شدم، ادامه ی دوچرخه سواری خیلی سخت می شد و همیشه در این رابطه برای دوچرخه سواران ایران بسیار ناراحت هستم که به چه سختی دارند حرفه مورد علاقه خویش را ادامه می دهند.
او اضافه کرد: کشور امارات ارزش خیلی زیادی برای دوچرخه سواران قائل است. مسابقات گوناگونی در طول سال برگزار می گردد که از مقامات دولتی هم در طول مسابقه ورزشکاران را همراهی می کنند. جایزه کل هر مسابقه یک میلیون درهم است که به بیست نفر اول پاداش تعلق می گیرد. پاداش نفر اول ۲۰۰ هزار درهم است که به پول ما حدودا دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون می شود.
ملی پوش دوچرخه سواری ایران در پاسخ به این پرسش که چه برنامه ای برای کسب سهمیه المپیک دارد؟ تصریح کرد: هم اکنون تمریناتم را در دبی انجام می دهم و منتظر برنامه تیم ملی ایران برای کسب سهمیه المپیک پاریس هستم. در صورت حمایت فدراسیون دوچرخه سواری ایران و شرکت در تورهای آسیایی حتما شانس کسب سهمیه داریم.

یزدانی در انتها اظهار داشت: آرزوی سلامتی و حال خوب برای همه ی مردم ایران را دارم.

منبع:

1401/11/06
13:04:55
5.0 / 5
383
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد