دفاع شخصی

اعلام زمان برگزاری جشنواره بین المللی اسب کرد در کرمانشاه

اعلام زمان برگزاری جشنواره بین المللی اسب کرد در کرمانشاه

به گزارش دفاع شخصی، کرمانشاه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه زمان برگزاری جشنواره بین المللی اسب کرد در کرمانشاه را ۱۵ و ۱۶ تیرماه اعلام نمود.


عبدالوحید محمدی در حاشیه برگزاری نشست هماهنگی برگزاری جشنواره بین المللی اسب کرد در کرمانشاه، در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: برنامه ریزی برای برگزاری این جشنواره از ماه ها پیش انجام و زمانی هم برای برگزاری این جشنواره مشخص شده بود، اما بنا به دلایلی به تعویق افتاد.
وی ادامه داد: در نهایت مقرر شد این جشنواره طی روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته(۱۵ و ۱۶ تیرماه) در مجموعه ورزشی انقلاب کرمانشاه برگزار گردد.
معاون استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: نخستین جشنواره بین المللی اسب کرد، با حضور شرکت کنندگانی از سراسر کشور و ۲۴ میهمان از اقلیم کردستان عراق برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره مقدمه ای برای ثبت جهانی اسب کرد است، اضافه کرد: هرچند اسب کرد در گستره برخی از کشورهای دیگر وجود دارد، اما خاستگاه آن کرمانشاه است و مستندات تاریخی هم این را نشان می دهد، ازاین رو یکی از اهداف مهم برگزاری این جشنواره، برنامه ریزی برای ثبت جهانی آن است.
محمدی در ادامه از کوشش برای تکمیل زنجیره ارزش اسب کرد اطلاع داد و اظهار داشت: تکمیل زنجیره ارزش اسب کرد می تواند در استان اشتغالزایی بسیار خوبی را به همراه بیاورد، اما در این راه باید یک میدان سوارکاری هم داشته باشیم.
وی از پای کار آمدن یک سرمایه گذار برای راه اندازی میدان سوارکاری در دهکده المپیک کرمانشاه اطلاع داد.
منبع:

1402/04/12
08:24:37
5.0 / 5
403
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد