دفاع شخصی
یزدانی:

بی مهری می بینم اما برای مردم كشتی می گیرم

بی مهری می بینم اما برای مردم كشتی می گیرم

به گزارش دفاع شخصی دارنده مدال های طلای جهان و المپیك اشاره كرد: به دنبال كسب دومین طلای المپیك در توكیو هستم.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، حسن یزدانی درباره محبوبیتش میان مردم، اظهار داشت: مردم به من محبت دارند، امیدوارم لایق تعریف و تمجید همه این عزیزان باشم و بتوانم آنها را روسفید کنم.
دارنده ۳ طلای جهان و المپیک درباره پیگیری تمریناتش در روزهای شیوع ویروس کرونا نیز اشاره کرد: من هم مثل بقیه ورزشکاران اهتمام کردم نکات پزشکی را کاملا رعایت کنم. روزانه یک جلسه تمرین کردم. بدنم را در شرایط آمادگی نسبی نگه داشتم تا برای مسابقات پیش رو آماده باشم.
وی درباره وضعیت مصدومیت زانویش پس از انجام عمل جراحی اظهار داشت: پس از عملی که زیر نظر دکتر کیهانی انجام دادم، کار فیزیوتراپی را زیر نظر دکتر نوروزی پیگیری کردم و پس از دو ماه خدا را شکر وضعیت خوبی داشتم و از ۱۵ اسفند کارم را روی تشک کشتی استارت زدم اما با شیوع ویروس کرونا نتوانستم تمریناتم را آنطور که باید و شاید دنبال کنم.
دارنده مدال طلای المپیک درباره پیروزی برابر تمامی رقبا قبل از اختتام وقت قانونی مبارزه در جریان رقابت های جهانی ۲۰۱۹، اشاره کرد: همیشه تلاش می کنم زحماتی که در تمرینات متحمل می شوم را روی تشک مبارزه پیاده کنم. از دیدگاه مردم شاید کشتی هایم زود تمام می شود اما سختی های زیادی برای پیروزی می کشم. اگر حریف استقامت کند مبارزه به ۶ دقیقه هم می رسد، گاهی بعضی از حریفان دفاعی کار می کنند و قبلا هم این را داشتم و حتی برخی از آنها من را بردند، در کل اگر حریفی باشد که ۶ دقیقه کشتی بگیرد، من هم ۶ دقیقه می گیرم.
وی درباره انتخابش در جمع ۵ کشتی گیر برتر تاریخ ایران از طرف اتحادیه جهانی کشتی، اظهار داشت: این موجب خوشی من است که در کنار ۴ کشتی گیر بزرگ ایران قرار گرفتم، البته کشتی گیران جوان دیگر هم می توانند از من جلو بزنند و این چیزی نیست که من به آن فکر کنم. دنبال رسیدن به بهترین ها هستم و اینبار نیز به مدال طلای مسابقات جهانی و المپیک پیش رو فکر می کنم. اینکه جزو ۵ کشتی گیر برتر تاریخ ایران باشم، اول یا دوم باشم، مهم نیست، این برای من اهمیت دارد که مردم را خوشحال کنم و بهترین نمایش را در مسابقات داشته باشم.
یزدانی در مورد احتمال رویارویی اش با دیوید تیلور آمریکایی قبل از رقابت های المپیک، اظهار داشت: هدف من همین بود که قبل از جهانی نورسلطان در هر مسابقه و تورنمنتی که او می خواست شرکت کند، حضور پیدا کنم تا با هم کشتی بگیریم که او لطمه دید و در تورنمنتی حاضر نشد و مسابقات جهانی ۲۰۱۹ را هم از دست داد. بعد قرار بود در سال المپیک این کار را انجام دهم که کرونا فعلا همه مسابقات را به تعویق انداخته است.
وی افزود: دوست دارم با تیلور کشتی بگیرم. اینطور نیست که دنبال این باشم یک جا گیرش بیاورم، اما دوست دارم پیش از المپیک در یک مسابقه غیررسمی وضعیت خودم را مقابل او سبک سنگین کنم تا ببینم در این چند وقتی که تمرین کردم به لحاظ فنی و روحی چه شرایطی دارم و نقاط ضعف و قوتم را تا المپیک برطرف کنم تا در نهایت در توکیو بهترین عملکرد را داشته باشم.
آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم ایران درباره رقبای داخلی اش نیز اشاره کرد: رقیبان خوبی مثل احمد بذری، کامران قاسمپور و یک سری پهلوانان دیگر دارم. رقبای خوب موجب پیشرفت هر کشتی گیری می شوند. آنها من را نگاه می کنند که بیشتر زحمت بکشند تا مرا شکست دهند، من هم دوست دارم آن فاصله ای که قبل از این با رقبایم ایجاد کردم را تداوم دهم. چه به لحاظ فنی و چه روحی و روانی. تمرکز من روی تمریناتم، انتخابی تیم ملی، مسابقات برون مرزی و همین طور جهانی و المپیک است.
به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، یزدانی در ادامه درباره مصاف حساس مقابل انور گدویف روس در فینال المپیک ۲۰۱۶ ریو، اظهار داشت: شاید حرف ها دراین زمینه تکراری باشد اما مبارزه سختی بود. خونریزی سر انور گدویف در کشتی موجب شد تا شرایط سخت شود و تا ثانیه آخر نتیجه مشخص نباشد اما خوشبختانه در آخر دست من بعنوان برنده بالا رفت.
وی اشاره کرد: برخی از دوستان می گویند او خونریزی داشت و این به نفع من شد، ولی گدویف ۶ بر صفر از من پیش بود. من می دانستم حریفم به لحاظ تنفسی کم می آورد. وقتی با کشتی گیری سرشاخ می شوم می فهمم که تا چه تایمی می تواند با من کشتی بگیرد و فشارم باید تا چه اندازه ای باشد. این خونریزی موجب شد که وی در حین مبارزه استراحت کند. کشتی ۶ دقیقه ای، ۲۰ دقیقه طول کشید و این برای حریفی که جلو هست، بهتر است اما من تمرکزم را از دست ندادم. مربیانی که کنارم بودند، کمک کردند، همچنین خودم با دعای خیر مردم تلاش کردم که مبارزه به سود من تمام شود.
یزدانی در پاسخ به این پرسش که تا چه زمانی قصد حضور در دنیای قهرمانی را دارد، اشاره کرد: همه اهتمام و تلاشم این است که پله پله پیش بروم و به آینده فکر کنم. الان دیدگاه من حضور در المپیک توکیو هست و انتخابی تیم ملی و تورنمنت هایی که باید برای حضور در آنها برنامه ریزی کنم. تا جایی که توان داشته باشم مبارزه می کنم و اگر تا المپیک ۲۰۲۴ شرایطم ایده ال باشد تا آن وقت کشتی می گیرم.
وی که در برنامه تخصصی رشته کشتی به نام دایره طلایی حاضر شده بود، در ادامه درباره احتمال حضورش در لیگ امسال باوجود مصدومیتی که از لیگ فصل گذشته نصیبش شده، اظهار داشت: دوستانی که کنارم بودند می دانند که آن زمان هم آمادگی داشتم، این مصدومیت هم تنها سه چهار روزی موجب شد استراحت کنم و خیلی سریع تمرینات بالاتنه را آغاز کردم. بدنم ۶۰-۷۰ درصد آماده بود و اگر المپیک هم به تعویق نمی افتاد آمادگی این را داشتم که در توکیو کشتی بگیرم. حالا باید بیشتر از قبل مراقب پایم باشم.
وی درباره دوران نوجوانی اش نیز اظهار داشت: به هر حال شیطنت نوجوانی را داشتم و گاهی هم دعوا می کردم.
دارنده مدال های طلای جهان و المپیک با بیان اینکه، پوریای ولی و جهان پهلوان تختی را الگوهای خود می داند، اظهار داشت: بدون پول و امکانات هم می شود قهرمان شد اما حمایت هم لازم است. پدرم دراین زمینه خیلی به من کمک می نماید، او سختی زیادی را تحمل کرد تا من به لحاظ مالی دغدغه ای نداشته باشم و تمرکزم روی کشتی باشد.
یزدانی در پاسخ به این پرسش که آیا تابحال به کشتی گرفتن برای کشورهای دیگر فکر کرده است یا خیر، اظهار داشت: اصلا به این مساله فکر نمی کنم. مردم آنقدر به من محبت دارند که به این چیزها فکر نکنم. درست است در کشور ما بی مهری هایی صورت می گیرد ولی وقتی محبت مردم را می بینم به چنین چیزی فکر نمی کنم و فقط می خواهم آنها را خوشحال کنم و مردم از من راضی باشند.
دارنده مدال های طلای جهان در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ در ادامه این گفتگو، انور گدویف روس را باهوش ترین حریفی دانست که مقابلش کشتی گرفته و در مورد مربیانی که برایش زحمت کشیده اند، اظهار داشت: مربیان زیادی در این راه کمکم کردند که شروع کارم با همت مسلمی بود، پس از آن در تیم ملی نوجوانان زیر نظر محمد طلایی، دکتر رسول خادم و الان نیز غلامرضا محمدی و دکتر دبیر کارم را دنبال می کنم.
وی در مورد حسش به جویبار و اینکه آیا تصمیم دارد این شهر را در آینده ترک کند یا خیر، اشاره کرد: جویبار جایی است که کشتی را از آنجا استارت زدم، همشهری های من آنجا حضور دارند و شهر پر از عشقی است که همه مشتاق کشتی هستند. آینده را نمی گردد پیش بینی نمود، مشخص نیست در آینده در تهران، جویبار یا شهرهای اطراف آن زندگی کنم، فعلا درباره این مساله برای آینده برنامه ای ندارم.
آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد در ادامه اضافه کرد: رشته های فوتبال، والیبال و بسکتبال از رشته هایی هستند که قبلا بازی می کردم.
ایشان سپس با اشاره به آلودگی دریای مازندران اظهار داشت: فاضلاب شهری، آب دریا را کثیف می کند و این آلودگی ها برای آبزیان دریا خوب نیست و آنها لطمه می بینند. از همه عزیزانی که در راس کار هستند می خواهم بیشتر مراقب دریای مازندران باشند.
قهرمان المپیک ریو، با اشاره به هزینه های حضور در کشت، اظهار داشت: انتظاری از مسئولان استانی ندارم. زمانی که نوجوان بودیم هزینه های ما کمتر بود اما حالا مردم از ما انتظار دارند و هزینه های حفظ آمادگی بدنی نیز سنگین است. سالانه چیزی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان فقط هزینه تغذیه من می شود، آن هم بدون مکمل ورزشی. مسئولان استانی فقط سال ۲۰۱۶ سالی که قهرمان المپیک شده بودم، یک جایزه ۱۰۰ میلیونی به دارنده مدال طلای المپیک اهدا کردند. البته من به این چیزها فکر نمی کنم، خیلی حمایت مادی از ما نشده اما رابطه ما با مسئولان خوب است.
او در آخر درباره انتخابات پیش روی هیئت کشتی مازندران اظهار داشت: ابتدا از اصغر ثمربخش که در این چند سال خیلی زحمت کشید تشکر می کنم و آرزوی سلامتی برای او دارم. زیاد در جریان انتخابات استان نیستم و فکرم را مشغول این چیزها نمی کنم، اما رای دهنده هستم و در مجمع حضور دارم. امیدوارم کسی بیاید که به کشتی استان خدمت کند و برای رفع دغدغه های مالی بچه ها سرمایه بیاورد. کشتی گیران در سال های قبل با پول توجیبی خودشان به مسابقات کشوری می رفتند، امیدوارم کسی بیاید که دلسوز باشد.
منبع:

1399/03/19
10:47:06
5.0 / 5
2235
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد