دفاع شخصی
محمدحسن محبی:

فدراسیون کشتی چه کاره است که داش حسین را عوض کند؟

فدراسیون کشتی چه کاره است که داش حسین را عوض کند؟

به گزارش دفاع شخصی، سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد، با دفاع از عملکرد برادرش در راس هیات کشتی کرمانشاه، اظهار داشت: منتقدان با کدام کارنامه دست به انتقاد از ما می زنند؟


محمدحسن محبی در گفتگو با ایسنا، درباره ی انتقادات اهالی کشتی کرمانشاه از عملکرد هیات کشتی این استان و ادامه نتایج ضعیف کشتی گیران کرمانشاه، اظهار داشت: آدم هایی که این حرف ها را زدند خودشان هیچی در کشتی نبودند. چه افتخاری برای کشتی آوردند که حالا مدعی شده اند؟ مقصر ما نیستیم که کشتی کرمانشاه ضعیف شده است. مگر من و داش حسین(محمد حسین محبی رئیس هیات کشتی کرمانشاه) می توانیم برویم روی تشک و دست و پای حریفانشان را بگیریم تا این ها برنده شوند؟ زمانی که ما کشتی می گرفتیم اصلا کسی به ما توجه نمی کرد، فقط خودمان می خواستیم که نتیجه بگیریم. تلاش می کردیم و زحمت می کشیدیم اما الان خود کشتی گیر انگیزه ندارد و خارج از فضای کشتی و ورزش با هزار جور مشکلات و گرفتاری مالی و غیره دست و پنجه نرم می کند. خب در این شرایط چطور می خواهد همه فکر و تمرکزش روی کشتی باشد؟
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد، با دفاع از عملکرد برادر خود به عنوان رئیس هیات کشتی کرمانشاه، اظهار داشت: به والله زمان ما خبری از این امکانات نبود. این امکانات رویای ما در کشتی هم نبود. الان به ورزشکار می رسند و پاداش می دهند. کی به ما از این پاداش ها می دادند؟ من بازی های آسیایی هند می خواستم بروم، آقای غفوری گفت اگر طلا بگیرید ۵۰ هزار تومان پاداش می دهیم، به او گفتم من دو برابرش را به می دهم اگر طلا بگیرم. به من ۲ سکه طلا دادند، اینطور با قهرمانان برخورد می کردند.
وی با برشمردن مشکلات مردم کرمانشاه همچون فقر، بیکاری، اعتیاد، طلاق و مسکن، اظهار داشت: ما به عنوان افرادی که مردم کرمانشاه لطف زیادی به ما دارند واقعا از این مشکلاتی که مردممان دارند در رنجیم. اساسا در چنین اوضاعی ورزش نیز متاثر خواهد شد.
دارنده مدال های برنز جهان، طلای بازی های آسیایی و ۵ طلای آسیا با اعلان اینکه کشتی کرمانشاه در گذشته هیچ وقت قابل قیاس با کشتی مازندران نبوده است، اشاره کرد: ما همیشه تک مدال هایی داشته ایم. با همین مدیریت بود که یدالله محبی در آسیا به چند مدال رسید یا کشتی گیران دیگر به تیم های ملی رفتند. بعید می دانم کشتی ما در حد خیلی بالا بوده باشد. البته فریدون قنبری را هم داشته ایم و نمی خواهم بگویم اصلا چنین مدال هایی بدست نیامده است.
وی افزود: اگر این مربیانی که انتقاد می کنند و معین نیست در کدام میادین جهانی مدال گرفته اند و چه کارنامه ای دارند، اگر خیلی کار بلد هستند خب به کرمانشاه بیایند و کار را در دست بگیرند. من و داش حسین که نمی توانیم با بچه ها کار نماییم. ما مربیانی داریم که درحال کار هستند و هر کس کار خودش را می کند. این خود بچه های کشتی گیر هستند که انگیزه لازم را ندارند. مگر زمان ما چه می دادند؟ این ها خودشان باید بخواهند که قهرمان شوند. مگر کشتی ما در حد مازندران بوده که حالا مدعی این هستیم که سقوط کرده است؟ همین آقایان منتقد چه عناوینی در کشتی داشته اند؟ همین منتقدین اصلا جرات می کنند بیایند اینجا کار کنند؟ حرف زدن خیلی راحت است باید در عمل نشان بدهی چه کاره ای.
محبی درباره ی درخواست منتقدان از رئیس فدراسیون کشتی برای تغییر رئیس هیات کشتی کرمانشاه، اظهار داشت: چرا عوض کنند؟ مگر مملکت مال این هاست؟ مگر رئیس فدراسیون رئیس هیات را گذاشته که بخواهد او را عوض کند. فدراسیون کشتی چه کاره است که داش حسین را عوض کند؟ هیات کشتی مجمع دارد و آنها او را انتخاب نموده اند. در گذشته کسی اینجا جرات نمی کرد بچه اش را به باشگاه کشتی بفرستد. مگر این ها از من و داش حسین بیشتر کشتی را می شناسند؟ اگر مدعی هستند که می توانند خب بیایند و تیم را قهرمان کنند. من کرمانشاه را با دنیا عوض نمی کنم. ۲۰ سالم بود پیشنهاد شد به آمریکا بروم. ما حتما تعصب روی کرمانشاه داریم که نرفتیم. همه مسئولان استانی باید کمک کنند که کشتی بالا بیاید. کشتی گیری که با مشکلات زیادی دست به گریبان است چطور می تواند تمرکز کند. کسی که بیکار است چطور می خواهد دل به تمرین بدهد؟ استاندار و شهردار باید جلو بیایند و مشکل اشتغال کشتی گیران را حل کنند.
او در آخر اظهار داشت: ما در زمان کشتی خواستیم و مدال گرفتیم. این بچه ها هم باید خودشان اول بخواهند تا موفق شوند. خود کشتی گیران ما کوتاهی می کنند که حالا این افراد یقه ما را می گیرند و انتقاد می کنند.
منبع:

1402/09/03
23:20:05
5.0 / 5
423
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد