دفاع شخصی
هفته نهم لیگ بیست و سوم؛

تکرار خاطره تلخ برای سپاهان و روز سخت استقلال و پرسپولیس

تکرار خاطره تلخ برای سپاهان و روز سخت استقلال و پرسپولیس

به گزارش دفاع شخصی، هفته نهم از بیست و سومین دوره رقابت های لیگ برتر در شرایطی پشت سر گذاشته خواهد شد که روز پنجشنبه تیم های مدعی برابر حریفان به میدان خواهند رفت و احتمال جابه جایی در بالای جدول وجود دارد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، لیگ برتر فوتبال ایران امروز پنجشنبه ۱۱ آبان با انجام پنج بازی وارد هفته نهم می شود که در مهم ترین دیدار، سپاهان اصفهان در ورزشگاه نقش جهان و از ساعت ۱۶: ۳۰ میزبان ملوان بندرانزلی خواهد بود.
هر دو تیم ۱۲ امتیازی هستند و بر حسب تفاضل گل تیم سپاهان در رده چهارم و ملوان در جایگاه پنجم جدول قرار گرفته اند. سپاهان در دو دیدار رفت و برگشت فصل گذشته مقابل ملوان با نتیجه تساوی متوقف گردید و آخرین پیروزی زرد پوشان اصفهان مقابل این تیم در لیگ برتر به سال ۱۳۹۳ بر می گردد که آن بازی با برتری سه بر دو سپاهان به پایان رسید.
ملوان فصل گذشته دست به کار بزرگی زد و علاوه بر این که سپاهان را توانست در خانه متوقف نماید با تک امتیازی که مقابل این تیم به دست آورد، حضور خود در فصل بیست و سوم لیگ برتر را قطعی کرد. قوی های سفید انزلی فصل جدید را با هدایت مهدی تارتار آغاز کردند و با گذشت هشت بازی، عملکرد قابل قبولی را از خود به ثبت رسانده است.
این تیم هفته گذشته و در خانه با این که از پرسپولیس بهتر بود اما نتوانست پیروز بازی باشد و آن دیدار با نتیجه تساوی به پایان رسید. سپاهان هم برای نخستین بار در این فصل هفته گذشته مقابل نساجی مازندران امتیاز از دست داد تا نتواند خویش را در میان سه تیم بالانشین جدول ببیند. این بازی برای هر دو تیم حائز اهمیت می باشد و هر تیم با کسب پیروزی می تواند خویش را همچنان در جمع مدعیان ببیند.
آلومینیوم - ذوب آهن
تیم فوتبال آلومینیوم اراک بعد از شکست مقابل استقلال تهران و فاصله گرفتن از جمع پنج تیم بالای جدولی به دنبال پیروزی در یک دیدار خانگی است. هر دو تیم ذوب آهن و آلومینیوم فصل بیست و سوم را خوب آغاز کردند و نتایجی که به دست آورده اند یکی از مدعیان اصلی کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا فصل آینده به شمار می روند. محمد ربیعی با حضور خود در ذوب آهن توانسته بعد از سال ها جایگاه این تیم در جدول رده بندی را بهبود ببخشد به صورتی که سبزپوشان اصفهانی بعد از استقلال و پرسپولیس در جایگاه سوم قرار دارند.
آلومینیوم اراک هم تابحال آمار چهار پیروزی و چهار شکست را از خود به ثبت رسانده و هیچیک از بازی های این تیم با نتیجه تساوی به پایان نرسیده است. آلومینیوم در تاریخ رقابت های لیگ برتر هیچ گاه موفق به شکست ذوب آهن نشده و آخرین بازی این دو تیم با یکدیگر هم با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافته است. ذوب آهن ۱۴ و آلومینیوم ۱۲ امتیازی بوده و تساوی به درد هیچکدام از تیم ها نخواهد خورد و از آنجائیکه روش بازی دو تیم در فصل بیست و سوم هجومی است باید فوتبال زیبایی را امروز شاهد باشیم.
بازی این دو تیم از ساعت ۱۵ و در ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک برگزار می شود.
شمس آذر قزوین - استقلال تهران
شمس آذر قزوین بعد از دو پیروزی متوالی مقابل فولاد و تراکتور در حالی مقابل استقلال تهران قرار می گیرد که شاگردان جواد نکونام در چهار دیدار قبلی خود توانسته اند ۱۲ امتیاز ممکن را کسب کنند و با عنایت به تساوی پرسپولیس مقابل ملوان در هفته هشم، آنها حالا با دو امتیاز بیشتر نسبت به رقیب سنتی خود در بالای جدول قرار دارند و به دنبال حفظ صدرنشینی خود هستند. در آن سوی میدان شمس آذر که اولین فصل حضور خود در لیگ برتر را تجربه می کند، با این که مسابقات را با منفی سه امتیاز شروع کرد اما توانسته آمار خوبی را از خود به جای بگذارد.
شاگردان سعید دقیقی بعد از سپاهان با ۱۰ گل زده بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارند و استقلالی ها هم بعد از پرسپولیس با سه گل خورده بهترین خط دفاع را دارا هستند که مصاف خط حمله و خط دفاع این دو تیم می تواند به جذابیت این مسابقه بی افزاید. شمس آذر برای رسیدن به تیم های نیمه اولی جدول در اندیشه پیروزی خانگی در این بازی است.
این دیدار از ساعت ۱۵: ۳۰ و در ورزشگاه سردار آزادگان قزوین برگزار می شود.

تراکتور - نساجی
از تیم های تراکتور تبریز و نساجی مازندران میتوان بعنوان دو تیم بحران زده این هفته های لیگ برتر فوتبال نام برد. تراکتور با حفظ پاکو خمز اسپانیایی و با خریدهایی که انجام داده نتوانسته انتظارات هواداران را برآورده سازد و در این فصل نتایج سینوسی کسب کرده است. شاگردان پاکو خمز در کنار آلومینیوم و فولاد در این فصل تساوی را تجربه نکرده اند و با چهار پیروزی و چهار شکست و کسب ۱۲ امتیاز در رده ششم جدول ایستاده اند.
تراکتور دو بازی اخیر خود مقابل ذوب آهن و شمس آذر واگذار کرده و در آن طرف نساجی بعد از چهار شکست متوالی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، هفته گذشته و در ورزشگاه شهید وطنی موفق شد سپاهان را با تمام نفرات هجومی، متوقف نماید و تا حدی فشار از روی دوش سید مهدی رحمتی و دستیارانش برداشته شود. تراکتور و نساجی تابحال ۱۰ بار رو در روی هم قرار گرفته اند که سهم تراکتور چهار و سم نساجی دو پیروزی بوده و چهار بازی هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.
پاکو خمز و سید مهدی رحمتی هر دو از جانب هواداران تیم های خود بابت کسب نتایج ضعیف زیر ذره بین انتقاد قرار گرفته اند و مسلماً هر کدام از آنها با برتری در این بازی می تواند تا حدی به ساحل آرامش برسد. بازی تراکتور و نساجی ساعت ۱۵: ۳۰ و در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار می گردد.

پرسپولیس - صنعت نفت آبادان
در آخرین دیدار امروز تیم های پرسپولیس و صنعت نفت آبادان از ساعت ۱۸ و در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می روند. پرسپولیسی ها که با تساوی مقابل ملوان صدرجدول را به رقیب سنتی خود واگذار کردند قصد دارند با پیروزی مقابل صنعت نفت و امتیاز از دست استقلال مقابل شمس آذر بار دیگر صدرنشین شوند. یحیی گل محمدی در این بازی وحید امیری، یاسین سلمانی و مرتضی پورعلی گنجی را به علت مصدومیت در اختیار ندارد.
اولین و آخرین پیروزی نفت آبادان در فصل بیست و سوم به هفته دوم مقابل فولاد خوزستان بر می گردد که آنها توانستند با نتیجه دو بر یک از سد فولاد بگذرند. دو بازی اخیر نفت آبادان در لیگ برتر با نتیجه تساوی به پایان رسیده و همین مبحث سبب دلخوری هواداران آبادانی شده به صورتی که هفته گذشته و بعد از دیدار مقابل استقلال خوزستان، عبدالله ویسی از سمت خود کناره گیری کرد که این مورد با واکنش مدیرعامل صنعت نفت همراه شد و او با استعفای ویسی مخالفت کرد.
دو بازی رو در روی دو تیم در فصل گذشته با برتری پرسپولیس همراه بوده و آخرین پیروزی صنعت نفت آبادان مقابل پرسپولیس به ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ بر می گردد که این تیم با نتیجه دو بر صفر سرخچوشان تهران را در آبادان شکست داد.
نفت آبادان با ۶ امتیاز در مکان چهاردهم جدول قرار دارد و برای فاصله گرفتن از منطقه سقوط کار سختی مقابل پرسپولیس خواهد داشت.
سایر دیدارهای هفته نهم لیگ برتر فردا جمعه ۱۲ آبان برگزار می شود.
هوادار - پیکان - ساعت: ۱۵
مس رفسنجان - فولاد - ساعت: ۱۵
استقلال خوزستان - گل گهر - ساعت: ۱۸


منبع:

1402/08/11
13:10:51
5.0 / 5
270
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد