دفاع شخصی

کناره گیری اوکراین از رقابت با روسیه در انتخابی المپیک

کناره گیری اوکراین از رقابت با روسیه در انتخابی المپیک

به گزارش دفاع شخصی، ورزشکاران اوکراینی در مسابقات انتخابی بازیهای المپیک که روس ها حضور داشته باشند شرکت نخواهند کرد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری تاس، کمیته اجرایی IOC روز سه شنبه سفارش کرد که ورزشکاران روسیه و بلاروس بعنوان ورزشکاران بی طرف در مسابقات بین المللی شرکت نمایند.
اولگ نمچینوف وزیر دولت که عضو کمیته اجرایی کمیته ملی المپیک اکراین هم است در واکنش به این مورد اظهار داشت: ورزشکاران اوکراینی از شرکت در مسابقات انتخابی بازیهای المپیک که در آن ورزشکاران روسیه باشند خودداری خواهند کرد.
رقابت های انتخابی المپیک تابستانی ۲۰۲۴ بزودی در رشته های مختلف برگزار می گردد و الان این مساله به یک چالش بزرگ برای کمیته بین المللی المپیک تبدیل گشته است.
نمچینوف اظهار داشت: ما تصمیم گرفتیم که فقط در مسابقات انتخابی که روسیه حضور ندارد شرکت نماییم.
پیش از این، توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) اظهار امیدواری کرد که در صورت حضور ورزشکاران روسیه و بلاروس، اکراین بازی های المپیک تابستانی ۲۰۲۴ پاریس را تحریم نکند.
کمیته اجرایی کمیته بین المللی المپیک (IOC) روز سه شنبه سفارش کرد که ورزشکاران روسیه و بلاروس بعنوان ورزشکاران بی طرف در مسابقات بین المللی همچون بازیهای المپیک شرکت نمایند.
پیش از این اولها سالادوخا، ژان بلنیوک و استانیسلاو هورونا، دارندگان مدال المپیک در تاریخ اکراین به توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک نامه نوشتند که ورزشکاران روسیه و بلاروس باید از حضور در المپیک پاریس ۲۰۲۴ محروم شوند و در صورت حضور روس ها در المپیک شرکت نخواهند کرد.
در بیانیه کمیته بین المللی المپیک آمده است: در مورد شرکت ورزشکاران روس و بلاروسی در بازی های المپیک پاریس ۲۰۲۴ هنوز به طور قطع تصمیم گیری نشده است. IOC صراحتاً این حق را برای خود محفوظ می دارد که در زمان مناسب در مورد شرکت ورزشکاران این دو کشور تصمیم گیری کند.
منبع:

1402/01/11
15:02:04
5.0 / 5
334
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد