دفاع شخصی
نگاهی به یك معمای حل نشده؛

ساکت نرفته بازگشت!

ساکت نرفته بازگشت!

به گزارش دفاع شخصی، سکانس تکراری آذرماه برای ساکت به سکانس استعفا برای قانون منع به کارگیری بازنشستگان تبدیل گشته اما به نظر می آید استعفای او این دفعه برای کوچ به مدیریت در سایه است.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، بامداد امروز رسانه رسمی باشگاه سپاهان خبر استعفای محمدرضا ساکت مدیرعامل این باشگاه را در خروجی خود قرارداد و منوچهر نیکفر را بعنوان سرپرست جدید این باشگاه معرفی نمود.
ساکت در متن استعفای خود علت این استعفا و تغییر مدیریتی را فشار نهادهای نظارتی و سازمان بازرسی در جهت قانون منع به کارگیری بازنشستگان عنوان نمود. موضوعی که حدود یک سال است توسط سازمان بازرسی درحال پیگیری بوده و در چند هفته گذشته توسط کمیته اخلاق لیگ هم پیگیری شده است. البته دراین میان برخی تخلفات دیگر هم مطرح شده که از جانب مدیران سپاهان رد شده است. نیکفر سرپرست باشگاه ظهر امروز در گفت وگویی تاکید کرده بود تنها علت رفتن ساکت از سپاهان فقط قانون منع به کارگیری بازنشستگان است.
از شب گذشته گمانه زنی ها در رابطه با آینده مدیریتی سپاهان و ساکت شروع شد و در یکی از موارد مطرح شده، قرار بود بعد از استعفای ساکت از مدیرعاملی، برای او توسط فولاد مبارکه یک پست غیررسمی تحت عنوان مشاور در نظر گرفته شود تا او با بتواند بدون مشکل در مقابل قانون منع به کارگیری بازنشستگان به فعالیت خود در سپاهان ادامه دهد.
درست چند ساعت پس از استعفای ساکت، او توسط مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه بعنوان مشاور مدیرعامل در حوزه توسعه زیرساخت ها و اماکن ورزشی منصوب شد؛ اتفاقی که نگاه رسانه ها را به سمت گمانه ادامه فعالیت وی در سپاهان و مسیر مدیریتی اش در این باشگاه برد؛ تصویری که تاکید دارد این پایان ساکت بازنشسته در سپاهان نیست!
ابوالمشاغلی با استعفاهای مختلف به دلیل بازنشستگی
اما آیا حضور مجدد وی در این باشگاه تخلف بوده یا خیر؟ محمدرضا ساکت از مرداد ماه ۱۳۸۱ تا مرداد ۱۳۹۰ به مدت ۹ سال و برای دومین بار از شهریور ۱۳۹۹ تا آذر ۱۴۰۲ مدیرعامل باشگاه سپاهان بوده است؛ دوره مدیریتی ابتدایی وی در ۹ سال برای سپاهان و هوادارانش افتخارات شاخصی به همراه داشت اما کارنامه وی در دوره دوم مثل ۹ سال اول نبود؛ او که با عناوینی مثل ابوالمشاغلی با کمترین اثر ماندگار و به جهت قانون منع به کارگیری بازنشستگان در ۱۵ آذر ۱۳۹۷ از سمت دبیرکلی فدراسیون فوتبال استعفا داده بود، شهریور ۱۳۹۹ مدیرعامل سپاهان شد.
حضور مجدد وی در سپاهان در حالی رقم خود که ساکت سمت قبلی خود در فدراسیون فوتبال را با استعفا و آن هم به جهت قانون منع به کارگیری بازنشستگان از دست داده بود و قطعا با عنایت به خصولتی بودن مجموعه فولاد مبارکه وقوع چنین اتفاقی قابل پیشبینی بوده است؛ تشابه رقم خوردن این استعفای الزامی هر چند برای ساکت به سکانس تکراری آذر ماه در خاطراتش تبدیل می شود اما ظاهر یک تخلف سریالی را با خود به همراه دارد.
او در حالی بعد از استعفا در سال ۹۷ از فدراسیون فوتبال رفت که با بازگشت تاج به رأس مدیریت فوتبال در سال ۱۴۰۱ و در همان زمان هایی که عده ای برای نخستین بار تخلف وی در مدیرعاملی باشگاه سپاهان بعنوان یک بازنشسته را مطرح نمودند، نتوانست در یک مقام تشریفاتی بعنوان مشاور به همیاری یار دیرین خود در فدراسیون فوتبال بپیوندد؛ موضوعی که در وضعیت کنونی باید دید باشگاه سپاهان برای فرار از سریال تکراری حاشیه ها آنرا رعایت می کند یا مقرر است ساکت در سایه به مدیریتش در این باشگاه ادامه دهد؟


منبع:

1402/09/16
21:41:50
5.0 / 5
205
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد