دفاع شخصی

وزنه برداران پناهنده المپیکی نمی شوند

وزنه برداران پناهنده المپیکی نمی شوند

دفاع شخصی: عضو هیات اجرائی فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام نمود که تیم پناهندگان IWF به المپیک پاریس نمی رود.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان ۲۰۲۳ شهریور سال جاری در عربستان انجام می شود. این مسابقات یکی از گزینشی های اصلی المپیک پاریس است و اگر ورزشکاری در این مسابقات شرکت نکند، حتی اگر سهمیه بگیرد باز هم نمی تواند به المپیک برود و حضور در آن الزامی است.
مقرر است برای نخستین بار تیم پناهنده ها نیز در مسابقات قهرمانی جهان شرکت نماید و فدراسیون جهانی وزنه برداری نیز ترکیب تیم را اعلام نمود. در این تیم چهار وزنه بردار زن و سه وزنه بردار مرد حضور دارند که دو نفر از آنها ایرانی هستند. پریسا جهانفکریان و رضا روحی از ایرانی های حاضر در این تیم پناهنده ها هستند.
تشکیل این تیم ابهاماتی را در مورد حضور این وزنه برداران در المپیک پاریس به وجود آورده است که به این تیم سهمیه المپیک پاریس داده می شود یا خیر و از سویی اگر یک وزنه بردار، عضو تیم پناهندگان IOC باشد، چگونه سهمیه ها توزیع می شود؟
یکی از اعضای هیات اجرائی فدراسیون اجرائی ابهامات موجود را برطرف و اعلام نمود که تیم پناهندگان فدراسیون جهانی قرار نیست به المپیک پاریس برود و این فهرست برای مسابقات جهانی ۲۰۲۳ است. از طرف دیگر پناهندگان فقط با حضور در تیم IOC می توانند به المپیک بروند.
فلوریان اسپرل عضو هیات اجرائی فدراسیون جهانی وزنه برداری که مسئولیت ارتباط با پناهندگان را برعهده دارد در گفت و گو با ایسنا در این مورد بیان کرد: اول از همه باید بین تیم پناهندگان فدراسیون جهانی وزنه برداری (IWF) و تیم پناهندگان کمیته بین المللی المپیک (IOC) تمایز قائل شوید. ورزشکاران تیم پناهندگان IWF نمی توانند در بازی های المپیک شرکت نمایند برای اینکه این برنامه فقط تا مسابقات جهانی ۲۰۲۳ عربستان سعودی ادامه دارد.
وی در پاسخ به این پرسش که مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳ عربستان از گزینشی های اصلی المپیک پاریس است و آیا حضور پناهندگانی که دنبال المپیک هستند، همانند دیگر وزنه برداران الزامی است؟ اظهار داشت: اگر یک پناهنده توسط IOC در تیم پناهندگان IOC منصوب شود، الزامی نیست در مسابقات جهانی شرکت نماید. در مورد سهمیه های پناهنده ها در المپیک پاریس، فدراسیون جهانی هیچ نفوذی ندارد و در حقیقت این مسئله فقط بین ورزشکار، کمیته بین المللی المپیک و کمیته ملی المپیک کشورها است.
منبع:

1402/01/20
11:28:23
5.0 / 5
357
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد