دفاع شخصی

محمد بنا استاد انگیزه!

محمد بنا استاد انگیزه!

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی طی ماه های اخیر كه بدلیل انتشار كرونا و تعطیلی تمرینات و مسابقات، روزهای سختی بر او و شاگردانش گذشت، علاوه بر نظارت فنی، به روش های مختلف به تك تك شاگردانش برای بالا بردن روحیه و انگیزه كمك كرد.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، هیچ کس در هیچ کجای دنیا به ذهنش هم خطور نمی کرد، روزی برسد که یک ویروس اینچنین دنیا را به هم بریزد، انسان ها را از هم دور کند و سبب مرگ هزاران نفر در سرتاسر جهان شود.
مردم ایران هم همانند دیگر کشورهای جهان از ویروس منحوس و ناخوانده کرونا صدمه های جدی دیدند، تعداد زیادی از مردم عزیزمان جان خویش را از دست دادند و فشارهای شدید روحی و روانی هم از دیگر آثار خطرناک شیوع این ویروس در کشورمان بوده است.
اما رشته های ورزشی زیادی همچون کشتی به تعطیلی دراز مدت کشیده شدند، موضوعی که حتی به اذهان ورزشکاران و مربیان هم خطور نمی کرد.
دوری از تمرینات گروهی و نبود هیچ مسابقه ای نه تنها سبب افت بدنی خیلی از ورزشکاران شد، بلکه به لحاظ روحی و روانی هم آثار مخربی بر روی آنها داشت.
در چنین شرایطی نقش مربیان برجسته تر می شود و لازم است ورزشکار مورد حمایت و نظارت جدی قرار گیرد تا انگیزه خویش را برای حفظ شرایط روحی و بدنی از دست ندهد.
محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی طی سال ها فعالیت در تیم ملی، اهمیت ویژه ای برای بالا بردن انگیزه و روحیه شاگردانش قائل بوده و موفقیت های بزرگ او هم از نتایج این رویکرد بوده است.
در روزها و ماه های اخیر که کرونا شرایط سختی را برای ملی پوشان کشتی بوجود آورد و تمرینات و مسابقات به تعطیلی کامل کشیده شد، محمد بنا هر روز علاوه بر ارتباط فنی با کشتی گیران، به شیوه های مختلف همچون انتشار پیام های انگیزشی خطاب به تک تک ملی پوشان، به آنها در حفظ انگیزه و تلاش در جهت رسیدن به موفقیت کمک کرد تا باز هم نشان دهد مربیان بزرگ علاوه بر توجه به مسائل فنی باید توجه جدی هم به مسائل روحی و روانی ورزشکاران داشته باشند، موضوعی که خیلی از مربیان ایرانی به آن بی توجه هستند.
در ادامه، چند نمونه از پیامهایی که محمد بنا در واتساپ خود برای شاگردانش گذاشته را مشاهده می کنید:


منبع:

1399/06/12
21:11:37
5.0 / 5
1191
تگها: بدن , تیم , ورزش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد