دفاع شخصی
كارشناس تیراندازی:

توجه از روی جواد فروغی برداشته شود

توجه از روی جواد فروغی برداشته شود

به گزارش دفاع شخصی، کارشناس تیراندازی اظهار داشت: به نظر من اگر جواد فروغی از یکی ـ دو مسابقه بین المللی حذف شود و یا کانون توجه نباشد می تواند به روزهای اوج خود برگردد.


مسعود کلهری در گفت و گو با ایسنا، درباب عملکرد تیم ملی در مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان باکو اظهار داشت: در این مسابقات یک فرد مستعد پیدا شد و توانست سهمیه المپیک بگیرد اما در کل کار برای ما سخت شده است چون گرفتار مسائل مادی هم هستیم. هزینه های تیراندازی خیلی زیاد شده است. همین طور کمبود مهمات داریم که قسمتی از آن به خاطر تحریم ها است. تهیه مهمات خصوصا در رشته خفیف به سختی صورت می گیرد. در مجموع همه این مشکلات و با توجه به این که رقبا در این مسابقات خیلی خوب کار کردند و رکورد خیلی بالایی زدند ما هنوز به حدی نرسیده ایم که آنها را شکست دهیم و انتظار کسب سهمیه و یا مدال بخصوص در رشته های المپیکی داشته باشیم. شرایط سختی برای کسب سهمیه داریم.
در بحث تمرینات حرفه ای و کسب سهمیه المپیک ضعیف هستیم
وی درباب نتایج تیم تفنگ در مسابقات قهرمانی جهان باکو اضافه کرد: نتایج ملی پوشان تفنگ در کل خوب نبود و همان نمراتی که انتظار میرفت ثبت شدند. باتوجه به پیشرفتی که در سطح جهانی در رکوردها به وجود آمده به نظرم تیراندازان ما شرایط لازم برای حضور در این مسابقه را ندارند. فقط شرمینه چهل امیرانی در این مسابقات توانست رکورد خودرا تکرار کند و سهمیه المپیک بگیرد. در کل در بحث تمرینات حرفه ای و رسیدن به کسب سهمیه ما ضعیف هستیم.


مشکل الهه احمدی و نجمه خدمتی تمرینات آمادگی جسمانی است
کارشناس تیراندازی درباب عملکرد نجمه خدمتی و الهه احمدی و افول این دو ورزشکار نسبت به گذشته اظهار داشت: دوران ورزشی این دو تمام نشده است ولی به نظرم تمریناتی که آنها را به روزهای آرمانی برگرداند وجود ندارد. بیشترین مشکل درباب این دو تیرانداز به تمرینات آمادگی جسمانی برمی گردد. نجمه و الهه همیشه برای تیم اصلی انتخاب و اعزام می شوند اما چون ارزیابی تست آمادگی جسمانی ویژه نداریم یا صورت نمی گیرد این دو در مسابقات از جهت آمادگی جسمانی کم می آورند. اگر این تمرینات صورت گیرد آنها به روزهای اوج خود بازخواهند گشت.


حذف سبقت اللهی از فینال اشتباه داور، مربی و خود ورزشکار بود
او درباب دیسکالیفه شدن سبقت اللهی از فینال تپانچه بادی قهرمانی جهان و از دست رفتن سهمیه المپیک اظهار داشت: اشتباه داوری و بعد هم مشکل کادر فنی، مربی و خود ورزشکار بود. من همان لحظه با فدراسیون صحبت کردم که باید شکواییه نوشته شود. داور ۱۰۰ درصد اشتباه کرد اما مربی هم می توانست همان لحظه اعتراض کند تا به قوانین حاکم رجوع شود. باید مربی پافشاری می کرد که چرا ژوری این حکم را صادر کرده تا حق ورزشکار پایمال نشود. گلنوش تا حالا چند بار به فینال رسیده اما نتیجه نگرفته بود اما این دوره با رکورد مقدماتی که ثبت نمود می توانست نتیجه بگیرد. بدین سبب کوتاهی مربی و ورزشکار بود که روی این قضیه پافشاری نکردند. در تیراندازی قوانین داوری پیچیده است و همه مربیان باید به این مساله اشراف داشته باشند. نباید همین طوری زیر بار حرف ژوری رفت.


مسئولیت سنگینی بر دوش فروغی است که نتیجه عکس می دهد
کلهری درباب عملکرد ضعیف جواد فروغی در مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: به خاطر کسب مدال المپیک مسئولیت سنگینی روی دوش جواد گذاشته شده است. بار این مسئولیت، از نظر روانی او را اذیت می کند. از روزی که جواد از المپیک برگشته در تمام مجامع ورزشی، سازمان ها و هر فضایی که زمینه قدردانی وجود داشته او هم دعوت شده است. این قدردانی کار بدی نیست اما بار مسئولیت برای جواد آن قدر سنگین شده که وی در خط مسابقه فقط می خواهد برای خالی کردن این مسئولیت نتیجه بگیرد. این شرایط انگیختگی او را زیاد می کند و نتیجه عکس می دهد. تمام پاداش ها و تقدیرها برای او بار روانی دارد.
باید کانون توجه از روی فروغی برداشته شود
وی ادامه داد: به نظر من اگر جواد در یکی دو مسابقه بین المللی حذف شود و یا کانون توجه نباشد، از نظر روانی تاثیر خوبی خواهد داشت و او می تواند برگردد. نمی توان سن و سال و شرایط جسمانی را مقصر دانست، این فاکتورها موثر هستند ولی ۱۰۰ درصد نیستند. جواد باید مثل قبل که سری در نام ها نیاورده بود، در تنهایی کار، تمرین و فکر کند و به تمرکز ۱۰۰ درصدی قبل برگردد. این می تواند کمک نماید که او از زیر بار روانی بیرون رود.
انتخاب دو مربی برای یک رشته اشتباه است
وی در مورد حضور دو مربی در تیم ملی تپانچه اظهار داشت: با حضور دو مربی در یک رشته مخالفم. درست است که رشته های تیراندازی باید تفکیک شود ولی انتخاب دو مربی برای یک رشته درست نیست. اگر مربی برای تپانچه ۲۵ متر جدا و تپانچه بادی جدا انتخاب می شد چون دو رشته جدا است نتیجه بخش بود. بسیاری از کشورها هم این کار را می کنند اما این که مربیان رشته های بادی مجزا باشند اشتباه است. بایستی کادر طوری تنظیم شود که یک سرمربی و یک کمک مربی انتخاب گردد و تصمیم برعهده سرمربی باشد.
با دو شقه شدن تیم تپانچه تعارضات زیاد شده است
کلهری اضافه کرد: با دو شقه کردن تیم تپانچه تعارض شدید شده و از جنبه رقابت بجای منفی رسیده است. باید به نحوی مشکل حل شود، سرمربی تعیین و کمک مربی در کنار او از سرمربی دستور بگیرد تا یک روند پیش رود. این که دو مربی برای بادی تعیین شده درست نیست.
برای ورزشکار المپیکی نا ممکن وجود ندارد
وی درباب پیش بینی اش از عملکرد جواد فروغی در بازی های آسیایی اظهار داشت: برای یک ورزشکار المپیکی نا ممکن وجود ندارد. یک تیرانداز چند بعد روانی، تاکتیکی، تکنیکی و آمادگی جسمانی می خواهد. جواد از نظر تکنیک که چیزی کم ندارد اما از نظر تاکتیک و تجهیزات باید سلاحش به روز شود. همین طور باید تمرینات حرفه ای را افزایش دهد و در وضعیت پر استرس تیر بزند. با اهمیت ترین مساله بار روانی است. اگر بار روانی از دوش او برداشته شود و کانون توجه نباشد می تواند به خودش برگردد. حتی لازم است دو سه مسابقه اعزام نشود و مربی به او بگوید فقط تمرین کند. غیرممکن برای ورزشکار وجود ندارد. او باید به روزهای آرمانی خود برگردد.
در بازی های آسیایی رقبا کمتر می شوند و احتمال کسب مدال وجود دارد
ایشان سپس درباب پیش بینی اش از تیراندازان در بازی های آسیایی هانگژو اظهار داشت: در بازی های آسیایی نسبت به قهرمانی جهان رقبای مطرح کمتر می شوند و احتمال کسب مدال وجود دارد. یعنی اگر تیراندازان بتوانند همین رکوردهایی که در رشته های مختلف در جهانی ثبت کردند را دو سه نمره ارتقاء دهند احتمال حضور در فینال بازی های آسیایی را دارند. چون مسابقات منحصر به آسیا است و تعداد رقبا کمتر می شود انتظار کسب مدال بیشتر است. البته چیزی که باید به آن دقت کنیم کسب مدالهای انفرادی و در رشته های المپیکی است. اگر بتوانیم در انفرادی مدال بگیریم می توانیم انتظار داشته باشیم در دو مسابقه باقی مانده دو سهمیه دیگر هم بگیریم.1402/06/06
10:01:28
5.0 / 5
296
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد