دفاع شخصی
دیدار وزرای ورزش ایران و بلاروس در باكو؛

دیدار سجادی با وزرای ورزش روسیه، بلاروس و ونزوئلا

دیدار سجادی با وزرای ورزش روسیه، بلاروس و ونزوئلا

دفاع شخصی: وزرای ورزش ایران و ونزوئلا توافق کردند با همکاری فدراسیون های فوتبال دو کشور تیم های ملی ایران و ونزوئلا رودرروی هم قرار گیرند.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، حمید سجادی و وزیر ورزش ونزوئلا امروز در باکوی آذربایجان با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.
در این جلسه وزیر ورزش و جوانان ایران با اعلان اینکه این ملاقات می تواند شروعی بر استواری روابط دو کشور در عرصه ورزش و جوانان باشد اظهار داشت: امیدوار هستم بعد از همکاریهایی که ایران و ونزوئلا در عرصه های پزشکی، نفت و صنعت دارند، در عرصه ورزش و جوانان نیز شاهد گسترش فعالیتها باشیم. مطمئنم در عرصه جوانان و خصوصاً استفاده از تجربیات سمن ها دو کشور می توانند ارتباط بسیار خوبی با یکدیگر داشته باشند.
سجادی با اعلان اینکه باید به سمت انعقاد تفاهم نامه مشترک حرکت نماییم اضافه کرد: نخستین پیشنهادی که من برای عملیاتی کردن این ارتباط دارم برنامه ریزی برای انجام یک بازی دوستانه بین تیم های ملی فوتبال دو کشور در فیفادی است. به اعتقاد من ارتباطات فوتبالی دو کشور بسیار مهم خواهد بود. ما همین طور از برگزاری اردوهای مشترک، تبادل مربیان و برگزاری رویدادهای ورزشی مشترک استقبال می نماییم.
در ادامه وزیر ورزش ونزوئلا با اشاره به نزدیکی های دو کشور و دیدارهای اخیر مقامات عالی رتبه ایران و ونزوئلا اظهار داشت: مادورو هنگام حضور در ایران اظهار داشت که ملت های دو کشور با یکدیگر برادر هستند. خوشحال هستیم پیشنهاد ایران را برای انجام این بازی دوستانه دریافت کردیم و من از فدراسیون فوتبال ونزوئلا می خواهم برای برنامه ریزی این بازی تقویم را مورد بررسی قرار دهند. با فدراسیون فوتبال کشورم صحبت می کنم که حتما این همکاری ایجاد شود.
وی افزود: همین طور از ایران درخواست داریم که در رشته هایی مانند کشتی، جودو، تکواندو والیبال به ما کمک نماید تا به المپیک ۲۰۲۴ برسیم. امیدواریم بتوانیم اردوهای مشترکی را بین تیم های ورزشی ایران و ونزوئلا برنامه ریزی نماییم.

سجادی: روابط ورزشی ایران و بلاروس را بازتعریف می کنیم حمید سجادی در ادامه دیدارهای خود با وزرای ورزش عضو سازمان یونسکو بعدازظهر امروز با همتای بلاروسی خود دیدار نمود.
در این جلسه سجادی با اشاره به روابط خوب ایران و روسیه اظهار داشت: باید از مدوید همدوره محروم تختی یاد کنم که نقش مهمی در توسعه ورزش باستانی در بلاروس و کشورهای منطقه ایفا کرد. امیدوار هستم بتوانیم با کمک یکدیگر روابط ایران و بلاروس را در این خوزه بازتعریف نماییم.
وزیر ورزش و جوانان ایران با اشاره به حضور ورزشکاران بلاروس در بازی های نوروز اظهار داشت: ورزشکاران بلاروس و روسی گرمابخش این مسابقات بودند و امیدوار هستم بتوانیم شاهد حضور پرتعدادتر ورزشکاران بلاروس در دوره های آتی این مسابقات باشیم.
در این جلسه وزیر ورزش بلاروس هم به ایفای نقش این کشور در ایجاد صلح در منطقه اشاره نمود و اظهار داشت: از ایران به سبب کمکهای فراوانی که به ورزش ما هنگام سختی ها داشته تشکر می کنم. این دیدار اولین ملاقات من و شماست و می دانم شما به عنوان یک المپین معروف در ایران، مدالهای آسیایی زیادی را کسب کرده اید.
وی با اشاره به میزبانی بلاروس از مسابقات سی.آی. اس اظهار داشت: از همین جا از شما برای حضور در افتتاحیه مسابقات و همین طور از ورزشکاران ایرانی جهت شرکت در این مسابقات که با حضور بیش از ۱۸ کشور برگزار می شود، دعوت می کنم.

پیشنهاد وزیر ورزش ایران به همتای روس برای فعال کردن ظرفیت ورزشی شانگهای حمید سجادی واولگ ماتیستین وزرای ورزش ایران و روسیه برای بار دوم در پنج ماه اخیر با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.
در آغاز این دیدار، وزیر ورزش روسیه با تقدیر از دعوت ورزشکاران روس برای حضور در بازیهای نوروز که اسفند سال قبل در تهران برگزار گردید، اظهار داشت: ایران و روسیه در عرصه ورزش عملگرایی خودرا ثابت کردند و نشان دادند تفاهمات ورزشی بین دو کشور به حرف نیست. ما ورزش را به عنوان ابزاری برای ساختن می دانیم و نه خراب کردن بدین سبب کنفرانس مینپس فرصت بسیار مناسبی است برای ارتقای فعالیت دولتها و کوشش برای سازندگی. ماتیستین دیدار با وزیر ورزش ایران را بسیار مهم دانست و اضافه کرد: برخی کشورها با روسیه و ایران مخالف هستند و ورزش را سیاسی و تبعیض آمیز کردند بدین سبب ما باید بدنبال هدف مشترکی باشیم که این تبعیض ها و نابرابری ها در ورزش از بین برود. او با اشاره به برنامه های ورزشی روسیه در سال پیش رو و سال ۲۰۲۴ اظهار داشت: می خواهیم میزبان تورنمنت های آزاد در رشته های مختلف باشیم که از همین جا ورزشکاران ایران را برای حضور در این رقابت ها دعوت میکنم. وزیر ورزش روسیه همین طور بر حضور ورزشکاران ایرانی در رقابتهای دانشجویان جهان اصرار کرد و ضمن تقدیر از حضور ایران در بازیهای «فیجیتال» کازان، گزارشی از برگزاری این رقابت ها ارائه داد. در ادامه دکتر سجادی هم با تقدیر از حضور ورزشکاران روس در بازیهای نوروز به میزبانی ایران اظهار داشت: پیشنهاد می کنم که ایران و روسیه به عنوان دو دولت مستقل ظرفیت ورزشی پیمان شانگهای را فعال کنند. میتوانیم با کمک یکدیگر مسابقات ورزشی شانگهای را برنامه ریزی نماییم. وزیر ورزش و جوانان ایران با اشاره به تعاملات دو کشور و گفتگوی اخیر روسای جمهور ایران و روسیه اظهار داشت: برخی دولتها بدنبال بی ثبات کردن دولتهای مستقل ایران و روسیه هستند اما دو کشور در مواقع سخت در کنار یکدیگر قرار دارند. دکتر سجادی اضافه کرد: ایران و روسیه می توانند بیش از پیش تعاملات ورزشی را گسترش دهند و در این قضیه جدی هستیم. مدیرکل امور بین الملل ما گزارشی از مناسبات ورزش و جوانان دو کشور ارائه دادند که نشان دهنده سطح عالی این مناسبات است. وزیر ورزش و جوانان ایران در آخر از همتای روس خود در میزبانی از ورزشکاران ایرانی در مسابقات فیجیتال کازان تقدیر کرد.

دیدار اعضای هیات رئیسه انجمن باشگاه داران با معاون قهرمانی وزارت اعضای هیات رئیسه انجمن باشگاه داران استان تهران عصر روز گذشته با حضور در وزارت ورزش و جوانان با معاون توسعه قهرمانی و حرفه ای وزارت ملاقات و گفتگو کردند.
در این جلسه که به میزبانی سید محمد پولادگر معاون توسعه قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش انجام شد کاوه صدقی رییس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایان باشگاههای ورزشی استان تهران ضمن ارائه گزارشی کامل از روند تشکیل انجمن و فعالیتها، خواهان حمایت هر چه بیشتر وزارت ورزش از بخش خصوصی به خصوص باشگاه های استان شد.


صدقی با اشاره به پتانسیل بالای انجمن بواسطه حضور باشگاه های فعال و خودکفا در حوزه کارآفرینی و خدمت رسانی به شهروندان استان تهران گفت: به طور خلاصه باید بگویم مدیران باشگاه های استان به عنوان افرادی مستقل و کارآفرین که اکثریت از خانواده ورزش و قهرمانان رشته های مختلف هستند آمادگی کامل برای سرویس دهی به تیمهای ملی و قهرمانان ورزش ایران در رشته های مختالف هستند.
وی افزود: اعضای انجمن همگی با رعایت استانداردهای لازم و کسب مجوزهای اعلام شده از طرف اداره کل به طور کاملا قانونی درحال فعالیت هستند و با داشتن شاخصهای لازم به عضویت انجمن درآمده اند تا در کنار هم پیگیر رفع مشکلات یکدیگر در امتداد کمک به مخاطبین خود باشند.
در ادامه نشست حسن مرزاآقابیک عضو هیئت رییسه انجمن نیز با اشاره به پیگیری های انجام شده از طرف انجمن برای تسهیل در صدور مجوز باشگاه ها خواهان دستور ویژه معاون قهرمانی وزارت در تسریع و تسهیل امور دراین زمینه شد.
علی سلامت و رحمانیان دیگر اعضای هیات رئیسه نیز مواردی را در راستای پشتیبانی از باشگاه داران اعلام نمودند و قرار شد تا مطالبات و درخواستهای اعضا از قبیل نرخ گذاری خدمات ورزشی در نشست های متوالی پیش رو با معاونت وزارت ورزش مطرح شده و اعضای هیات رئیسه به عنوان نمایندگان این بخش مشاوره های لازم را برای پشتیبانی از بخش خصوصی ورزش عرضه کنند.
پس از صحبتهای اعضای انجمن باشگاه داران، سید محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش ضمن تمجید از کارهای اعضای هیات رئیسه انجمن باشگاه دارن در پیگیری مطالبات و درخواستهای اعضا برای رفع موانع گفت: به شخصه بر اثربخش بودن پشتیبانی از بخش خصوصی در ورزش اعتقاد دارم و این اعتماد نیز حاصل سالها همکاری نزدیکم با باشگاه های مختلف در لیگ های متنوع تکواندوست.
وی افزود: تمام اهالی ورزش بخوبی می دانند که موفقیتهای تکواندو در حوزه های بین المللی و المپیک حاصل برنامه ریزی فدراسیون و اعتماد به بخش خصوصی در بحث راه اندازی لیگ در تمامی رده های سنی بخش بانوان و آقایان بود.
باشگاه های خصوصی با فراهم کردن بستر لازم در امتداد توسعه ورزش قهرمانی گام برمی دارند و پشتیبانی از آنها حداقل انتظاری است که اساسا در این دوره وزارت در دستور کار قرار گرفته است.
معاون قهرمانی وزارت در آخر اظهار داشت: از شما می خواهم به فعالیت خود در امتداد پیگیری مطالبات و رفع موانع باشگاه ها گام بردارید و با همکاری نزدیک با بخش های مرتبط در وزارت ورزش ارتباط بخش خصوصی با بدنه دولتی وزارت را جهت بهره مندی از ظرفیتهای متقابل ارتقا بخشید.
منبع:

1402/04/07
19:13:19
5.0 / 5
340
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد