دفاع شخصی
گزارش،

كشتی كشتی لرستان در مرداب

كشتی كشتی لرستان در مرداب

لرستان در چند دوره اخیر برای برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت كشتی لرستان بین اداره كل ورزش و جوانان این استان و فدراسیون كشتی اختلافات زیادی وجود داشته است.


به عنوان مثال آبان ۹۳ دوره چهار ساله ریاست عبدالله عزیزپور در هیأت کشتی لرستان به پایان رسید اما به جهت وجود اختلافات اداره ورزش و فدراسیون، مجمع بعدی این هیئت دی ۹۴ با حضور ۱۱ کاندیدا برگزار گردید که سه نفر در حین مجمع انصراف دادند.
در آن مجمع کار به دور دوم کشید و وحید والیزاده مرادی بعنوان رئیس انتخاب گردید و عبدالله عزیزپور نتوانست برای دومین دوره متوالی رئیس هیئت کشتی لرستان شود.
آن زمان مسؤلان اداره کل ورزش و جوانان لرستان و فدراسیون مصاحبه های زیادی انجام می دادند و همواره توپ را به زمین دیگری می فرستادند اما بر کسی پوشیده نبود که اختلاف بر سر اعضای مجمع و کاندیدا؛ مانع اصلی برگزاری انتخابات این هیئت است.
حالا باردیگر این داستان تکرار شده و با این که از دی ۹۸ دوره چهار ساله والیزاده مرادی در هیئت کشتی لرستان به پایان رسیده اما خبرهای خوشی از برگزاری مجمع انتخاباتی به گوش نمی رسد و با این که چند سرپرست در این هیئت فعالیت نموده اما شرایط برگزاری مجمع مهیا نشده است.
برخی می گویند در شرایط کرونایی خیلی نیازی به برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت کشتی لرستان احساس نمی گردد اما این در شرایطی است که سال ۹۹ مجمع انتخاباتی چند هیئت کشتی در استان های مختلف بدون هیچ مشکلی برگزار شده است.
در همین ایام کرونایی هم مجمع انتخاباتی چند هیئت در لرستان برگزار شده و این ویروس منحوس هیچگاه مانع امور اداری ورزشی در استان نبوده است. بدین سان طرفین مشکلی از لحاظ مکان و زمان برای برگزاری مجمع ندارند اما چالش در جای دیگری رخنه کرده است.


حال کشتی لرستان خوب نیست
غلام رضا محمدی، سرمربی لرستانی تیم ملی کشتی آزاد با اظهار نارضایتی از بلاتکلیفی هیئت کشتی این استان به ایسنا اظهار داشت: متأسفانه کشتی لرستان حال و روز خوبی ندارد و مدت هاست که هیئت این استان در بلاتکلیفی سپری می کند و با سرپرست اداره می شود.
وی با اشاره به اینکه سه بار برای هماهنگی های لازم در جهت برگزاری مجمع به خرم آباد آمده ام، خاطرنشان کرد: این کار را وظیفه خودم می دانم اما انتظار می رود سایر مسؤلان هم در جهت برگزاری مجمع همکاری کنند.
محمدی تصریح کرد: دلم برای کشتی لرستان می سوزد و سیاسی کاری متأسفانه لطمات زیادی به این رشته در استان ما وارد کرده است.
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد اظهار داشت: به کشتی استانم احساس دین می کنم و هر جا که لازم بوده و توانسته ام کمک کرده ام و امیدوارم این مشکل هم حل شود.
وی با اشاره به برگزاری مجمع انتخاباتی چند هیئت در ماه های اخیر، خاطرنشان کرد: کشتی لرستان از استان های دیگر جا مانده و در ارزیابی فدراسیون رتبه خوبی نداریم.
محمدی تصریح کرد: با عنایت به شرایط انتظار می رود مقدمات برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت کشتی لرستان هرچه سریع تر فراهم گردد.
وی در حالی از شرایط به وجود آمده اظهار نارضایتی می کند که از شواهد و قرائن پیداست فدراسیون کشتی و اداره کل ورزش و جوانان لرستان هیچکدام حاضر نیستند که از خواسته هایشان کوتاه بیایند.

اجازه نفوذ به کسی نمی دهم
علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در مورد برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت کشتی لرستان، تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان این استان تلاش می کند نکات مدنظر خودش را اجرا نماید اما آنان به اندازه من و امثال من کشتی را دوست ندارند.
وی با اشاره به اینکه ما از جنس کشتی هستیم، افزود: با تمام احترامی که برای مدیرکل ورزش و جوانان لرستان قائل هستم اما اجازه نمی دهم که کسی بخواهد نفوذ کند و شرایط باب دل خودش را اجرایی کند.
دبیر بازهم تصریح کرد: اهالی کشتی باید خودشان تصمیم بگیرند و ما هم درصدد اجرای این خواسته بحق هستیم.
صحبت های دبیر در حالی مطرح شده که مسؤلان اداره کل ورزش و جوانان لرستان هم می گویند ما بهتر از فدراسیون می دانیم که چه شرایطی به نفع کشتی استان است.

قلم قرمز فدراسیون روی نام چند نفر از اعضای مجمع
عبدالله عزیزپور، معاون اداره کل ورزش و جوانان لرستان هم در مورد علل برگزاری نشدن مجمع انتخاباتی هیئت کشتی استان به ایسنا اظهار داشت: ما هم به دنبال برگزاری مجمع انتخاباتی این هیئت هستیم اما متأسفانه مشکلاتی وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: چند هفته پیش فهرست پیشنهادی اعضای مجمع را به فدراسیون ارسال کردیم اما متأسفانه نام چند نفر را خط زدند که به نظر ما این کار به اشتباه انجام شده است.
عزیزپور بیان نمود: ما وظیفه داریم شرایط را برای برگزاری انتخابات هیئت فراهم نماییم اما انتظار می رود فدراسیون هم با اداره کل ورزش و جوانان لرستان همکاری کند.
معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان لرستان با اشاره به اینکه در چند ماه اخیر مجامع انتخاباتی چندین هیئت را بدون هیچ مشکلی برگزار کرده ایم، اضافه کرد: برای ما فرقی ندارد که چه کسی رئیس هیئت شود اما نمی توانیم فهرست اعضای مجمع را مطابق نظر فدراسیون ها تایید نماییم و به دنبال اجرای قانون هستیم.

این شرایط شایسته کشتی لرستان نیست
چند پیشکسوت کشتی استان که دل خوشی از شرایط این روزهای ورزش اول ندارند با حضور در ایسنا تاکید کردند: یک زمانی ما حرف اول را در کشتی کشور می زدیم اما متأسفانه الان نامی از کشتی لرستان نیست.
آنان بر این باورند که دخالت های بی جا علت اصلی شرایط نامناسب این روزهای کشتی لرستان است و می گویند باید با برگزاری مجمع انتخاباتی هرچه سریع تر وضعیت هیئت مشخص شود و چه بهتر که یک نفر از جنس کشتی ریاست هیئت را به عهده بگیرد.
به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، هر دوره چالش مجمع انتخاباتی هیئت کشتی لرستان تکرار می شود و فقط جای افراد تصمیم گیر تغییر می کند و قصه همان است «چالش فدراسیون و اداره کل» و دود این اختلاف ها به چشم اهالی کشتی لرستان می رود و شرایط همچنان همانی است که نباید باشد.
منبع:

1399/06/24
13:54:22
5.0 / 5
1330
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد