دفاع شخصی
برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان؛

آغاز اردوی تیم ملی کاراته بانوان

آغاز اردوی تیم ملی کاراته بانوان

به گزارش دفاع شخصی، تمرینات تیم ملی کاراته بانوان برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان در حالی از امروز شروع می شود که قهرمان آسیا با نظر کادر فنی از ترکیب تیم اعزامی به بوداپست خارج شده است.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، مسابقات قهرمانی جهان دوم آبان ماه به میزبانی مجارستان در شهر بوداپست شروع می شود. بر همین مبنا پس از اعلام ترکیب تیم ملی مردان توسط شهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته بانوان هم با بیان آغاز اردوهای تیم ملی، ترکیب تیم برای مبارزه روی تاتامی جهانی را معرفی نمود.
در بخش انفرادی که سارا بهمنیار و فاطمه سعادتی بعد از کسب مدال برنز در بازی های آسیایی در دو وزن ۵۰- و ۵۵- کیلوگرم بلیط سفر به مجارستان را دریافت نمودند. آتوسا گلشاد نژاد در وزن ۶۱- کیلوگرم با وجود شکست و حذف در هانگژو در ترکیب اصلی قرار گرفت. مبینا کاویانی در وزن ۶۸- کیلوگرم به ترکیب اصلی رسید و دیدار انتخابی لیلا برجعلی و حنانه صالحی تکلیف نماینده وزن ۶۸+ کیلوگرم را مشخص می کند.
در کومیته تیمی هم آتوسا گلشاد نژاد، مبینا کاویانی و دو نفر برتر انتخابی درون اردویی میان حنانه صالحی، لیلا برجعلی، معصومه محسنیان و زینب جعفرنژاد حضور خواهند داشت.
سوالی که ارباب باید به آن پاسخ دهد این که مبینا حیدری چرا از ترکیب تیم ملی کنار گذاشته شده است. حیدری سال قبل به اندازه ای مورد اعتماد کادر فنی بود که هم در رده زیر ۲۱ سال و هم در رده بزرگسالان به مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان اعزام و در هر دو میدان هم به نشان طلا دست پیدا می کند، چگونه از ترکیب تیم ملی کنار گذاشته می شود.
آیا باید فرصت حضور در مسابقات جهانی را از یک کاراته کای مستعد و با آتیه گرفت؟ به جای او کاراته کایی اعزام می شود که حداقل در انتخابی های و مبارزات رودرو قبلی بازنده بوده است؟ سرمربی تیم ملی که در آستانه اعزام به بازی های آسیایی آن حواشی را برای تیم ملی ساخت، همه بار شکست در هانگژو را بر دوش کاراته کا انداخته و خویش را کنار می کشد؟
نکته ابهام انگیز فهرست تیم ملی کاراته بانوان، حضور دو کاراته کای سبک وزن در قسمت تیمی است، جایی که به مبینا حیدری اعتماد نشد؟ این که در جلسه روز گذشته کادر فنی تیم ملی چه گذشته مشخص نمی باشد، ولی متولیان کاراته نباید با چنین تصمیمی که فرایند آن روشن است، سرمایه هایی جوان و آینده را از کاراته دور کنند. با حضور افسانه باقری بعنوان نایب رییس بانوان، به نظر می رسید در این بخش شاهد تحول باشیم که در شرایط فعلی همان روند قبلی تکرار می شود.

1402/07/24
08:02:55
5.0 / 5
278
تگها: تیم , سفر , شكست , گل
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد