دفاع شخصی
۳۱۴ نمونه گیری توسط ایران نادو در سال ۲۰۲۳

کشتی پهلوانی صدرنشین دوپینگ!

کشتی پهلوانی صدرنشین دوپینگ!

به گزارش دفاع شخصی، از آغاز سال ۲۰۲۳ میلادی تا ۲۴ اردیبهشت ماه سالجاری بر مبنای نمونه گیری های صورت گرفته توسط ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو)، نمونه دوپینگ ۵ ورزشکار ایرانی، مثبت شده است.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار نمونه گیری دوپینگ از آغاز ۲۰۲۳ میلادی تا ۲۴ اردیبهشت سالجاری از جانب ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) در مجموع در ۱۶ رشته ورزشی مختلف، ۳۱۴ نمونه دوپینگ از ورزشکاران گرفته شده که ۲۸۴ مورد نمونه ادرار و ۳۰ مورد نمونه خون بوده است.

از نمونه های دوپینگ گرفته شده پنج تست مثبت شده است که یک نمونه در ارتباط با رشته بسکتبال، یک نمونه در ارتباط با رشته فوتبال، یک نمونه در ارتباط با رشته شنا و ۲ نمونه در ارتباط با رشته کشتی پهلوانی است. کشتی پهلوانی تنها رشته ای است که دو نمونه مثبت دارد.

در عین حال تعداد نمونه های دریافت شده در رشته های مختلف ورزشی از آغاز سال میلادی در رشته فوتبال ۲۴ نمونه، وزنه برداری ۴۳ نمونه، کشتی ۲۵ نمونه، دوچرخه سواری ۲۰ نمونه، قایقرانی ۳۴ نمونه، والیبال ۲۶ نمونه، بسکتبال ۱۲ نمونه، تیراندازی ۱۹ نمونه، دوومیدانی ۱۴ نمونه، شنا ۱۹ نمونه، کشتی پهلوانی شش نمونه، پاورلیفتینگ ۱ نمونه، تکواندو ۲۳ نمونه، بوکس هفت نمونه، پاراشنا ۴ نمونه و پارادوومیدانی هفت نمونه ادرار بوده است.

همچنین در رشته دوچرخه سواری ۹ نمونه، قایقرانی ۱۹ نمونه و دوومیدانی ۲ نمونه خون گرفته شده است.

در ذیل جدول کامل در ارتباط با جزئیات نمونه گیری دوپینگ از آغاز سال ۲۰۲۳ میلادی تا ۲۴ اردیبهشت سالجاری آمده است:منبع:

1402/02/31
12:17:43
5.0 / 5
328
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد