دفاع شخصی

اعزام تیم ملی تیراندازی به جام جهانی پس از 5 ماه

اعزام تیم ملی تیراندازی به جام جهانی پس از 5 ماه

دفاع شخصی: تیم ملی تیراندازی مقرر است پس از 5 ماه دوری از مسابقات بین المللی به جام جهانی هند اعزام شود.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، سومین دوره مسابقات جام جهانی تیراندازی در سال ۲۰۲۳ در کشور هند و از ۲۹ اسفند تا ۱۱ فروردین انجام خواهد شد. در این مسابقات همانند جام جهانی اندونزی و مصر سهمیه المپیک توزیع نمی شود.
ملی پوشان تیراندازی هم اکنون خودرا برای حضور در این مسابقات آماده می کنند. آنها می خواهند پس از ۵ ماه دوری از مسابقات بین المللی خودرا در این رویداد ارزیابی کنند و نتایج خوبی بگیرند. قهرمانی جهان مصر (آذرماه) آخرین مسابقه ای بود که تیم ملی در آن شرکت کرد و موفق به کسب ۴ مدال تیمی و یک سهمیه المپیک پاریس شد.
هنوز فدراسیون تیراندازی اسامی نفرات نهایی و اعزامی به جام جهانی هند را مشخص نکرده است اما زمان ثبت نهایی اسامی تیراندازان در فدراسیون جهانی تا اواخر بهمن خواهد بود و باید دید فدراسیون تیراندازی چه تعداد تیرانداز را به سومین مرحله جام جهانی اعزام خواهدنمود.
تیراندازان ایرانی باتوجه به محدودیت هایی که برای خرید مهمات و تجهیز سلاح دارند باید در سال منتهی به المپیک در مسابقات بیشتری شرکت نمایند تا بتوانند علاوه بر تجهیز سلاح و خرید مهمات تست شده خودرا در کنار رقبا محک بزنند و در مسابقات اصلی بتوانند سهمیه المپیک بگیرند.
تیراندازی ایران در المپیک توکیو ۶ نماینده داشت و صاحب نخستین مدال طلای المپیک شد. حالا انتظار از ملی پوشان تیراندازی بیشتر شده است. آنها ضمن کسب تعداد سهمیه های بیشتر باید بتوانند در المپیک پاریس نیز همانند توکیو بدرخشند و صاحب مدال شوند.
مسابقات سلاح های بادی آسیا نیز ۱۰ تا ۲۰ اسفند به میزبانی جاکارتا به انجام می رسد که تیم ملی ایران در این مسابقات هم شرکت نخواهد کرد. البته این مسابقات جزو برنامه مربیان تیم ملی هم نیست و آنها تمایل داشتند در جام جهانی اندونزی که در آن همه ماده ها برگزار می گردد شرکت نمایند.
جام جهانی اندونزی از ۷ تا ۱۸ بهمن در جاکارتا انجام شد و تیم ملی به سبب آنچه که مشکل مالی خوانده می شود در این مسابقات حضور پیدا نکرد.
همین طور دومین دوره مسابقات جام جهانی در سال ۲۰۲۳ نیز از ۲۸ بهمن تا ۵ اسفند در مصر صورت خواهد گرفت که باز هم تیم ملی ایران احتمالاً به سبب مشکلات مالی در این مسابقات حضور نخواهد داشت.
منبع:

1401/11/20
12:29:32
5.0 / 5
355
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد