دفاع شخصی
قادر میزبانی:

ملی پوش شدن رکابزن ۴۸ ساله ضعف ورزش را نشان میدهد

ملی پوش شدن رکابزن ۴۸ ساله ضعف ورزش را نشان میدهد

به گزارش دفاع شخصی، ملی پوش سابق دوچرخه سواری ایران اظهار داشت: انتخاب شدن یک رکابزن 48 ساله ضعف دوچرخه سواری ما را عیان می کند و نشان میدهد چقدر این چندین سال ضعیف بوده ایم.


قادر میزبانی در گفت و گو با ایسنا درباره ی ی بدون مدال ماندن تیم ملی دوچرخه سواری جاده ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ تایلند، بیان کرد: این مسئله مشخص بود. باتوجه به جوی که بر ورزش ایران حاکم است و بودجه ای که فدراسیون دارد، کاری نمی توانیم انجام دهیم. دوچرخه سواری تعطیلست و باشگاه ها جمع شده اند. فدراسیون هم با بدهی هایی که دارد و بودجه کم، کاری نمی تواند انجام دهد. دوچرخه سواری رشته پرهزینه ای است و هر چقدر برای آن هزینه نماییم، کفاف نمی دهد. مشخص بود مدال نمی گیریم و این که بگویم چرا مدال نگرفتند برای کسانی که زحمت کشیدند، بی انصافی است.
*تمام ضعف های دوچرخه سواری آشکار شد وی در پاسخ به این پرسش که چه ضرورتی داشت یک رکابزن ۴۸ ساله به قهرمانی آسیا اعزام شود و بهتر نبود یک رکابزن جوان تر را به مسابقات می فرستادند تا حداقل تجربه به دست آورد؟ بیان کرد: من کاملا این حرف را تایید می کنم اما اگر این فرد با باندبازی رفته باشد کار غلطی است اما باندبازی نشده است. این که این فرد در انتخابی اول می شود یعنی تمام ضعف های دوچرخه سواری را آشکار می کند. نشان میدهد در این ۱۰- ۱۵ سال اخیر آنقدر مدیریت و برنامه ریزی ضعیف بوده است که در ایران ۱۰۰ دوچرخه سوار جوان نداشتیم تا از بین آنها ۱۰ نفر با استعداد باشند. در این صورت منِ قادرمیزبانی می ترسیدم که باردیگر رقابت کنم و وقتی آمادگی رکابزنان جوان را می بینم خودم کنار می کشم اما وقتی چنین شرایطی نیست آن رکابزن ۴۸ ساله هم در عمل ثابت می کند که می تواند آنها را بگیرد. این می شود که در مسابقات شرکت می کند با آنکه کار اشتباهی است و من خودم اگر الان بودم هیچ گاه این کار را نمی کردم اما نظرات اشخاص فرق می کند.
رکابزن ایران در المپیک ریو اضافه کرد: انتخاب شدن این رکابزن ۴۸ ساله ضعف دوچرخه سواری ما را عیان می کند و نشان میدهد چقدر این چندین سال ضعیف بوده ایم. منظور من فدراسیون الان یا فدراسیون قبلی نیست، منظورم این است در کل سیستم ورزش ما ضعیف است.
*هیچ شانسی در بازی های آسیایی نداریم میزبانی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه دوچرخه سواری جاده ایران چقدر شانس گرفتن مدال بازی های آسیایی هانگژو را دارد؟ اشاره کرد: هیچ شانسی ندارد و از این هم بدتر می شود. واقعیت همین است و در یکی، دو ماه نمی توانیم کار خاصی انجام دهیم. این که می گویم ما هیچ شانسی نداریم دلیل بر این نیست که استعداد یا پتانسیل نداشته باشیم. اتفاقا برعکس استعدادهای خیلی خوبی داریم اما سرمایه می خواهد که آنها را بارور کند. مشکل اصلی این است که این استعدادها ناشناخته باقی مانده اند و اگر برنامه مدون و خوبی داشته باشیم، آنها خود به خود رشد می کنند. برنامه اصلی فدراسیون باید صرف آنها شود و در این صورت با پیشرفت آنها، خود به خود تیم ملی هم رشد می کند و در آسیا مدال آور می شویم.

*همیشه برای اشتباهات بهانه تراشی داریم وی در مورد این که چرا همیشه اشتباهات عجیب در مسابقات قهرمانی آسیا برای ایران رخ می دهد مانند دیر رسیدن سر خط شروع مسابقات و این اتفاقات برای دیگر کشورها رخ نمی دهد، اظهار داشت: نمی دانم ایران چگونه است که تمام ناداوری و بدداوری ها بطورمثال در کشتی و تکواندوی ما رخ می دهد. نمی دانم چرا در کل حق خوری ها فقط برای ورزش ما اتفاق می افتد. همیشه ما بهانه تراشی داریم. من حالا در محل مسابقات نبودم اما در مورد دیر رسیدن سر خط مسابقات، سهل نگاری شده است.
*دوچرخه سواری پول می خواهد میزبانی در مورد آینده دوچرخه سواری ایران با همین شرایط پیش رو اشاره کرد: آینده را با این شرایط خوش نمی بینم. کلا ورزش حرفه ای یعنی اقتصاد. بخصوص دوچرخه سواری که چند برابر هزینه می خواهد. تا وقتی وضعیت اقتصادی ما خوب نشود فکر نمی کنم ورزش ما هم خوب شود. مگر این که یک نفر میلیارد برایش پولی نباشد و از جیب هزینه کند در این وضعیت درست می شود اما چنین اشخاصی کمتر پیدا می شوند.


1402/03/27
11:37:34
5.0 / 5
297
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد