دفاع شخصی
در گفتگو به مهر پاسخ داده شد؛

چرا دوپینگ عضو پیشین تیم ملی ووشو ایران رسما اعلام نشده بود؟

چرا دوپینگ عضو پیشین تیم ملی ووشو ایران رسما اعلام نشده بود؟

دفاع شخصی: رئیس جدید فدراسیون ووشو به این پرسش پاسخ داد كه چرا دوپینگ و محرومیت عضو پیشین تیم ملی رسانه ای نشد و فدراسیون هم این خبر را اعلام نكرد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، روز گذشته مهمترین بحث در ورزش کشور مربوط به دوپینگ دو عضو تیم ملی ووشو در رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۸ چین بود. دو ووشوکاری که در این مسابقات موفق به کسب مدال طلا و نقره شده بودند و تیم ملی ایران نیز با ۷ طلا و یک نقره در مجموع قهرمان شده بود.
پس از بررسی سایت فدراسیون جهانی مشخص شد که خروج نام معین تقوی و حمیدرضا قلی پور تغییری در رده بندی نهایی مسابقات ایجاد نخواهد کرد و ایران با شش طلا به صورت مشترک با چین قهرمان شده است.
نکته دیگر و البته مهم اینکه چرا خبر دوپینگ ووشوکاران در ایران منتشر نشده است. نزدیک به دو سال از دوپینگ این دو ورزشکار می گذرد، ولی این خبر آن هم نه از طرف مراجع رسمی که برخی افراد باخبر از اتفاقات داخلی فدراسیون به دست رسانه ها می رسد.
امیرصدیقی رئیس فدراسیون ووشو در این مورد به خبرنگار مهر اظهار داشت: پنهانکاری از طرف فدراسیون درباب انتشار این خبر صورت نگرفته است، موضوع فوق روی سایت فدراسیون جهانی انتشار یافته و فدراسیون ووشو ایران هیچ نقش و البته الزامی در اعلام این خبر نداشته است. موضوع بین ورزشکار و فدراسیون جهانی است. ما چیزی را پنهان نکردیم و ضمن اینکه قلی پور به این رأی اعتراض کرده و فدراسیون هم کمک کرده ولی در نهایت وی محروم شد.
اما مسئله ای که موجب حادتر شدن موضوع شد عضویت حمیدرضا قلی پور در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک بود. برمبنای همین رأی محرومیت چهارساله اجازه شرکت در این نشست و اساساً عضویت در این کمیسیون را نداد و کمیته ملی المپیک می بایست پیش از آنکه خبر رسانه ای می شد، اقدامات لازم را انجام می داد، نه آنکه شب پیش از انتخابات و با هدف کنار زدن هادی ساعی شاهد چنین اقداماتی باشیم که در نهایت هم نتیجه لازم را نداشت و پرافتخارترین المپین ایران موفق به کسب بیشترین آرا شد و مسئولیت کمیسیون ورزشکاران را برعهده گرفت.
در ساعات پایانی شب گذشته موضوع ووشو همچنان خبر داغ بود و اعلام گردید که دو بانوی ووشوکار دیگر هم دوپینگ کرده اند. هر چند این اخبار هیچ منبعی نداشت، ولی با پیگیری های خبرنگار مهر مشخص شد، اعلام نام نفر اول حقیقت ندارد و نفر دوم هم ارتباطی به جام جهانی ۲۰۱۸ نداشته و هنوز در مراحل ابتدایی اثبات موضوع دوپینگ است و بیان نام ورزشکار قبل از تائید فدراسیون جهانی و نادو کار درستی نیست.


منبع:

1399/05/10
15:24:37
5.0 / 5
1649
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد