دفاع شخصی
رنكینگ جدید فدراسیون جهانی تكواندو؛

صعود چشم گیر تکواندوکاران ایران

صعود چشم گیر تکواندوکاران ایران

دفاع شخصی: رده بندی جدید بهترین های تکواندو جهان حکایت از صعود تکواندوکاران کشورمان داشت سه ملی پوش را در آستانه کسب سهمیه قرار داد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، رنکینگ المپیکی ماه سپتامبر ۲۰۲۳ فدراسیون جهانی تکواندو امروز منتشر گردید که بعد از ثبت امتیازات رقابت های گرندپری پاریس و بازی های آسیایی سبب صعود تکواندوکاران کشورمان شد. بر همین مبنا مهدی حاج موسایی که در وزن ۵۸- کیلوگرم موفق به کسب دو مدال طلا و نقره در مسابقات فوق شده بود، جمع امتیازات خودرا به عدد ۲۷۳.۴۴ امتیاز رساند و با ۴ پله صعود در رده نهم رده بندی ایستاد. در همین وزن نایب قهرمان گرندپری پاریس ابوالفضل زندی با کسب ۱۷۷.۱۰ امتیاز و ۳ پله صعود در جایگاه ۱۹ جهان ایستاد. علیرضا حسین پور نیز با ۷۷.۳۲ امتیاز در رتبه ۶۶ قرار گرفت.
در وزن ۶۸- کیلوگرم، متین رضایی با کسب مدال برنز بازی های آسیایی و ۱۹۴.۸۵ امتیاز و ۳ پله صعود در رده پانزدهم ایستاده است. رضا کلهر با وجود دوری از میادین با ۱۲۹.۶۲ امتیاز در جایگاه ۳۳ جهان قرار دارد. مهران برخورداری در وزن ۸۰- کیلوگرم، بعد از کسب طلای گرندپری پاریس و برنز بازی های آسیایی با ۲۶۶.۷۶ امتیاز و ۴ پله صعود در رده دهم ایستاد؛ میرهاشم حسینی با کسب ۱۲۸.۰۹ امتیاز به رده بیست و هشتم رفت. امیرمحمد بخشی نیز با کسب ۷۹.۶۳ امتیاز و ۲ پله صعود در رده ۵۱ جای گرفت.
در وزن ۸۰+ کیلوگرم، آرین سلیمی با مدال نقره در بازی های هانگژو با ۱۴۹.۱۴ امتیاز و ۷ پله صعود به رده بیست و دوم رفت؛ ابوالفضل عباسی ۱۴۰.۵۰ امتیاز کسب نمود و در جایگاه ۲۵ ایستاد. سجاد مردانی کاپیتان تیم ملی آقایان با ۱۲۳.۱۸ امتیاز در جایگاه سی و دوم قرار گرفت.
در گروه بانوان و در وزن ۴۹- کیلوگرم، مبینا نعمت زاده با ادامه روند رو به رشد خود و کسب نشان ۲ برنز گرندپری پاریس و بازی های آسیایی هانگژو، صعود ۵ پله ای داشت و با ۲۱۰.۹۵ امتیاز تا رده سیزدهم بالا آمد. غزل سلطانی با کسب ۱۰۵.۰۹ امتیاز و یک پله صعود در جایگاه ۴۲ قرار گرفت.
در وزن ۵۷- کیلوگرم، ناهید کیانی با کسب ۳۳۵.۱۳ امتیاز و بدون تغییر در جایگاه چهارم جای گرفت. زهرا شیدایی با ۷۹.۱۰ امتیاز در رتبه ۵۵ ایستاد؛ نسترن ولی زاده نیز با کسب ۵۵.۲۰ در جایگاه ۷۳ قرار گرفت. ملیکا میرحسینی در وزن ۶۷- کیلوگرم با کسب نشان برنز بازی های آسیایی هانگژو ۱۰۲.۷۳ کسب نمود و با ۹ پله صعود به رتبه سی و هفتم رفت؛ سیده نرگس میر نورالله ی در وزن ۶۷- کیلوگرم با ۱۰۹.۷۴ امتیاز و ۳ پله سقوط در رده ۳۴ وزن خود قرار گرفته است
در وزن ۶۷+ کیلوگرم، اکرم خدابنده با ۶۴.۰۸ امتیاز در رتبه ۴۷ قرار گرفت و زهرا پوراسماعیل نیز با ۴۹.۷۲ امتیاز در رتبه پنجاه و پنجم رنکینگ المپیکی قرار دارد. آناهیتا توکلی با کسب ۲۰.۶۴ امتیاز و ۳۶ پله صعود در رده ۹۵ قرار گرفت.
طبق قانون فدراسیون جهانی نفرات اول تا پنجم رنکینگ بصورت مستقیم برای حضور در بازی های المپیک کسب سهمیه می کنند که قبل از این ناهید کیانی با رسیدن به رتبه چهارم به این مهم دست یافته بود و سه نماینده دیگر کشورمان هم راه کسب سهمیه را برای خود هموار کردند. در وزن ۵۸- کیلوگرم حاج موسایی کمتر از ۴۰ امتیاز نیاز دارد تا سهمیه خودرا قطعی کند. در وزن ۸۰- کیلوگرم نیز مهران برخورداری و ۴۹- کیلوگرم مبینا نعمت زاده نیز در فاصله اندکی تا رسیدن به پاریس قرار دارند. باتوجه به مسابقات گرندپری تائویان، جام ریاست فدراسیون جهانی در اردن و مرحله نهایی گرندپری در منچستر، نمایندگان کشورمان ضمن حفظ جایگاه خود می بایست با رسیدن به مدال جایگاه فعلی را تا رسیدن به رتبه پنجم ارتقا دهند.


منبع:

1402/07/14
14:25:34
5.0 / 5
366
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد