دفاع شخصی

ایران با ۲ رکابزن در هانگژو

ایران با ۲ رکابزن در هانگژو

دفاع شخصی: رکابزنان ایران در بازی های آسیایی هانگژو مشخص شدند اما فدراسیون همچنان بدنبال افزایش تعداد رکابزنان است.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، دوچرخه سواری ایران در بازی های آسیایی هانگژو یک سهمیه در کوهستان زنان و دو سهمیه در پیست و جاده مردان گرفت. برای سه سهمیه ای که به دوچرخه سواری دادند، باید دو نفر اعزام شود. درحقیقت نماینده مرد ایران یک نفر است که هم در پیست رکاب می زند هم در جاده.
ترکش نتیجه نگرفتن در بازی های آسیایی جاکارتا و قهرمانی آسیا متوجه بازی های آسیایی شد، بدین جهت تعداد سهمیه ایران در هانگژو به اندازه انگشتان یک دست هم نمی رسد.
هم اکنون فرانک پرتوآذر در بخش کوهستان و محمد گنج خانلو در پیست و جاده نماینده ایران در بازی های آسیایی هستند.
گنج خانلو در قهرمانی آسیا پیست مدال طلا گرفت و در جاده هم ششم شد و بهترین عملکرد را در میان رکابزنان ایران داشت.
پرتوآذر نیز تنها رکابزن کوهستان است که بصورت فعال در مسابقات مختلف بین المللی شرکت می کند. وی در مصاحبه با یکی از سایت های خارجی اعلام نمود: هدف من این است که در سال ۲۰۲۴ سهمیه المپیک پاریس را به دست بیاورم و امسال نیز برای نخستین بار در تاریخ دوچرخه سواری زنان ایران مدال بازی های آسیایی بگیرم. این دو رکابزن در قهرمانی جهان ۲۰۲۳ هم شرکت می کنند.
مسابقات قهرمانی جهان جاده، پیست و کوهستان در گلاسکو اسکاتلند برگزار می گردد.
گفته می شود که فدراسیون دوچرخه سواری توانسته است یک سهمیه در بخش استقامت زنان بگیرد و بین سمیه یزدانی و ماندانا دهقان یک نفر اعزام می شود. همین طور بدنبال این است که بتواند تعداد نماینده های مردان خودرا به دونفر افزایش دهد تا گنج خانلو تنها در هر دو بخش شرکت نکند اما معین نیست کمیته ملی المپیک با این درخواست موافقت می کند یا خیر.1402/04/19
18:21:46
5.0 / 5
335
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد