دفاع شخصی
دارنده نشان طلای مسابقات بین المللی گرجستان:

نمك نشناس نیستم اما نامهربانی دیده ام

نمك نشناس نیستم اما نامهربانی دیده ام

خوزستان آزادكار خوزستانی با بیان این كه كشتی گیر نمك نشناسی نیستم، اظهار داشت: در این سال ها نامهربانی های زیادی دیدم اما گله مند نیستم و الان هم بدون داشتن حریف تمرینی به تنهایی تمرین می كنم.


جمال عبادی در گفتگو با ایسنا در مورد رقابت در لیگ برتر کشتی آزاد کشور همراه با تیم استقلال تهران، اظهار نمود: بعد از طی دوران مصدومیت همراه با این تیم وارد مسابقات شدم. البته پس از طی دوران مصدومیت خیلی دشوار می باشد که بتوان مجدد به مسابقات برگشت اما با تمرینات مداومی که داشتم توانستم در لیگ شرکت کنم و عملکرد خوبی هم داشتم.
حق من خورده شد
وی درباره کسب ۲ پیروزی و یک شکست در مرحله اول لیگ برتر کشتی آزاد، اظهار داشت: کشتی های خوبی گرفتم و تنها باخت من به صورتی بود که البته نمی خواهم بگویم داوری به سود کشتی گیر خاصی رقم خورد اما فنی که من روی مسعود کمروند زدم خیلی واضح بود و خودم که فن را اجرا کردم همان موقع متوجه شدم که حریفم به روی پل رفته است و حتی ناخودآگاه پس از اجرای فن شادمانی کردم. اما متاسفانه در حالیکه مطمئن بودم فن اجرا شدهِ، امتیاز داشت، نظر داوران چیز دیگری بود و در نهایت رای را برگرداندند و من بازنده این کشتی شدم. حتی اگر یک جای کار ایراد داشت، می توانستند به خاطر این که حریف را از تشک بیرون کرده ام، حداقل یک امتیاز به من بدهند. به هر حال نه تنها هیچ امتیازی به من داده نشد، بلکه ۳ امتیاز هم به حریف دادند. من معتقدم در این کشتی حق من خورده شد و این حرف تمام کسانی است که در سالن بودند و کشتی من را دیدند.
آزادکار ۷۴ کیلوگرم خوزستان تصریح کرد: سطح مسابقات خوب بود البته با عنایت به شرایط کرونا کشتی گیران آمادگی لازم را ندارند و البته انتظار بیشتر از این هم نمی رود. به هر حال لیگ، محلی است که کشتی گیر می تواند خویش را برای حضور در مسابقات مهم تر محک بزند. کشتی گیران با آمادگی نسبتا خوبی در لیگ به روی تشک رفتند و شاید بعضی از خودشان راضی نبودند اما من از عملکردم در لیگ باتوجه به مصدومیتی که پیش از این داشتم، راضی بودم.
هزینه کنند، خوزستان در کشتی آزاد هم موفق می شود
ایشان در ادامه هم در مورد کشتی آزاد خوزستان اظهار داشت: همه می دانیم کشتی فرنگی خوزستان در سطح کشور حرف برای گفتن دارد و قهرمانان زیادی در این رشته داریم اما کشتی آزاد در دست خوزستانی ها نیست و بیشتر در دست کشتی گیران شمالی است و آنها در این رشته قدر هستند. البته به این مفهوم نیست که خوزستانی ها نمی توانند در کشتی آزاد مطرح شوند، بلکه اگر هزینه کنند و کار از پایه به خوبی صورت بگیرد، می توانیم در این رشته هم مانند فرنگی به موفقیت هایی دست پیدا نماییم.
عبادی اظهار داشت: باید مربیان مجربی برای آموزش کشتی گیران در رشته آزاد به خوزستان بیایند چونکه به نظرم از نظر مربی در کشتی آزاد در خوزستان ضعف بسیاری داریم. مربیان ما بیشتر در رده پایه خوب هستند ولی برای آموزش در رده سنی جوانان و بزرگسالان باید کسانی به کشتی گیران آموزش دهند که خودشان در این سطح از کشتی آزاد، کشتی گرفته باشند.
نمک نشناس نیستم اما نامهربانی دیده ام
وی ادامه داد: نظر شخصی من این است که مربیان ما در کشتی آزاد به روز نیستند و همین سبب شده که کشتی آزاد تکان نخورد. در رشته فرنگی مربیان ما بهتر و جا افتاده تر هستند و ارتباط مربیان با کشتی گیران هم خیلی خوب است اما در آزاد اصلا چنین ارتباط خوبی وجود ندارد، آن هم در حالیکه مربی و کشتی گیر باید همانند پدر و پسر باشند. در هر صورت به نظر من مربیان آزادکار خوزستانی توانایی ندارند کشتی گیر را به سمت این رشته بکشانند و تا موقعی که کشتی گیر سرحال است و خوب کشتی می گیرد، مربیان به خوبی با او تا می کنند اما وقتی کشتی گیری مثل من مصدوم می شود، مربیان او را رها می کنند. کشتی گیر نمک نشناسی نیستم اما چیزهایی که می گویم همان چیزی است که برای من اتفاق افتاده است. در این سال ها نامهربانی های زیادی دیدم اما گله مند نیستم و الان تنهایی تمرین می کنم و حتی حریف تمرینی هم ندارم. خدا را شکر می کنم که در سطح اول کشتی ایران، کشتی می گیرم. من در داستان های کشتی متوجه شدم که از هیچ فردی نباید انتظار داشته باشم.
دیگر از کسی انتظاری ندارم
دارنده نشان طلای مسابقات جایزه بزرگ بین المللی گرجستان با بیان این که امیدوارم باردیگر بتوانم ملی پوش شوم و تمام هدفم از انجام تمرینات برای رسیدن به این مهم می باشد، اضافه کرد: هم اکنون تنها کشتی گیر بخش آزاد خوزستان هستم و می خواهم باردیگر به پیراهن تیم ملی برسم. البته این را هم باید بگویم نمی دانم چرا حمایت نمی شوم و کاری برای ما ورزشکاران صورت نمی گیرد. هیات قبلی کشتی خوزستان هیچ رسیدگی به من نداشت، البته هیات فعلی از من دعوت داشت تا با آنها دیدار داشته باشم اما من نرفتم چونکه وقتی دیدم در گذشته به من رسیدگی نشد، دیگر از کسی انتظاری ندارم. من دیگر به این که از من حمایت کنند، خوش بین نیستم و البته تاکید می کنم از هیچ کسی گله ای ندارم.
دوست دارم از استانم تعریف کنم اما...
وی بیان نمود: اگر مسؤلان می خواستند کاری برای کشتی آزاد انجام دهند، حداقل تکانی به این کشتی می دادند و من چشمم دیگر آب نمی خورد. ۱۳ سال است، کشتی می گیرم و هفت، هشت سالِ آنرا هم عضو تیم ملی بوده ام و تمام وقت هایی را که برای موفقیت در این رشته صرف کرده ام برای دل خودم بوده است اما موقعی که من به قهرمانی می رسم، همه می گویند عبادی خوزستانی است ولی وقتی که مصدوم می شوم و مسابقاتی که حق من است که انتخاب شوم و انتخاب نمی شوم، مسؤلان استان خوزستان هیچ حرکتی انجام نمی دهند تا از من دفاع کنند. تنها آزادکار خوزستانی هستم ولی استانم هیچ حمایتی از من نداشته است. البته این موضوعات برای من ناراحت کننده هم نیست چونکه از همان ابتدا هم از کسی انتظار نداشته ام. دوست دارم از استانم تعریف کنم اما واقعا کاری برایم انجام نداده اند که بخواهم از آنها تعریف کنم.1399/07/18
21:52:10
5.0 / 5
1473
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد