دفاع شخصی
انوشیروانی:

بانوان باید از 2025 مدال آور باشند

بانوان باید از 2025 مدال آور باشند

به گزارش دفاع شخصی، رئیس فدراسیون وزنه برداری اظهار داشت: تیم وزنه برداری بانوان ایران بصورت کیفی به قهرمانی آسیا کره جنوبی می رود اما از سال 2025 دیگر باید هم پای مردان افتخارآفرینی کند.سجاد انوشیروانی در گفت و گو با ایسنا درباره ی اعزام تیم وزنه برداری مردان ایران با ترکیب کامل (۱۰ نفره) به قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ در کره جنوبی و اولویت این تیم در این مسابقه بیان کرد: اولویت اول برای ما این است که افرادی بتوانند در گزینشی های المپیک شرکت نمایند که شرایط کسب سهمیه المپیک دارند تا نهایت ظرفیت را برای المپیک داشته باشیم. در بخش مردان اجبار بر این است که تیم کامل برود و می دانیم هزینه ها سنگین است اما المپیک، هدف آرمانی هر کشور است و باید شرایط را برای رسیدن به آن هدف فراهم نماییم.

او درباره ی هدفگذاری در بخش زنان نیز اشاره کرد: با صحبت هایی که با آقای کوروش باقری داشتیم، در چند روز آینده ترکیب تیم بانوان را اعلام خواهدنمود. باتوجه به صحبت هایی که رد و بدل شده است، احتمالاً تیم زنان کیفی اعزام شود و بیشتر تمرکز روی نفراتی است که شانس کسب سهمیه را دارند. البته در اردوها نفرات بیشتری را دعوت می نماییم تا افراد را برای آینده آماده نماییم. بانوان ما دیگر از سال ۲۰۲۵ باید در آسیا و جهان حرفی برای گفتن داشته باشند و هم پای تیم مردان افتخارآفرینی کنند. ما هم باید اردوها را مکررا برگزار و نفرات را آمایش نماییم تا به ترکیب کاملی از تیم بانوان برسیم. در نهایت هم برای درخشش در بازی های آسیایی و سپس المپیک پاریس برنامه ریزی نماییم.

بعد از مسابقات قهرمانی آسیا، جایزه بزرگ کوبا - که آن هم گزینشی المپیک است - انجام می شود. آیا مقرر است ایران در آن مسابقات هم شرکت کند؟ انوشیروانی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: ما هیچ مسابقه ای را بدون برنامه نخواهیم بود. طبق تقویم، پیگیر هستیم و کادرهای فنی را در جریان گذاشته ایم و هر درخواستی را که داشتند مد نظر قرار دادیم. حتی برای کوبا اقدامات اولیه را انجام داده ایم تا اگر برنامه این باشد که نفری اعزام شود، به مشکل برنخوریم.

او افزود: تقویم فدراسیون هم در وزنه برداری و هم در کراسفیت تقریباً آماده است و به کل کشور ابلاغ می شود. البته اعتقادم این است که پایان سال باید تقویم سال بعد ابلاغ شود. علت تاخیر در ابلاغ تقویم سال ۱۴۰۲ نیز این بود که انتخابات فدراسیون تقریباً نزدیک به انتها سال ۱۴۰۱ اجرا شد. بمحض شروع سال جدید، آغاز به تدوین تقویم کردیم و تقریباً به انتها رسیده است و در ایام آینده به استانها ابلاغ می شود.

رییس فدراسیون وزنه برداری درباره ی انتخاب دبیر فدراسیون نیز اظهار داشت: چند روزی مهلت بدهید، انتخاب می شود. عجله نکنید!

منبع:

1402/01/23
12:18:39
5.0 / 5
382
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد