دفاع شخصی

تاكید فراكسیون ورزش مجلس بر پشتیبانی از كشتی

تاكید فراكسیون ورزش مجلس بر پشتیبانی از كشتی

اعضای فراكسیون ورزش مجلس شورای اسلامی بر توجه جدی به حل مشكلات كشتی بعنوان ورزش اول ایران تاكید نمودند.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس فدراسیون کشتی که روز گذشته (سه شنبه ۶ آبان) برگزار شد، به بررسی مشکلات و دغدغه های ورزشکاران این رشته پرافتخار ایرانی پرداخت.

محمدمهدی فروردین با اشاره به اینکه فراکسیون ورزش مجلس از هیچ تلاشی برای کمک به رشته های ورزشی خصوصا کشتی دریغ نخواهد کرد، اظهار داشت: وقتی رشته ورزشی مانند کشتی بیشترین سهمیه حضور در المپیک را کسب می کند، باید مورد حمایت مسؤلان و نهادهای مختلف قرار بگیرد.

نماینده مردم فیروزآباد، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه مشکلات مالی در ورزش صدمه زا به حساب می آید و تأثیر این مهم در کشتی مشهود است.

وی با اشاره به اینکه عدم بهره مندی از ورزشکاران و متخصصان در عرصه مدیریت ورزش باعث بروز مشکلات گوناگونی شده است، افزود: برای دستیابی به پیشرفت و توسعه ورزش باید از صاحبنظران در این عرصه استفاده گردد.

رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدواریم با همدلی مسؤلان وزارت ورزش و جوانان بتوانیم دغدغه ها و کمبودهای کنونی رشته کشتی را برطرف نماییم.

سارا فلاحی، نایب رییس اول فراکسیون ورزش مجلس در ادامه با اشاره به اینکه کشتی نماد هویت و فرهنگ ایران اسلامی است، اظهار داشت: بر این اساس باید از ورزشکاران و قهرمانان این رشته حمایت شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: پرداخت بموقع پاداش قهرمانان، تضمین شرایط معیشتی مناسب و غیره همچون موارد مهم برای پشتیبانی از کشتی گیران به حساب می آید.

وی با اشاره به اینکه خروج قهرمانان از کشور به علل مختلف همچون عدم حمایت مناسب مرتبط می باشد، اضافه کرد: وزارت ورزش و جوانان بعنوان متولی اصلی این عرصه باید با تخصیص اعتبارات مناسب زمینه توجه بیشتر به ورزشکاران و قهرمانان را فراهم آورد تا تهدیدها به فرصت تبدیل گردد.

همچنین هاجر چنارانی، دبیر اول فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی نبود زیرساخت مناسب و عدم پشتیبانی از ورزشکاران را همچون صدمه های کنونی حوزه ورزش دانست و اظهار داشت: متاسفانه موارد مذکور باعث صدمه دیدن روحیه ورزشکاران و سطح کیفی عملکرد این افراد شده است.

در ادامه اسماعیل حسین زهی، دبیر دوم فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی هم بر لزوم فعالیت مستقل فدراسیون ها تصریح کرد و اظهار داشت: باید اساسنامه فدراسیون ها هر چه سریع تر تغییرکند تا این مجموعه ها به صورت صددرصد مستقل فعالیت کنند؛ این مهم زمینه نظارت بهتر بر عملکرد ورزش کشور را فراهم خواهد نمود.

علی رضایی، سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس یازدهم هم با اشاره به اینکه کشتی ایران دارای جایگاه جهانی است، اظهار داشت: بر این اساس باید اعتبارات مشخص و مناسبی برای این رشته ورزشی پیشبینی شود چونکه کمبود منابع زمینه بروز صدمه در این رشته را رقم زده است.

بر اساس این گزارش، مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی هم برنامه ریزی مدون را امری ضروری برای پیشرفت کشتی دانست و اظهار داشت: فراکسیون ورزش مجلس به همه فدراسیون ها خصوصا کشتی کمک خواهد نمود تا دغدغه هایشان کاهش پیدا کند.

همچنین سید شمس الدین حسینی، رئیس کمیته کشتی فراکسیون ورزش مجلس یازدهم با اشاره به اینکه امروزه کسب جایگاه در مجامع بین المللی کشتی برای کشورمان امری ضروری می باشد، اظهار داشت: خوشبختانه حضور آقای دبیر بعنوان یک قهرمان بین المللی در راس کشتی کشورمان فرصتی خوبی برای دستیابی به این امر است.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک حضور افراد متخصص و آشنا به کشتی در عرصه مدیریتی این رشته ورزشی می تواند به تثبیت جایگاه ایران در کشتی جهان کمک شایانی کند.

وی اضافه کرد: برای کاهش صدمه ها در حوزه اعتبارات ورزشی احتیاج به بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی است ازاین رو فدراسیون کشتی هم باید به این سمت گام بردارد.

منبع:

1399/08/09
15:31:29
5.0 / 5
1260
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد