دفاع شخصی
عضو هیات اجرایی با انصراف از حضور در بازی های آسیایی:

اعزام نشدن گلف بازها به هانگژو منطقی نیست

اعزام نشدن گلف بازها به هانگژو منطقی نیست

به گزارش دفاع شخصی، رییس فدراسیون گلف در مورد اعزام نشدن ورزشکاران رشته گلف به بازی های آسیایی هانگژو، اشاره کرد: در شرایطی که اعلام کردیم فدراسیون تمامی هزینه ها را متقبل می شود اما با اعزام گلفرها مخالفت شد؛ تصمیمی که در آن منطق نمی بینم!حمید عزیزی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی عدم اعزام ورزشکاران رشته گلف به بازی های آسیایی هانگژو، اظهار نمود: از رشته گلف کسی به بازی های آسیایی نمی رود. آقایان قبول نکردند ورزشکاری از رشته گلف به بازی های آسیایی اعزام شود در حالیکه بنده نامه نگاری و اعلام کردم تمام هزینه های ارزی و ریالی از طرف فدراسیون گلف پرداخت می شود.

معیار اعزام کاروان ایران به هانگژو چیست؟

رییس فدراسیون گلف ضمن اشاره به این که در جلسات هیات اجرائی کمیته ملی المپیک مطرح کردم که باید جایگاه ستاد عالی بازی ها قانونمند و از حالت فعلی بیرون برود، خاطرنشان کرد: ستاد عالی بازی ها طبق عرف بوجود آمده و فعالیت نموده است در حالیکه در اساسنامه کمیته ملی المپیک و در مصوبات مجمع کمیته ملی المپیک هیچ نکته ای در این خصوص وجود ندارد.

وی افزود: اساسا باید بدانیم معیار اعزام کاروان ایران به بازی های آسیایی و تعیین نفرات اعزامی چیست؟

هیات اجرائی بی خبر از تعیین رشته ها و ورزشکاران اعزامی

عزیزی اضافه کرد: این در شرایطی است که در بازی های آسیایی و المپیک و سایر بازی های اینچنینی نظیر المپیک زمستانی، مسابقات کشورهای اسلامی، بازی های ساحلی و... هم از نظر اساسنامه کمیته ملی المپیک و هم از نظر قوانین بین المللی، متولی آن کمیته ملی المپیک است.

وی با اشاره به اینکه طبق عرف در گذشته، تعیین کاروان اعزامی در جلسات هیات اجرائی کمیته ملی المپیک صورت می گرفت و نهایتاً برای اطلاع رسانی، مشورت و حفظ حرمت به ستاد عالی بازی ها ارائه می شد، اظهار نمود: در این دوره، اختیار تعیین کاروان اعزامی به مسابقات، طبق تشخیص مسئولان کمیته ملی المپیک تماما به ستاد عالی بازی های آسیایی داده شده و هیچ بحثی در هیات اجرائی کمیته برای تعیین رشته ها و ورزشکاران اعزامی انجام نشده است به صورتی که از علت تغییرات پیاپی در اسامی رشته ها و نفرات اعزامی نیز بی خبر هستیم.

رییس فدراسیون گلف ضمن اشاره به این که ستاد عالی بازی ها باید قانونمند فعالیت کند، خاطرنشان کرد: اگر مقرر است ستاد عالی بازی ها فعالیت کند باید این فعالیت قانونمند باشد و در مجمع مصوب و به اساسنامه کمیته ملی المپیک اضافه شود؛ همین طور باید اعضای ستاد عالی بازی ها مشخص شوند و این مساله به تاییدیه کمیته بین المللی المپیک (IOC) برسد و با چارچوب مشخص فعالیت کند.

باید «ستاد عالی بازی ها» تشکیل شود

عزیزی ضمن اشاره به این که بعد از مشخص شدن اعضای ستاد عالی بازی ها و تایید IOC، جایگاه حقوقی تعیین می کند چه فردی در این ستاد قرار بگیرد، اظهار نمود: بصورت کلی باید «ستاد عالی بازی ها» ایجاد شود و برای تمامی بازی ها و مسابقات که با تولی گری کمیته ملی المپیک به خارج از کشور کاروان ایران اعزام می شود از این طریق اقدام نماییم و اعضای ستاد بصورت سلیقه ای تعیین نشوند که نفرات حاضر در هر جلسه با جلسه بعدی متفاوت باشند.

امیدواریم تعداد ورزشکاران به خاطر همراهان کم نشده باشد

وی در مورد عدم اعزام گلفرها به بازی های آسیایی هانگژو، بیان نمود: با اعزام گلفرها به مسابقات موافقت نشد. تعداد ورزشکاران را با این استدلال کاهش دادند که اولا کاروان کیفی و مدال محور است و ثانیا به خاطر محدودیت تعداد مجاز مربیان اعزامی کاروان و الزام وجود مربی با هر رشته ورزشی که اعزام می شود، سهمیه مربیان به رشته های مدال آور اختصاص پیدا کند تا در نتیجه گیری افت نکنند. امیدواریم در اعزام همراهان نیز بصورت کیفی عمل کنند در حالیکه در رشته گلف مشکلی نداشتیم و می توانستیم در هر دو بخش زنان و مردان به این دوره از بازی ها ورزشکار اعزام نماییم.

رییس فدراسیون گلف اضافه کرد: در بازی های آسیایی در رشته گلف با سه ورزشکار مرد و سه ورزشکار زن شرکت می کنند و در مجموع برای چهار مدال طلا (دو طلای انفرادی مردان و زنان و دو طلای تیمی مردان و زنان) رقابت می شود اما اگر در رشته ما حتی به یک ورزشکار مرد و یک ورزشکار زن هم مجوز اعزام می دادند، خیلی خوب بود چونکه در جامعه مخاطب انگیزه ایجاد و حامیان مالی را به سمت فدراسیون جذب می کرد، علاوه بر این رسانه ها به سمت فدراسیون هدایت می شدند و این فرصت را به ورزش ما در رشته گلف می داد که در یک میدان بزرگ حضور پیدا کنند و از نظر فنی و تجربی خودرا ارتقا داده و از نظر روحی روانی به حدی برسند که در چنین میدان هایی عملکرد خودرا بهبود بخشند.

عزیزی ضمن اشاره به این که در مورد اعزام گلفرها به بازی های آسیایی هانگژو با کمیته ملی المپیک رایزنی کردیم، اظهار داشت: باید پیشنهادهای ما از طرف کمیته ملی المپیک منتقل می شد و بعنوان متولی در این خصوص اقدام عدالت محور می کرد چونکه از کمیته ملی المپیک در این خصوص انتظار داشتیم.

برخی رشته ها که شانس مدال ندارند به هانگژو اعزام می شوند!

وی در پاسخ به این که به چه علت، با وجود قبول هزینه های اعزام از طرف فدراسیون با اعزام گلفرها به بازی های آسیایی موافقت نشد؟ اظهار نمود: بنده هیچ تصوری در این حوزه ندارم، چون منطقی در آن نمی بینم و اگر منطقی بود، می توانستم اظهار نظر کنم و باید بگویم در مورد نحوه اعزام ها معیار ثابتی وجود ندارد.

رییس فدراسیون گلف افزود: بطور مثال در رشته هندبال زنان که در دو دوره گذشته به مقام چهارمی آسیا رسیده اند، اعزام نداریم اما رشته هایی داریم که شانس کسب مدال ندارند اما مقرر است به مسابقات اعزام شوند!

عزیزی با اشاره به اینکه «نمی گوییم چرا این رشته ها اعزام می شوند بلکه سوال ما این است که چرا همه رشته ها اعزام نمی شوند؟» اظهار داشت: حتی از اعزام رشته های مختلف به مسابقات خوشحال هم هستیم اما حرف ما این است که چرا رشته هایی نظیر گلف، سه گانه، هاکی و اسکواش به مسابقات آسیایی اعزام نمی شوند؟

فهرست تمام ورزشکاران و همراهان را روی سایت کمیته المپیک اعلام کنند

وی با اشاره به اینکه «سه فدراسیون المپیکی هیچ نماینده ای در بازی های آسیایی ندارند، » تصریح کرد: گلف، هاکی و سه گانه، سه فدراسیون المپیکی هستند که نماینده ای در بازی های آسیایی هانگژو ندارند و اعزام سوارکاری نیز در هاله ای از ابهام است، علاوه بر این سوال مهم این که چرا به رشته تنیس یک مجوز داده اند و تعداد ورزشکاران بیشتر نشده است؟ چرا در بدمینتون، تنیس روی میز، وزنه برداری، شیرجه و سایر رشته ها تعداد ورزشکاران بیشتر نشده است؟

رییس فدراسیون گلف با تصریح این که چه ایرادی دارد از تعداد همراهان غیر فنی به بازی های آسیایی کاسته و به تعداد ورزشکاران اضافه شود؟ اظهار داشت: به اعتقاد بنده باید لیست تمامی ورزشکاران و همراهان اعزامی به بازی های آسیایی اعلام گردد و نباید در این حوزه عدم شفافیت وجود داشته باشد! پیشنهاد می کنم روی سایت کمیته ملی الپیک اعلام کنند چه نفراتی به بازی های آسیایی شامل ورزشکار و همراه اعزام می شوند تا مشخص شود که نفرات غیر فنی چه کسانی هستند که به عنوان همراه به مسابقات می روند.

نیازی به توریست در بازی های آسیایی نداریم

عزیزی اضافه کرد: بعنوان عضو هیأت اجرائی از حضور در بازی های آسیایی که قرار بود از سوم تا یازدهم مهر برمبنای برنامه ریزی کمیته ملی المپیک در بازی های آسیایی حضور پیدا کنم، رسما اعلام انصراف کردم و معتقد هستم کاروان ما وقتی رشته ورزشی و فدراسیون گلف به بازی ها اعزام نمی شود به توریست نیازی ندارد و دلیلی نمی بینم بعنوان عضو هیأت اجرائی برای تماشای مسابقات به چین بروم.
1402/05/24
08:28:53
5.0 / 5
255
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد