دفاع شخصی
بازیهای آسیایی ۲۰۲۲ - هانگژو

رقابت دوومیدانی کاران از روز جمعه شروع می شود

رقابت دوومیدانی کاران از روز جمعه شروع می شود

دفاع شخصی: مسابقات دوومیدانی بازیهای آسیایی هانگژو از فردا هفتم مهرماه با شروع رقابت های دوی 100 متر برای نمایندگان ایران شروع می شود.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، رقابت های دوومیدانی نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی هانگژو از فردا جمعه هفتم مهرماه با ماده ۱۰۰ متر سرعت برای سه نماینده کشورمان شروع می شود. در این سه ماده ایران سه نماینده زن و مرد خواهد داشت.
در نخستین روز و در بخش مقدماتی، فرزانه فصیحی دونده المپین ایران در بازیهای المپیک ریو با داشتن ۳۰ سال سن و رکورد ۱۱ ثانیه و ۳۹ صدم ثانیه و حمیده اسماعیل نزاد با ۲۶ سال سن و رکورد ۱۱ ثانیه و ۳۳ صدم ثانیه به مصاف رقبای خود می روند. با اهمیت ترین رقیبان نمایندگان ایران در این ماده، دونده ۳۱ ساله چین؛ یونگلی وی با زمان ۱۰ ثانیه و ۹۹ صدم ثانیه و دارنده دو مدال نقره بازیهای آسیایی است. پس از وی دوندگانی از چین، بحرین و سنگاپور نیز زمان های بهتری را در سوابق خود داشته و رکوردهای بالاتری از نمایندگان ایران دارند.
اما حسن تفتیان رکورد دار سرعت مردان ایران هم در این مسابقات با ۳۰ سال سن و رکورد شخصی ۱۰ ثانیه و ۳ صدم ثانیه و داشتن مدال طلا و برنز قهرمانی آسیا فردا جمعه، مسابقه خود در بخش مقدماتی استارت می زند.
از با اهمیت ترین رقبای تفتیان می توان به ژی ژن یی از چین با زمان ۹ ثانیه و ۹۷ صدم ثانیه و دارنده مدال برنز المپیک، یوشی هیده از ژاپن با زمان ۹ ثانیه و ۹۸ صدم ثانیه و دارنده دو مدال برنز جهانی و مدال نقره المپیک یوکی کویکه از ژاپن با همین زمان و دارنده یک مدال طلای بازیهای آسیایی و یک برنز قهرمانی جهان و دونده سرشناس قطری فمی اوگنده با رکورد ۹ ثانیه و ۹۱ صدم ثانیه به عنوان بهترین رکورد دار این ماده در این رقابت ها و با سابقه کسب چهار مدال در بازیهای آسیایی اشاره داشت.
تیم ملی دوومیدانی ایران با هشت ورزشکار در این دوره از بازیهای آسیایی هانگژو شرکت کرده است.


منبع:

1402/07/06
18:58:34
5.0 / 5
213
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد