دفاع شخصی

دختر تاریخ ساز وزنه برداری به دنبال سهمیه المپیک

دختر تاریخ ساز وزنه برداری به دنبال سهمیه المپیک

به گزارش دفاع شخصی، دختر تاریخ ساز وزنه برداری ایران اظهار داشت: رقابت برای گرفتن سهمیه المپیک خیلی دشوار می باشد اما نا امید نیستم.


الهام حسینی در گفت و گو با ایسنا در رابطه با ی این که در رنکینگ المپیک دسته ۸۱ کیلوگرم زنان پانزدهم شد و با عنایت به فاصله رکوردی که با وزنه برداران دیگر دارد، فکر می کند بتواند به سهمیه المپیک برسد؟ بیان نمود: برنامه ریزی که خودم و کادرفنی داریم اینست که رکوردهایم را افزایش بدهم و سهمیه المپیک بگیرم. البته هدف من فقط گرفتن سهمیه المپیک نیست بلکه می خواهم در المپیک هم خوش بدرخشم و به مدال برسم. نمی خواهم بگویم کار راحتی است اتفاقا رسیدن به آن دشوار می باشد اما دور از دسترس نیست.
او افزود: در قهرمانی جهان کلمبیا نتوانستم وزنه های خودم را در دوضرب بزنم. اگر وزنه ۱۲۷ کیلوگرم را در حرکت آخر دوضرب می زدم، در رده دوازدهم جهان قرار می گرفتم. با عنایت به این که اوزان المپیکی کاسته شده اند، رقابت برای گرفتن سهمیه خیلی دشوار می باشد و باید تلاش بیشتری کنم. می دانم شرایط دشوار می باشد اما ناامید نیستم و می خواهم در وهله اول سهمیه المپیک را بگیرم.
*از خرداد تا هم اکنون مشغول درمان مصدومیتم هستم
حسینی در مورد مصدومیت خود که مشغول درمان است، خاطرنشان کرد: مصدومیت من در ارتباط با پیش از بازی های کشورهای اسلامی است و معمولاً ما بیرون از اردو نبودیم اما آن موقع بخاطر شرایطی که در فدراسیون قبلی به وجود آمد، اردوها دیر تشکیل شدند. ازاین رو مجبور شدم در خانه تمرین سنگین انجام دهم و نمی توانستم خیلی وزنه را رها کنم و بیندازم چون همسایه ها شاکی می شدند. همین مساله سبب صدمه دیدگی من از ناحیه کمر شد و فشار روی دو دیسک من قرار دارد. حدودا از خرداد تا هم اکنون مشغول درمان دیسک کمرم هستم. البته کنترل شده است و سه مسابقه رفته ام و مدال هم گرفته ام. با این وجود باید تحت درمان باشم و فیزیوتراپی انجام دهم. پزشک به من گفته است چهار تا شش هفته استراحت مطلق داشته باشم و تمرین نکنم اما من چنین شرایطی را ندارم و هر هفته ای که تمرین نکنم، عقب می افتم. خدا را شکر هم اکنون مصدومیتم با فیزیوتراپی و ماساژ تحت درمان است و تمریناتم را ادامه می دهم.
*ورزش حرفه ای هزینه زیادی دارد
دختر وزنه بردار ایران در پاسخ به این پرسش که با کسب طلای قهرمانی آسیا۲۰۲۲ در بحرین، تاریخ سازی کرد و چقدر این مدال در تغییر توجه و افزایش حمایت مسؤلان استانی از او تأثیر گذار بوده است؟ تصریح کرد: خیلی ها به من لطف داشتند و سبب شادی دل مردم شدم. بازتاب ها را می بینم و علاقه مندان بیشتری سمت وزنه برداری آمدند اما خیلی حمایت نشدم. تمام هدفم اینست دل مردم را شاد کنم ولی ورزش هزینه جانبی زیادی دارد و در این وضعیت اقتصادی ورزش حرفه ای خیلی دشوار می باشد. هزینه درمان و فیزیوتراپی، ماساژور و تغدیه بالا است و حمایت ها وقتی بیرون اردو هستم آن طور که انتظار می رود، نیست. بسیاری از ورزشکاران همچون خودم تحت فشار هستیم و باید حمایت ها بیشتر شود.
*در قهرمانی آسیا می خواهم رکورد خوبی ثبت کنم
وزنه بردار ملی پوش ایران در مورد برنامه خود برای قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ کره جنوبی که دومین مرحله کسب سهمیه المپیک است هم اظهار داشت: اگر مشکلی پیش نیاید، تلاشم این است، ثبت رکورد خوبی داشته باشم. هم اکنون بیشتر از هر چیزی این برایم مهم می باشد که رکوردهایم را به کسب سهمیه المپیک نزدیک کنم. ان شاءالله در کنارش باردیگر مدال بگیرم و سبب شادمانی مردم و جامعه وزنه برداری شوم.1401/11/07
19:14:56
5.0 / 5
399
مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد