دفاع شخصی

اظهارات ضد و نقیض قلی پور در مورد دوپینگش تلافی خانوادگی یا دسیسه در اردو؟

اظهارات ضد و نقیض قلی پور در مورد دوپینگش تلافی خانوادگی یا دسیسه در اردو؟

كاپیتان سابق تیم ملی ووشوی ایران در اظهاراتش به فدراسیون جهانی، مثبت شدن دوپینگش را نتیجه یك اقدام تلافی جویانه خانوادگی از جانب شوهر خواهرش اعلام نموده اما در اظهارات اخیرش از دسیسه در اردوی تیم ملی حرف می زند.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، بعد از افشا شدن خبر مثبت بودن تست دوپینگ حمیدرضا قلی پور و محرومیت ۴ ساله کاپیتان سابق تیم ملی ووشو از فعالیتهای بین المللی در این رشته، وی در آخرین صحبت های خود اعلام نمود به هیچ عنوان عمدا ماده ای را برای دوپینگ کردن استفاده نکرده است و این اتفاق به صورت سازمان یافته توسط افرادی خاص، در اردوهای تیم ملی برای او و معین تقوی رخ داده است. چون که از برخی افراد شنیده است که نگذاشته اند آب معدنی که به اتاق او فرستاده می شود را مورد آزمایش قرار دهند!
قلی پور در واکنش به این پرسش رادیو ایران، که گفته می شود در آب معدنی که قرار بوده به شما داده شود این ماده اضافه شده است، آیا این شایعه حقیقت دارد؟ اظهار نمود: "یک روز قبل و روز اعزام ما به مسابقات در اتاق من و اتاق روبرویی که سید معین تقوی در آن حضور داشت اتفاقاتی رخ داد که نمی توان الان آنها را توضیح داد، اما من بموقع همه افشاگری ها را در این باره انجام خواهم داد چون مساله آبرویم در بین است. حتی دو رئیس فدراسیون کشورهای دیگر به من زنگ زده و گفتند که ما باور نمی نماییم تو این کار را کرده باشی و بطور قطع کار فرد دیگری است."
وی در واکنش به این سؤال که با این اوصاف شائبه های موجود درباره برنامه ریزی شده بودن این مورد را تایید می کند؟ اضافه کرد: "مطمئن باشید که برنامه ریزی شده است. حتی در مورد معین تقوی هم به این شکل است چون در جواب تست هر دوی ما یک ماده دوپینگ وجود دارد. شک نکنید خارجی ها در این مورد دست نداشته اند و از داخل بوده است، شما باید برای انجام یک کار دلیل داشته باشید. تمام این شائبه ها را در موردشان فکر کرده ام ولی نمی گردد برای یکسری مسائل سند جور کرد. بعنوان مثال می گویم، یک نفر به من گفته است که یک فردی به من زنگ زد و اظهار داشت که این آب را آزمایش نگیرید، اگر به آن شخص بگویم که بیا و همین صحبت ها را رسانه ای کن بطور قطع قبول نمی کند و بنابراین سندی ندارد. من هم دوست ندارم هنگام صحبت با کسی صدایش را ضبط کنم. برای یکسری مسائل سند نیست، اما بموقع یکسری صحبت ها را مطرح می کنم. بطور قطع این مورد مدیریت شده بوده و آن آدمی هم که این کار را کرده است، من مطئنم در موردش اقدامش از فرد خاصی دستور گرفته بود."
اما این اظهارات قلی پور از آنجایی زیر سوال می رود که وی در ایمیل ارسالی خود به فدراسیون جهانی ووشو (در تاریخ ۳۱ مِی ۲۰۱۹)، با ابراز ناراحتی از مساله رخ داده دلیل این اتفاق را اقدام تلافی جویانه شوهر خواهرش بر ضد خود اعلام نموده است! کاپیتان سابق تیم ملی ساندا در توضیحاتش به فدراسیون جهانی اظهار کرده است که به علت اختلاف درتقسیم ارثیه پدری، شوهر خواهرش با او مشکل داشته و او را تهدید می کرده که به حرفه وی در ووشو آخر خواهد داد و وجهه اش در جامعه را هم از او خواهد گرفت. قلی پور در ادامه اظهاراتش به فدراسیون جهانی گفته که در یک دورهمی خانوادگی شوهر خواهرش این ماده دوپینگ را در نوشیدنی او ریخته است. قلی پور همینطور در اظهاراتش به فدراسیون جهانی مدعی شده که بعد از مثبت شدن تست دوپینگش، شوهر خواهر او نزد خواهرش به عملش اعتراف کرده و با حضور در فدراسیون ووشو و در حضور دبیر کل فدراسیون اعتراف و ابراز شرمساری کرده است.
در ادامه دادخواست قلی پور آورده شده است که حتی طی یک تماس اسکایپی (تصویری) با حضور شوهرخواهر قلی پور، حمیدرضا قلی پور و یک مترجم، شوهر خواهر قلی پور به مسؤلان فدراسیون جهانی اعتراف کرده است که این اقدام را او انجام داده است.
تصویر نامه (ایمیل) قلی پور به فدراسیون جهانی ووشو


منبع:

1399/05/11
15:14:06
5.0 / 5
1517
تگها: تیم , فدراسیون
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد