دفاع شخصی
یك پیشكسوت با دفاع شخصی مطرح كرد

کوشش برای به حاشیه بردن استقلال

کوشش برای به حاشیه بردن استقلال

دفاع شخصی: به گزارش دفاع شخصی، کارشناس و پیشکسوت فوتبال ضمن اشاره به اتفاقاتی که برای استقلال رخ می دهد اظهار داشت: برخی افراد با برنامه ریزی قبلی به دنبال این هستند که آبی پوشان و سرمربی این تیم را وارد مسائل حاشیه ای کنند.شاهین بیانی در گفتگو با خبرنگار مهر در ارزیابی خود از عملکرد شاگردان جواد نکونام در هفته یازدهم لیگ برتر اظهار داشت: در روزی که استقلال می توانست برنده از زمین بیرون برود بدشانسی به این تیم اجازه نداد و ضربه بازیکن ذوب آهن بعد از برخورد مهدی پور وارد دروازه استقلال شد تا آبی ها نتوانند سه امتیاز این دیدار را از آن خود کنند. البته یک امتیاز در خانه حریف آن هم تیمی چون ذوب آهن بسیار پرارزش بود.
کارشناس فوتبال در مورد عملکرد ذوب آهن برابر استقلال اظهار داشت: اعتقاد دارم ذوب آهن این فصل با فصل قبل تفاوت های بسیاری دارد. با آمدن ربیعی به ذوب آهن شرایط این تیم کاملا فرق کرده، ذوبی ها با برنامه بازی می کنند، عملکرد خوبی در تمامی خطوط دارند و تغییر زیادی نسبت به فصل قبل پیدا کرده اند. آنها در تهران هم مقابل پرسپولیس عملکرد خوبی داشتند. در مجموع برابر تیم های صاحب نام نمایش قابل قبولی از خود نشان داده اند.
بیانی در مورد عملکرد استقلال برابر ذوب آهن هم اظهار داشت: نبود مرادمند کاملا در این نشست حس شد. خط دفاع آبی پوشان هماهنگی گذشته را نداشت. با اینکه گل ذوب آهن با برخورد یکی از بازیکنان استقلال وارد دروازه شد و این بدشانسی استقلال بود که این صورت گرفت. اما در مجموع با تغییراتی که در خط دفاع صورت گرفت و روزبه چشمی مجبور شد به علت نبود مرادمند در دفاع آخر بازی کند.
کارشناس فوتبال افزود: این تغییرات یک ناهماهنگی در استقلال به وجود آورد اما امیدوارم کادر فنی استقلال که از سرمربی و مربیان باهوشی برخوردار می باشد تا شروع دیدار برابر فولاد که در ۱۸ آذر ماه برگزار می شود این ضعف ها را ترمیم کند تا با نبود مرادمند، خط دفاع استقلال صدمه پذیر نباشد.
وی در ادامه اضافه کرد: بازی سنگینی استقلال مقابل ذوب آهن انجام داد. ذوبی ها با انگیزه بسیار زیادی بازی کردند و نمی خواستند سه امتیاز را از دست بدهند اما هوشیاری کادر فنی، از خود گذشتگی بازیکنان استقلال و حمایت همه جانبه هواداران سبب شد تا دست ذوب آهن از رسیدن به سه امتیاز کوتاه شود و استقلال با یک امتیازی که در این نشست به دست آورد همچنان صدرنشین لیگ باقی بماند.
بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال افزود: با اینکه این تساوی، تیم هایی چون پرسپولیس و سپاهان را خوشحال کرد اما این دیدار درس بزرگی برای استقلال بود تا از موقعیت های به دست آمده اش در دیدارهای بعدی استفاده نماید و بتواند سه امتیاز را کسب کند.
کارشناس فوتبال در مورد اتفاقات پایان بازی و درگیری هایی که به وجود آمد هم اظهار داشت: اینکه یک فیلمبردار یا عکاس به خود اجازه می دهد تا یک قدمی سرمربی و یا دیگر اعضای کادر فنی بیاید، حرفه ای نیست. در یک صحنه هم آنقدر دوربین به لب خط نزدیک بود که ابوالفضل جلالی اگر خویش را کنترل نکرده بود دوربین فیلمبرداری، فیلمبردارو همگی گرفتار صدمه دیدگی می شدند. این اتفاقات نشان داده است که برخی ها به دنبال این هستند تا نکونام و تیمش را وارد حاشیه کنند.
وی اظهار داشت: البته نکونام و اعضای کادر فنی هم باید هوشیار باشند، آرامش خویش را حفظ کنند و اجازه ندهند این طور اتفاقات که تعمدی و از قبل پیشبینی شده است، تمرکز آنها را به هم زده و سبب شود تا درگیر بشوند و پس از آن گرفتار محرومیت شوند.
بیانی در مورد دیدار آینده استقلال برابر فولاد خوزستان اظهار داشت: باز هم یک تاخیر دو هفته ای به خاطر لیگ قهرمانان در فوتبال ما رخ می دهد. استقلال باید ۱۴ روز تمرین کند و سپس به مصاف فولاد خوزستان برود. وقفه های طولانی در لیگ نه تنها به تیم ها ضربه زده بلکه جذابیت بازی ها را هم از بین برده است.
وی اظهار داشت: استقلال باید با بازیهای تدارکاتی، خویش را آماده نگهدارد تا در اهواز به مصاف فولاد برود. با اینکه فولاد در هفته های اخیر نتایج خوبی کسب نکرده و در آخرین دیدارش برابر تراکتور شکست را پذیرا شده اما بازیکنان استقلال نباید حریف را دست کم گرفته و خویش را از پیش برنده بدانند.
بیانی اضافه کرد: رسیدن به قهرمانی کار سختی است. استقلال مسیر طولانی تا هدفش دارد و باید تمرکزش بر روی بازی ها باشد و اجازه ندهد غرور سبب شود تا از مسیر اصلی بیرون برود.
کارشناس فوتبال در انتها تصریح کرد: با این که اتفاقات زیادی برای استقلال در شروع فصل افتاد اما این تیم با یک وحدت و همدلی توانست به شرایط ایده آل باز گردد. کمتر کسی فکر می کرد با تمام مشکلاتی که در این تیم بود آبی ها صدرنشین لیگ باشند اما صمیمیت در استقلال این اتفاق را برای آبی پوشان به وجود آورد. ازاین رو باید توجه داشته باشند که حفظ صدرنشینی از رسیدن به صدر به مراتب سخت تر است.

1402/09/06
13:48:21
5.0 / 5
192
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد