دفاع شخصی

نبود حریف تمرینی، جودوکاران نابینا را راهی شهرستان کرد

نبود حریف تمرینی، جودوکاران نابینا را راهی شهرستان کرد

به گزارش دفاع شخصی، رئیس انجمن جودوی نابینایان و کم بینایان اظهار داشت: به خاطر نداشتن حریف تمرینی مجبوریم اردوی آماده سازی ورزشکاران اعزامی به بازیهای پاراآسیایی را در شهرستانها برگزار نماییم تا ورزشکاران گرفتار افت عملکرد نشوند.


علیرضا امینی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: متاسفانه از زمانی که جودو گرفتار تعلیق شده است، جودوکاران نابینا و کم بینا با مشکل حریف تمرینی روبرو هستند و این مشکل همچنان ادامه دارد، برای رفع این مشکل مدتی است که اردوها را در شهرستانهای مختلف برگزار می نماییم تا جودوکاران اعزامی به بازیهای پاراآسیایی از نظر بدنی و فنی گرفتار افت نشوند.
وی از اعزام جودوکاران به مسابقات آسیایی قزاقستان اطلاع داد و اظهار داشت: این رقابتها دوم اردیبهشت ماه برگزار می گردد که مقرر است در ۸ وزن(۴ وزن نابینایان و ۴ وزن کم بینایان) حضور داشته باشیم. در این مسابقات چون سهمیه پارالمپیک پاریس توزیع می شود، اهمیت زیادی برای ما دارد و تلاش داریم بهترین عملکرد را در قزاقستان داشته باشیم.
رئیس انجمن جودو نابینایان و کم بینایان خاطرنشان کرد: متاسفانه پس از مسابقات جهانی باکو که موفق به کسب ۳ مدال طلا شدیم، امکان اعزام جودوکار به تورنمنت های برون مرزی را نداشتیم و همین مساله سبب افت رنکینگ جودوکاران شده است، به صورتی که در جهانی باکو آخرین رنکینگ وحید نوری چهارم جهان بود و دو نفر از ورزشکاران دیگر رنکینگ پنجم و ششم جهان را داشتند، چون پس از باکو جودوکاران به تورنمنت دیگری اعزام نشدند، هم اکنون نمی دانیم ورزشکاران ما در چه جایگاهی قرار دارند.
امینی افزود: هدف بر اینست که با شرکت در تورنمنت های مختلف رنکینگ ورزشکاران را افزایش دهیم تا تعداد سهمیه های بیشتری را در پارالمپیک پاریس به خود اختصاص دهیم، البته اگر مسائل مالی اجازه دهد.
او در آخر در رابطه با وضعیت جودوکاران جهت شرکت در بازیهای پاراآسیایی اظهار داشت: در جاکارتا ما موفق به کسب ۲ طلا، یک نقره و یک برنز شدیم، در بازیهای پاراآسیایی هانگژو تلاش داریم تعداد مدال های طلای خویش را افزایش دهیم و عملکرد بهتری نسبت به دوره قبل داشته باشیم، البته نبود حریف تمرینی یکی از دغدغه هایی است که همواره جودوکاران با آن روبرو هستند که البته برای رفع این مشکل مدتی است که اردوها را در شهرستانها برگزار می نماییم تا ورزشکاران بدون استرس تمرینات خویش را پیگیری و خویش را برای بازیهای پاراآسیایی آماده کنند.
منبع:

1401/12/24
13:19:55
5.0 / 5
323
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد