دفاع شخصی
دبیر هیئت كونگ فوی استان فارس:

گرفتن مجموعه شهید دستغیب از هیئت های ورزشی غیرحرفه ای بود

گرفتن مجموعه شهید دستغیب از هیئت های ورزشی غیرحرفه ای بود

فارس دبیر هیئت كونگ فوی استان فارس اعتقاد دارد كه گرفتن مجموعه ورزشی شهید دستغیب از هیئت های ورزشی، كاری غیركارشناسانه و غیرحرفه ای بود كه تاثیرات بسیار منفی را طی هفت ماه گذشته بر عملكرد این هیئت ها گذاشته است.


حبیب شکرریز در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان مطلب بالا اظهار داشت: الان هفت ماه است که درب مجموعه شهید دستغیب را به روی اهالی ورزش بسته اند و دیگر حتی به دفتر خودمان هم دسترسی نداریم. می توانم بگویم تصمیمی گرفته شد، تصمیمی ناشی از بی تدبیری و بسیار غیرحرفه ای بود.
او افزود: شهرداری این همه سالن فوتسال دارد که در آنها را بسته. چرا آن سالن ها را به بیماران کرونایی اختصاص ندادند؟ حالا ما حتی کارهای عادی و اتوماسیون اداری مان را هم نمی توانیم انجام دهیم. حتی برای صدور احکام قهرمانی مسابقات مجازی مشکل داریم چون نمی توانیم وارد دفترمان بشویم.
شکرریز با اشاره به اینکه افراد بیمه شده زیر نظر هیئت کونگ فوی استان فارس ۷۶۴۱ نفر هستند، دیگر مشکل اساسی این هیئت را نداشتن یک سالن اختصاصی برای کونگ فو اعلام و افزود: ما فقط یک سالن تمرینی داریم که سالن ۲۲ بهمن است. نداشتن سالن تخصصی کونگ فو دارد ضربات زیادی به ما می زند. امیدواریم طبق قولی که مسؤلان اداره ورزش پارسال به ما دادند، سالن ۲۰۰۰ نفری تخصصی کونگ فو ساخته شود تا ما از لحاظ برگزاری مسابقات، اردوهای تیم ملی و برگزاری تمرینات تیم های مختلف استان، مشکلی نداشته باشیم. اما فعلاباید برای تمرین در مجموعه ۲۲ بهمن هم اجاره پرداخت نماییم و جالب اینجاست که از سال جاری گفته اند باید مالیات هم بدهید! حتی این احتمال وجود دارد که این مجموعه را هم از ما بگیرند و در اختیار ستاد کرونا بگذارند.
وی ادامه داد: امیدواریم نسبت به هیئت ما که همواره جزو سه هیئت برتر کشور بوده است، نگاه منصفانه تری صورت گیرد. این طور نباشد که به فلان هیئت، مبالغ آنچنانی داده شود اما به هیئت ما که عملکرد خوبی داشته است، سالیانه فقط ۶ میلیون تومان تعلق بگیرد که حتی کفاف هزینه های یک سفرمان را هم نمی دهد.
شکرریز که ۱۶ سال است زیر نظر حجت جوانمردی (رئیس این هیئت) بعنوان دبیر هیئت کونگ فوی فارس، فعالیت دارد، یکی دیگر از مشکلات موجود را بی توجهی آموزش و پرورش به قهرمان های استان فارس دانست و اظهار داشت: یکی از دغدغه های اصلی ما این است که آموزش و پرورش، امتیاز چندانی برای دانش آموزانی که در رشته های مختلف ورزشی موفق به کسب مقام قهرمانی در استان می شوند، قائل نیست.
او افزود: مدارس نمونه دولتی عنوان می کنند که مقام های قهرمانی استان را قبول ندارند و فقط عرضه مقام های کشوری می تواند سبب تعلق گرفتن امتیاز ویژه ای برای دانش آموز ورزشکار شود. خب این چنین برخوردهایی سبب دلسردی و سرخوردگی نونهالان و نوجوانان ورزشکار خواهد شد. این در حالیست که در کشورهای مدرن دنیا، به ورزش کودکان در کنار تحصیل آنها بهای زیادی داده می شود و همین مسئله سبب رشد ورزش آنها در سطوح جهانی و المپیک شده است.
این مربی کونگ فو همینطور از بی توجهی به مربیان این رشته در دوره بحران کرونا گلایه و افزود: هفت ماه از انتشار کرونا و تعطیلی باشگاه ها می گذرد اما یک نفر از مسؤلان زنگ نزده که بگوید مربیان شما چگونه دارند امرار معاش می کنند؟ پیشکسوتی را سراغ دارم که به ما زنگ زده و گریه کرده، چون کلاس او از صد نفر به چهار نفر کاهش یافته. خب ما خبر داریم که مخارج زندگی او تنها از همین راه تأمین می شود. من بعنوان دبیر هیئت، به جای اینکه به مسائل فنی بپردازم و ارتقای سطح فنی ورزشکاران و مربیان در دستور کارم باشد، ابتدا باید روی مسائل اقتصادی زندگی خودم تمرکز کنم. با این شرایط نمی توان امیدی به پیشرفت داشت. حالا شش ماه از سال قبل اما هنوز ریالی به حساب هیئت واریز نشده که ما بتوانیم حداقل پاسخگوی چند تن از مربیانمان باشیم. اینچنین تصمیماتی نشان داده است تصمیم گیرندگان ما ورزشی نیستند و نگاهی سیاسی به مسائل ورزش دارند.
وی با اشاره به اینکه طی ۱۶ سال گذشته، هیئت کونگ فوی استان فارس جزو سه هیئت برتر کشور بوده و در ۲ بخش آقایان و بانوان حرف برای گفتن داشته است، اظهار داشت: بانوان فارس در لیگ، عملکرد درخشانی را کسب کرده اند. مربی تیم ملی بخش بانوان هم از استان فارس است و بازیکنان ملی پوش هم در این بخش داریم.
شکرریز در مورد وضعیت هیئت های شهرستانی کونگ فوی فارس اظهار داشت: همگی شهرستان ها در این رشته فعال می باشند اما غیر از شیراز، شهرستان های مرودشت، جهرم، ارسنجان، لار و داراب وضعیت بهتری دارند و همینطور شهرستان های کازرون، گراش و نورآبادممسنی هم تیم های خیلی خوبی هستند.

منبع:

1399/06/30
23:43:37
5.0 / 5
1192
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد