دفاع شخصی
مناف هاشمی:

تیم المپیک باید ۶ ماه پیش شروع به کار می کرد

تیم المپیک باید ۶ ماه پیش شروع به کار می کرد

به گزارش دفاع شخصی، دبیر کل کمیته ملی المپیک اظهار داشت: تنها رشته ای که بر خلاف شاخصهای مدال آوری در بازی های آسیایی حاضر می شود تیم فوتبال امید است.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، سید مناف هاشمی در حاشیه دیدار فینال تنیس فیوچرز در باشگاه انقلاب، درباره ی انتطار فدراسیون تنیس برای افزایش سهمیه این رشته در بازی های آسیایی اظهار داشت: خوشحالم توفیق داشتم این مسابقات را از نزدیک شاهد بودم. هماهنگی برای حضور ۲۲ کشور در این مسابقات کار پرزحمتی بود و باید از رئیس فدراسیون و وزارت ورزش تشکر کنم. درباره ی نحوه حضور کاروان ستاد بازی های آسیایی تصمیم گیری می کند و این دوستان هم در کمیته المپیک و هم وزارت ورزش نقش دارند.

وی اضافه کرد: شاخصه هایی در این زمینه تعریف شده و نمی شود آن چه دلمان خواست را انجام دهیم. ملاک اصلی بحث مدال آوری است و برای خانم ها نیز رتبه های چهارم تا ششم ملاک است. جلسات زیادی در این زمینه برگزار شده و در نهایت به این نقطه رسیدند که برای تنیس یک سهمیه برای بازی های آسیایی در نظر گرفته شود تا شرایط این رشته لطمه نبیند. این انتظار برای رشته های دیگر نیز وجود دارد و این سهمیه تشویقی برای تنیس بود که در این چند سال رشد خوبی داشته است. البته این مساله هم طبق نظر وزیر ورزش و کمیته المپیک و ستاد بازی ها بوده است.

وی درباره ی تعداد رشته های ورزشی ایران در بازی های آسیایی اشاره کرد: ۳۷ رشته برمبنای آخرین جمع بندی ها بوده است. دو جلسه هم با وزیر و تیمشان و مرکز سنجش گذاشتیم و هم اکنون ۳۱ رشته قطعی شده و اسامی نهایی شده اند. فکر می نماییم تعداد ورزشکاران ما نیز بین ۳۳۰ تا ۳۴۰ نفر باشد که با کادر سرپرستی، مربیان، رسانه ها و... جمعا حدود ۵۲۰ تا ۵۳۰ نفر حمعیت کاروان ورزشی ایران خواهد بود.

قول داده اند فوتبال در بازی های آسیایی جایگاه بیاورد

دبیرکل کمیته ملی المپیک، درباره ی شرایط تیم امید فوتباا ایران برای حضور در بازی های آسیایی نیز اظهار داشت: تیم المپیک فوتبال ما با شاخص ها خیلی منطبق نبود و خیلی در این چارچوب نمی گنجید اما باتوجه به محبوبیت و فضای این رشته در این رقابت ها حاضر می شود. ضمن این که رئیس فدراسیون فوتبال، قلعه نویی و عنایتی قول دادند پس از ۲۵ سال تیم دارای جایگاه باشد و در آینده هم کسب سهمیه کند. البته کارشان را دیر شروع کردند و انتطار این بودکه از ۶ ماه قبل کار آماده سازی شروع می شد اما امیدوار هستم بتوانیم نتایج خوبی را بگیریم.

مناف هاشمی اشاره کرد: ما باید در قالب شاخص ها در بحث مدال آوری تصمیم بگیریم و در بخش بانوان نیز با لحاظ کردن برابری جنسیتی تصمیم گیری کردیم. البته مقام عالی وزارت می توانند درباره ی برخی رشته ها تصمیم خاص بگیرند که تا اینجا تلاش شده از شاخص ها عدول نشود و به غیر از فوتبال درباره ی سایر رشته ها این کار انجام شد.

وی درباره ی این که آیا لباس کاروان در این بازی ها نهایی شده یا خیر، اظهار داشت: لباس و تی شرت نهایی شده و همه در قالب کمیته المپیک جلو رفته است و درحال تهیه بصورت انبوه لباس هستیم. کت و شلوار مراسم رژه نیز نهایی شده است. همین طور تلاش شده بهترین اسکان را برای ورزشکاران در نظر بگیریم و الان نیز فهرست را لحظه به لحظه تطبیق می دهیم. از این به بعد نیز باید در اردوها حاضر شویم. روی قول روسای فدراسیون هایی که انتطار بالایی از آنها است نیز حساب کرده ایم.

وی در آخر درباره ی تکلیف حضور رشته های دراگون بوت و اسکیت در بازی های آسیایی اظهار داشت: دراگون بوت در فهرست نبوده و اسکیت هم در فهرست بود و باید نیم نگاهی به آن بیندازیم.

منبع:

1402/03/22
08:12:53
5.0 / 5
325
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد