دفاع شخصی
علیرضا دبیر:

پیامك بنا را استعفا نمی دانم

پیامك بنا را استعفا نمی دانم

رئیس فدراسیون كشتی با اعلان اینكه خانه كشتی خانه محمد بنا است، اظهار داشت: پیامك او را استعفا نمی دانم و شاید این مساله بخاطر خستگی است.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، علیرضا دبیر درباره تعطیلی کشتی طی ۸ ماه گدشته، اظهار داشت: کشتی تعطیل شده اما برنامه ها تعطیل نشده اند. برنامه ای درباره داوری نوشته شده و خیلی پیچیده است. یکی از پیشکسوتان که در جریان کارهای اجرایی نیست گفته بود فدراسیون فعالیت ندارد اما پولشان را می گیرند در صورتیکه وزارت ورزش پولی به ما نداده بلکه حقوق پرسنل را هم کامل نداده است. فقط رقمی در حدود دو میلیارد و دویست میلیون تومان به ما داده است. البته آن پیشکسوت مقصر هم نیست چونکه فقط کشتی گرفته است.
رییس فدراسیون کشتی درباره لیگ نیز اظهار داشت: سال قبل ۴۳ روز طول کشید. ما لیگ فصلی را قبول نداشتیم و آنرا جمع کردیم. امسال قرار بود ۷۰ روزه اجرا شود اما به کرونا خورد. لیگ را رها نکردیم و پی گیر بودیم. از من پرسیدند و گفتم حتما ثبت نام و قرعه کشی اجرا شود. از دکتر نمکی تشکر می کنم که متقاعد شدند مجوز لیگ را صادر کنند. ما واقعا منتظر تصمیم اتحادیه جهانی هستیم. هفته گذشته از لالوویچ پرسیدم که تکلیف مسابقات چه می شود. وی گفت شانس برگزاری امیدهای جهان در فنلاند کم است اما لالوویچ خیلی مصر است جهانی بزرگسالان اجرا شود. مقرر است تا ۱۰ مهر جواب نهایی را بدهند.

وی افزود: در صورت برگزاری رقابت های جهانی خیلی نمی توانیم لیگ را ادامه دهیم اما اگر لغو شود دست سازمان لیگ بازتر خواهد بود. مقرر است جلساتی درباره نحوه رعایت پروتکل ها و اینکه مسابقات لیگ متمرکز اجرا شود یا نه ادامه داشته باشد تا به بهترین تصمیم برسیم.

دبیر درباره مزایای برگزاری لیگ در این شرایط اظهار داشت: بسیاری از کشتی گیران به من پیامک دادند که لیگ را برگزار کنید. برگزاری لیگ به لحاظ بدنی هم نشان میدهد کشتی گیران در چه وضعیتی هستند. ضمن اینکه بازار کشتی داغ می شود. من نگران چند سال دیگر کشتی هستم که جمعیت آن بسیار کم شده است. ان شاءالله کشتی با لیگ وارد خانه ها شود.

رییس فدراسیون کشتی درباره نظارت بر پرداخت مطالبات در لیگ اظهار داشت: یک تیم پارینه به تعهداتش عمل نکرد. امروز به نصیرزاده گفتم آن تیم را کنار بگذار یا تسویه کند بعد وارد لیگ امسال شود. من وارد ریز موضوعات نمی شوم قرار باشد من همه کارها را انجام دهم که به کارهای خودم نمی رسم. نصیرزاده باید جدی تر در سازمان لیگ عمل کند.

وی درباره استعفای محمد بنا و موضع فدراسیون نیز اظهار داشت: سوریان تمام اختیارات من همچون مالی و فنی را دارد و تصمیم او تصمیم من است. در مباحث فنی هم در آزاد و هم فرنگی او وسط آمده و دنبال می کند. از دو بعد بحث بنا را مطرح می کنم. از بعد اخلاقی آدمی که انقدر بزرگوار است که مکانی که به نام خودش است را به نام یک شهید می کند. او قیمت ندارد و عزیز است و از او درس گرفتم. از بعد فنی هم فکر کنم یک کوچولو در کشتی سرم کلاه نمی رود. ۳ یا ۴ مربی کاربلد داریم که یکی از آنها محمد بنا است. اخلاق من را همه می دانند و اگر کسی بد باشد جلویش می گویم.
دبیر اضافه کرد: من پیامک بنا را استعفا نمی دانم. او باید درد دلش را به من بگوید، اگر به من نگوید پس به که بگوید؟ فدراسیون کشتی خانه محمد بنا و سایرین است و من این مساله را ناشی از خستگی او می دانم. این استعفا را نه در شان بنا می دانم نه در شان فدراسیون. از محمدی هم پرسیدم آیا در جلسه اتفاقی افتاد گفت نه. اتفاقا پیشنهاد بنا این بود که اردوهای ۴ روزه اجرا شود. واقعا بحثی هم در جلسه نبوده است. نمی دانم شاید بحث بنا خستگی باشد. اگر پیدایش کردید از خود او بپرسید. او واقعا برای ما عزیز است.
رییس فدراسیون کشتی که میهمان برنامه دایره طلایی بود، درباره انتخاب سرپرست انستیتو کشتی اظهار داشت: ابتدا جا دارد از یوسفی افشار که انصافا خیلی قبولش دارم تشکر کنم. او بازنشسته بود و هر کاری کردیم با وجود میل ما نشد که به کار ادامه بدهد. وی در این یکسال هم کارهای خوبی انجام داد. مرادی می تواند آن چیزهایی که در ذهنم است را عملیاتی کند. او کشتی گیر بوده و عضو هیات علمی دانشگاه هم هست و اساسا می تواند موفق باشد.
وی درباره مشکلات بودجه فدراسیون کشتی و گلایه های مطرح شده در این زمینه نیز اشاره کرد: خواهش می کنم یکسری دوستان منصفانه نقد کنند نه مغرضانه. ورزش رابطه مستقیم با اقتصاد دارد، مثل چین و روسیه و آمریکا که در اقتصاد خوب هستند و در ورزش هم خوب کار می کنند. روزی که رئیس فدراسیون قبلی استعفا داد دلار ۱۰ تومن بود و می گفتند نمی چرخد اما امروز بالای ۲۶ هزار تومان است و واقعا کارها نمی چرخد. از ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون، وزارت ورزش فقط ۲ میلیارد و دویست سیصد داده است.
دبیر اشاره کرد: تمام مسابقاتی که شرکت می نماییم دلاری است. بلیت، هتل و لایسنس همه دلاری است و برای هر سفری باید میلیاردی هزینه نماییم. وزیر و معاون وزیر ورزش واقعا کمک می کنند اما مشکل ما با بخش مالی وزارت ورزش است. ما خودمان پیگیری کردیم مجلس ده میلیارد مازاد بودجه وزارت به کشتی مختص کرده است. من بودجه ۱۲ میلیاردی کشتی را قبول نمی کنم. بودجه کشتی با این قیمت دلار واقعا مشکل جدی دارد و دولت و مجلس باید نگاه ویژه داشته باشند.
رییس فدراسیون کشتی، افزود: حالا هر چه بوده من شدم مسئول کشتی. به همه اهالی کشتی ارادت دارم اگر نکته ای به ذهنشان می رسد زنگ بزنند یا بیایند فدراسیون بگویند. اگر واقعا انتقادی دارند به من بگویند نه اینکه در خبرگزاری ها بگویند.
وی درباره زمان مشخص شدن رئیس هیات کشتی لرستان اظهار داشت: اداره کل آنجا می خواهد گزینه خودشان را بگذارد. اساسا من بیشتر از مدیر کل لرستان کشتی را می شناسم و دوست دارم. برای مدیر کل ورزش لرستان احترام قائلم اما اجازه دخالت به آنها را نمی دهم.
وی درباره نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در لیگ اظهار داشت: فردا جلسه ای در لیگ با مدیران تیم ها داریم. نکته اول نحوه قرنطینه تیم ها و گرفتن تست از کشتی گیران است. خبرنگاران هم باید برای ورود تست روزانه داشته باشند. دوستان ناظر و بازرس وزارت بهداشت هم به ما کمک خواهند کرد.
وی درباره مشکل قرارداد حاج آقا نیا و فروتن در قرارداد با دو تیم لیگ برتری در سازمان لیگ، اظهار داشت: از اینکه رضا یزدانی و مهدی تقوی در کشتی هستند واقعا خوشحالم. امثال من می روند و این ها می مانند. از هر دوی آنها می خواهم مثل دو برادر بنشینند و موضوع را جمع کنند. خودم چه در زمانی که کشتی می گرفتند و چه الان طرفدارشان بودم و می خواهم خودشان موضوع را حل کنند.

ادامه دارد


1399/06/23
21:39:08
5.0 / 5
1281
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد