دفاع شخصی
علی نژاد تاكید كرد:

تكواندو یكی از سه فدراسیون برتر است

تكواندو یكی از سه فدراسیون برتر است

معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش گفت: تكواندو یكی از موفق ترین فدراسیون های ایران است و در ارزیابی صورت گرفته در سال 98 یكی از سه فدراسیون برتر كشور بود.به گزارش دفاع شخصی به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مهدی علی نژاد، معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مراسم رونمایی از اپلیکیشن تخصصی تکواندو اظهار داشت: خوشحالم در روز رونمایی از اپلیکیشن تکواندو در جمع قهرمانان، پیشکسوتان و خانواده این رشته حضور دارم. تکواندو یکی از موفق ترین فدراسیون های ایران است و در ارزیابی صورت گرفته در سال 98 یکی از سه فدراسیون برتر کشور بود. توفیقاتی که این رشته در تمامی رده های سنی و در بخش آقایان و بانوان داشت، ویژه بوده است. خوشحال هستیم که مسؤلان فدراسیون تکواندو همچون گذشته به کلام حضرت امیر (ع) عمل کردند که فرزند زمانه خویش باش. امروز زمانه ما، عصر تکنولوژی و اطلاعات است و اگر بخواهیم در راه پیشرفت گام برداریم باید از این ابزارها استفاده نماییم و ویروس کرونا مزید بر علت شد تا یادمان باشد از روش های دیگر می توانیم به منظور زندگی خود استفاده نماییم.
وی اضافه کرد: راه اندازی اپلیکیشن تخصصی تکواندو تدبیر مناسب و خوبی است و جا دارد همه فدراسیون ها چنین امکانی را فراهم نمایند.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش اضافه کرد: واقعا پرارزش است که در دوره ای که ویروس کرونا فعالیت ها را تحت شعاع خود قرار داده، فدراسیون تکواندو بیشتر از 60 دوره بازآموزی و دانش آفزایی را به صورت آنلاین برگزار کرده و این نشان داده است واقعا تدبیر صورت گرفته و کار متوقف نشده است.
معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش اظهار داشت: چشم برهم بزنیم المپیک رسیده است. در بخش مردان دو سهمیه توسط تکواندو کسب شده است و امیدواریم در بخش بانوان هم دو سهمیه کسب نماییم، چون که ما روی افتخارآفرینی تکواندو حساب کردیم. در تلاش هستیم هر چه زودتر مجوز آغاز فعالیت ها و شروع اردوها دریافت نماییم و در نخستین فرصت تمرینات متمرکز را با رعایت پروتکل ها آغاز نماییم. بطور قطع سلامت ورزشکاران اولویت است و این ویروس کرونا نشان داد در موج دوم رفتارهای متفاوتی دارد و جوان، پیر یا ورزشکار نمی شناسد؛ برخی از قهرمانان ما شرایط حادی پیدا کردند و به هیچ وجه نمی توان این ریسک را بکنیم که ورزشکاران که سرمایه های ملی ما هستند را در معرض خطر قرار دهیم.
وی با سفارش به قهرمانان تکواندو عنوان کرد: ورزشکاران عزیز، دوران قهرمانی دوران کوتاهی از زندگی ورزشی است و اگر دوره ورزشی را 100 سانتی متر یک خط کش لحاظ نماییم، دوران قهرمانی تنها 15 سانتی متر این خط کش است و باقی ان به دوره بعد از قهرمانی است، ازاین رو آن چیز که برای ورزشکار می ماند اخلاق، منش پهلوانی و راه درست است و کسانی که به حاشیه رفتند، دوران قهرمانی کوتاهی داشتند و خواهش می کنم بحث اخلاق و فروتنی سرلوحه ورزشکاران باشد و شرایط الگو بودن را داشته باشد. شرایط الگو بودن شرایط یک زندگی درست است؛ امثال شهید زمانی نیا حجت های تکواندو هستند که در خطیرترین موقعیت ها از آب و خاک این مرز و بوم دفاع کردند و در نهایت به فیض شهادت رسیدند. امیدوارم این شهدا الگوی قهرمانان باشند و قهرمانان الگوی جوانان هم باشند. خانواده تکواندو خانواده باشخصیت و با شناسنامه ای است و بعنوان کسی که در نوجوانی تکواندو کار کردم از حضور در این خانواده به خود می بالم.

1399/05/22
22:18:41
5.0 / 5
1508
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد