دفاع شخصی
یك ایرانی نادیده گرفته شد؛

نمره منفی برای وبینار كاراته آسیا

نمره منفی برای وبینار كاراته آسیا

به گزارش دفاع شخصی وبینار آموزشی كنفدراسیون كاراته آسیا در بخش كومیته با تدریس یكی از گمنام ترین قهرمانان قاره كهن در پایین تر سطح فنی ممكن برگزار گردید.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، این برنامه آموزشی به رغم حضور پر تعداد قهرمانان بلند آوازه جهان و آسیا در قاره کهن که از توان و پتانسیل فنی در حد استانداردهای جهانی بر خوردارند در بین شگفتگی همگان به کسی سپرده شد که علاوه بر گمنام بودن و ضعف فاحش در امر تدریس با استانداردهای یک سمینار معمولی بین المللی هم فاصله ای بسیار فاحش داشت و به زعم خیلی از آگاهان، این مدرس سبک وزن مالزیایی هیچگاه نتوانست سمیناری در قد و قواره آسیا عرضه نماید.
بعد از برگزاری موفقیت آمیز وبینار آموزشی مسؤلان کاراته آسیا (در رشته کاتا) که با تدریس یکی از اسطوره های کاراته جهان و آسیا (تاگو ساکوموتو) همراه بود، انتظار می رفت در بخش کمیته هم چنین روندی طی شود اما متأسفانه شاهد بازتاب بسیار متفاوت غیر قابل تصور و منفی آن در جامعه کاراته آسیا بودیم.
در حالی که کشورهای ژاپن، ایران، چین، قزاقستان و یا حتی ازبکستان قهرمانان صاحب نام و عنوان دار جهانی و قاره ای در اختیار داشته و الان هم دارای سهمیه های المپیک هستند، با نفوذ و ارتباط عضو مالزیایی هیأت اجرایی کنفدراسیون کاراته آسیا، تدریس این کلاس به «پووانس واران» از مالزی قرار گرفت. کاراته کایی که در دوران قهرمانی، چهره مطرحی نبود.
عدم تسلط به زبان انگلیسی، صدای نامطلوب و چیدمان بد آموزشی و قطع و وصل های مکرر و طولانی مدت حوصله شرکت کنندگان را سر برده و صرفا وقت آنان را تلف کرد و خاطره ای نه چندان دلچسب به جا گذاشت. عدم عرضه یک آموزش هدفدار کلاس را در سطح نامتناسبی قرار داد. اگر کشورهای حاضر در قاره کهن را در رشته کاراته به سه گروه A وBوC تقسیم نماییم با ارفاق این کلاس را می توان مناسب برای گروه C قلمداد نماییم.
حضور مدرسان و مربیان بر جسته و قهرمانان طراز اول در آسیا و قهرمانان شناخته شده در سطح جهان از کشورهایی که در بالا ذکر شد، این توقع را ایجاد می کرد که وقتی مقرر است در دورانی که ورزشکاران مانند سایر اقشار جامعه به ماندن در خانه تشویق می شوند، با استفاده از این پتانسیل بالا، چنین فرصتی از راه فضای مجازی مغتنم شمرده شود.
متأسفانه در انتخاب مدرس نه تنها علیرضا سلیمانی مربی ایرانی تیم ملی مالزی که در بخش آموزش تبحر بالایی دارد، نادیده گرفته شد، بلکه قهرمانان صاحب نامی چون «نیشیمورا» و «آراگا» ی ژاپنی، پورشیب، گنج زاده، عسگری، مهدیزاده از ایران، «دارخان» ازبکستانی و سایر قهرمانان برجسته از آسیا هم نادیده گرفته شدند تا آسیایی ها از برگزاری یک کلاس آموزشی جذاب و سطح بالا محروم شوند.


منبع:

1399/06/13
22:25:47
5.0 / 5
1369
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد