دفاع شخصی
فدراسیون بی حاشیه در حاشیه؛

دوپینگ در ووشو و تسویه حساب های انتخاباتی

دوپینگ در ووشو و تسویه حساب های انتخاباتی

دفاع شخصی: انتشار خبر دوپینگ دو عضو تیم ملی ووشو، رشته ای كه در 13 سال قبل بدون حاشیه به دنبال كسب افتخار بود را با چالشی جدی روبرو ساخت.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، تا همین هفته گذشته ووشو یکی از بی حاشیه ترین رشته های ورزشی ایران در طول چند سال اخیر بوده است؛ با سبدی پر از مدال های آسیایی و جهانی، رشته ای که هر میدانی را با دست پر ترک می کرد و در همه رده های سنی عناوین با ارزشی در رقابتهای آسیایی و جهانی کسب می کرد.
اما انتشار خبر دوپینگ دو عضو تیم ملی موجب شد تا برخی افراد به دلیلهای مختلف که بیان آن خارج از این بحث است و مثنوی هفتادمن کاغذ می توان از آن نوشت، دست به تخریب افرادی زدند که تا همین چند روز قبل جزو بهترین ها بودند.
در اینکه دوپینگ کار مذموم و ناپسند و مسیری ناجوانمردانه برای کسب پیروزی است هیچ شکی نیست و به هیچ عنوان قابل تائید نبوده و نخواهد بود. ووشوکاران دوپینگی هم بهر دلیلی که مرتکب آن شده اند باید پاسخگو باشند، ضمن اینکه همین حالا هم جریمه و تاوان آنرا با محرومیت چهارساله متحمل شده اند.
اما گویا منتقدان دلسوز که تا همین چند ماه قبل مدافع برحق ووشو بودند، پیشینه ووشو را قبل و پس از مدیریت مهدی علی نژاد فراموش کرده اند. قصد طرفداری از معاون فعلی وزارت ورزش را نداریم، هر چند عملکرد وی در ووشو درخشان و پرافتخار بوده است.
افتخارات تمام سالهای اخیر ووشو نه فردی، که حاصل تلاش کارگروهی بوده و ثمره آن مدال ها و عناوین با ارزشی است که در میدان های معتبر کسب شده است. حالا ووشو ایران بعنوان یکی از قطب های اصلی این رشته در جهان شناخته می شود و این مهم به مدد زحمت اهالی بی ادعای این رشته بدست آمده است، ولی چرا باید افتخارات و مدال های نوجوانان، جوانان و ملی پوشانی که در طول همه این سال ها با سختی فراوان بدست آمده و مربیانی که برای رسیدن به این افتخارات شبانه روز زحمت کشیدند، نادیده گرفته و به دوپینگ ربط داده شود؟
حمیدرضا قلی پور ورزشکار با اخلاق کشورمان سال ها برای ووشو ایران مدال کسب نمود، خواسته یا ناخواسته در آخرین اعزام به مسابقات جام جهانی تست دوپینگش مثبت شده و باید تاوان آنرا پس بدهد، ولی زیرسئوال بردن افتخارات او به بهانه تخریب رؤسای فعلی و قبلی فدراسیون ووشو نمی تواند کار چندان درستی باشد.
ضمن اینکه موفقیت های ووشو در طول تمام سالهای گذشته را هم نباید با تخلف یکی دو ورزشکار بطور کلی نادیده گرفت که منصفانه نیست، حتی اگر قرار باشد با «پتک» کردن دوپینگ هایی که مربوط به دو سال پیش است تسویه حساب های انتخاباتی نماییم، همان هایی که تا قبل از انتخابات فدراسیون ووشو سوار همان قطار بودند و حالا پیاده شده اند!


منبع:

1399/05/17
13:22:35
5.0 / 5
1559
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد