دفاع شخصی

دوره های سوال برانگیز در فدراسیون بدنسازی

دوره های سوال برانگیز در فدراسیون بدنسازی

دفاع شخصی: دفاع شخصی: در یکی دو سال اخیر انتقادات زیادی از نحوه دریافت وجه و ثبت نام در دوره های فدراسیون بدنسازی مطرح می شود، ولی معین نیست چرا بر این مساله نظارت جدی وجود ندارد؟


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، فدراسیون بدنسازی بعد از حضور عبدالمهدی نصیرزاده بر مسند ریاست فدراسیون علاقه زیادی به برگزاری دوره های مختلف داخلی و حتی بین المللی پیدا کرده است، دوره هایی که نحوه برگزاری و مبالغ دریافتی از متقاضیان صدای خیلی از آنها را درآورده اما با اینحال این روند در بین بی تفاوتی دستگاه های متولی مانند وزارت ورزش نسبت به نظارت بر نحوه برگزاری این دوره ها، میزان و نحوه دریافت پول، محتوای دوره ها، منابع علمی و... کماکان ادامه دارد.
البته این مساله تنها به برگزاری دوره های داخلی این فدراسیون مربوط نمی شود و باتوجه به رفت و آمدهای مکرر رئیس فدراسیون جهانی به ایران، برگزاری دوره های بین المللی و دریافت مبالغ حضور در این دوره ها بصورت یورو، از دیگر موارد عجیب در برگزاری دوره های مربیگری و... توسط فدراسیون بدنسازی است.
اما در تازه ترین اتفاق که تماس و گلایه برخی از شرکت کنندگان حاضر در دوره مربیگری فیتنس درجه ۳ بانوان را به همراه داشته است، مبالغی خارج از عرف و بیش تر از رقم اعلام اولیه از شرکت کنندگان دریافت شده است!
هزینه هایی از شرکت کنندگان در این دوره بعد از ثبت نام از طرف هیات تهران گرفتن شده که در سایت فدراسیون هیچ اشاره ای به آنها نشده بود و معین نیست بر چه اساس و مبنایی این مبالغ تحت عناوین سمینار، کارگاه، کارورزی و... بصورت دلخواه دریافت شده است؟
شرکت کنندگان در زمان ثبت نام بوسیله سایت فدراسیون مبالغ اعلام شده را به حساب فدراسیون وایز کردند اما بعد از آن هیات بدنسازی استان تهران مبالغی را از شرکت کنندگان دریافت کرده که بگفته شرکت کنندگان در سایت فدراسیون هیچ اشاره ای به آنها نشده بود.
یکی دیگر از انتقادات این افراد به سطح کیفی پایین دوره برگزار شده است تا جایی که عنوان کردند با شرکت در این دوره هیچ دانش جدیدی به بحث مربیگری آنها اضافه نشده است. حتی برخی شرکت کنندگان عنوان می کنند تا شب پیش از شروع دوره از مکان برگزاری کلاس ها نیز ناآگاه بوده اند.
این اتفاق در حالی است که به عنوان مثال فدراسیون آمادگی جسمانی در زمان ثبت نام برای دوره های مختلف، تمامی موارد همچون مبالغ ثبت نام، زمان شروع و پایان دوره، منابع و... را بصورت دقیق قید می کند تا ثبت نام کنندگان در جریات ریز اطلاعات دوره ها قرار گیرند.
باید دید باتوجه به روند عجیب فدراسیون بدنسازی در تعدد برگزاری دوره های داخلی و خارجی، آیا وزارت ورزش و جوانان نظارت دقیق تری بر نحوه برگزاری دوره های این فدراسیون و میزان و چگونگی دریافت هزینه این دوره ها خواهد داشت یا خیر؟
منبع:

1402/02/11
11:49:59
2.5 / 5
435
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
حیدری:
اتفاقا برگزاری دوره ها خیلی عالی هست . اما فقط نحوه و برنامه ریزی دوره ها کمی مشکل داره . هر چی مربی و دوره ها بیشتر باشه رقابت هم بیشتر میشه و ورزش از حالت انحصار بیرون میاد و مربی ها مجبورن همیشه خود را به روز و آبدیت نگه ندارن و در یک بازار رقابتی هر کی دانش و توانمندی بالاتری داشت بتونه پیشرفت کنه . به آقای نصیری تبریک میگم این اتفاق در فدراسیون‌های دیگه هم باید بیفته تا انحصار از ورزش ما دور بشه و لایقها پیشرفت کنن و مربی ها هم در رقابت باشن . اتفاقی که در ورزش اول ما کشتی هم باید هرچه سریعتر بیفته .
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد