دفاع شخصی

آقای دبیر چرا محسن کاوه؟

آقای دبیر چرا محسن کاوه؟

به گزارش دفاع شخصی، بیشتر از آنکه تغییر پژمان درستکار اهالی کشتی را متعجب کند، انتصاب محسن کاوه سوال های زیادی را در ذهن جامعه کشتی بوجود آورده است.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی سر انجام دست به تغییرات در کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد زد و با قبول استعفای پژمان درستکار، محسن کاوه را بعنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در فاصله ۸ ماه مانده تا المپیک پاریس برگزید.
با انتصاب کاوه بعنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان، او هم اکنون هدایت تیم های ملی کشتی آزاد جوانان، امیدها و بزرگسالان ایران را بر عهده دارد و بیشتر از همیشه تبدیل به مرد همه کاره کشتی ایران شده است.
بیشتر از آنکه تغییر درستکار سبب تعجب جامعه کشتی شود؛ انتصاب محسن کاوه بعنوان جانشین درستکار سوال های زیادی را برای مردم و جامعه کشتی به وجود آورده است.
طی سالهای اخیر علیرضا دبیر همواره چوب رفاقت با کاوه را خورده و انواع و اقسام انتقادات و اتهامات در لیگ کشتی یا تیم های ملی را به جان خریده است؛ حالا سوال منتقدان از این انتصاب اینست که واقعا چرا دبیر تا این حد به او اعتماد دارد که حاضر شده با استعفای یار دیرین خود که بطور قطع سودای حضور در المپیک را در سر داشت، موافقت کند و هدایت تیم ملی را در مهم ترین رویداد به محسن کاوه بسپارد.
این سوال وقتی جدی تر می شود که دبیر چندی قبل مدیریت تیم های ملی را از محسن کاوه گرفت و این سمت را به مشاور رئیس فدراسیون در تیم ملی تنزل داد.
خیلی از همان ابتدا نسبت به چرایی انتصاب پژمان درستکار بعنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با عنایت به افتخارات و سابقه او در زمینه قهرمانی و مربیگری انتقادات سفت و سختی را از رئیس فدراسیون مطرح نمودند اما با این وجود کارنامه درستکار در ۲۸ ماه گذشته چندان هم بد نبود و تیم های تحت هدایت وی در مجموع موفق به کسب ۱۸ مدال شامل ۶ طلا، ۸ نقره و ۴ برنز در ۳ دوره مسابقات جهانی شدند.
بعد از رقابت های جهانی ۲۰۲۳ هم هر چند انتقادات زیادی به عملکرد درستکار و دستیاران او وارد شد اما با این وجود وی در نشست خبری خود از آماده سازی تیم برای حضور پر قدرت در المپیک اطلاع داد و هیچ اشاره ای به کنار رفتن از سرمربیگری تیم ملی نکرد و معلوم نیست در این زمان چه اتفاقاتی رخ داده که دبیر در نهایت حاضر شده درستکار را کنار بگذارد و با کاوه همکاری کند؟
البته دبیر طی ۲۸ ماه گذشته هر چند تلویحا انتقاداتی را نسبت به عملکرد درستکار داشت اما همواره از دوست صمیمی خود و کادرش که بسیاری معتقد بودند در حد و اندازه های تیم ملی نیستند، حمایت کرد اما در نهایت او را در آستانه هدایت تیم ملی در مهم ترین رویداد ورزشی کنار گذاشت و با انتخاب کاوه، سند کشتی آزاد ایران را شش دانگ به نام او زد!
هر چند انتقاداتی نسبت به انتخاب کاوه بعنوان سرمربی تیم ملی وارد است اما در فرصت اندک باقیمانده تا المپیک، کشتی آزاد ایران در این اوضاع خراب ورزش ایران در کنار کشتی فرنگی بعنوان تنها امیدهای ورزش ایران برای کسب مدال در المپیک پاریس محسوب می شوند و به چیزی جز آرامش نیاز ندارند.
باید منتظر ماند و دید آیا در نهایت محسن کاوه می تواند علیرضا دبیر را از این تصمیم رو سفید کند یا اوضاع برای کشتی ایران در این آوردگاه بسیار مهم، سخت، پیچیده و غیر قابل باور خواهد شد؟
منبع:

1402/09/14
09:31:29
5.0 / 5
226
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد