دفاع شخصی
كاوه:

انتخابی باشد برای المپیك

انتخابی باشد برای المپیك

مدیر تیم های ملی كشتی آزاد، شیوع ویروس كرونا و داشتن زمان كم تا آغاز رقابت های قهرمانی جهان را از دلیلهای برگزار نشدن رقابت های انتخابی تیم ملی كشتی آزاد دانست.محسن کاوه در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا در تمامی اوزان تیم ملی کشتی آزاد شاهد برگزاری رقابت انتخابی برای حضور در رقابت های جهانی صربستان خواهیم بود یا فقط به ۳ وزن اعلام شده محدود می شود، اظهار نمود: در این زمینه تصمیمات خوبی اتخاذ شده که به زودی اعلام خواهد شد. حقیقت امر این است که نظر کادر فنی تیم ملی و بخصوص رئیس فدراسیون کشتی این بود که شاهد برگزاری رقابت های انتخابی پویا برای تیم ملی کشتی آزاد باشیم اما شیوع ویروس کرونا و نداشتن زمان کافی موجب شد نتوانیم این بحث را عملیاتی نماییم.
مدیر تیم های ملی کشتی آزاد، اضافه کرد: باتوجه به شرایط موجود مجبور شدیم رقابت های انتخابی را برگزار نکنیم. همه ما دوست داشتیم شاهد برگزاری رقابت های انتخابی با حضور همه مدعیان باشیم اما شرایط فعلی این اجازه را به ما نداد. اساسا برای رویدادهای بعدی و بخصوص المپیک شرایطی ایجاد خواهد شد که همه مدعیان برای رسیدن به دوبنده تیم ملی شانس داشته باشند!
وی در پاسخ به این پرسش که چرا کشوری مانند روسیه با وجود شرایط مشابه شیوع ویروس کرونا و زمان کم میتواند انتخابی بگذارد اما ما از انجام آن خودداری می نماییم، اظهار داشت: ما در شرایط ویژه و خاصی هستیم و کشتی گیران پس از ۸ ماه دور هم جمع شده اند. اساسا اگر شرایط اجازه این کار را می داد انتخابی را برگزار می کردیم.
مدیر تیم های ملی کشتی آزاد در پاسخ به این پرسش که ایا نمی شد همانند لیگ که شما یکی از مدافعان جدی برگزاری آن بودید، با گرفتن تست های لازم نسبت به برگزاری انتخابی با حضور حداکثر ۳ یا ۴ نفر در هر وزن اقدام کنید، اظهار داشت: ببینید لیگ شرایطی را ایجاد کرد که خود تیم ها مجاب شدند موارد بهداشتی را چه در تمرین یا مسابقه رعایت نمایند که رعایت این موارد در برگزاری مسابقات آزاد دشوار است. مثلا در همین وزن ۶۵ کیلوگرم که مقرر است انتخابی اجرا شود می توانستیم تعداد رو دو برابر نماییم اما شرایط موجود اجازه این کار را نداد. ما اگر می خواستیم انتخابی بگذاریم باید ۱۵ روز پیش از مسابقات اعلام نماییم، بعد از آن هم کشتی گیران باید چند روز ریکاوری کنند، با این زمان کم باقی مانده تا رقابت های جهانی عملا امکان برگزاری انتخابی نبود.
او در آخر درباره احتمال غیبت علیرضا کریمی در رقابت های قهرمانی جهان به سبب دور بودن از شرایط مناسب بدنی بعد از انجام عمل جراحی ۶ ماه قبل، اشاره کرد: کریمی از سرمایه های کشتی ایران شمرده می شود اما بعد از همل جراحی که داشته هنوز نمی تواند تمرین کشتی داشته باشد. باید بیشتر کار کند تا به شرایط مناسب برسد. اگر به این مسابقات نرسد اساسا در مسابقات آینده قادر به همراهی تیم ملی خواهد بود.
1399/07/30
22:50:15
5.0 / 5
1212
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد